Максим ШАЦКИХ: «Были и хорошие времена, и не очень»

Нападающий сборной Узбекистана по футболу считает, что команда движется в правильном направлении

Азійським перегонам за перепустки на ЧС-2014 приділяється в європейських ЗМІ обмаль уваги. На мій погляд - помилково. Якщо Північна Корея обігрує Японію, скажімо, в настільному тенісі, - то буденність. Та якщо у футболі?! Саме в оцій метикуватій групі «С» змагається збірна Узбекистану, котра лідирує за тур до розв'язки. Одна із зіркових постатей у ансамблі Вадима Абрамова - атакуючий хавбек київського «Арсеналу» Максим Шацьких.

- Може занадто поспішаю з вітаннями стосовно участі в наступному раунді відбору?
- Чекати до 29 лютого, коли нам грати з японцями в гостях, - не обов'язково. Ми вже там. Отож, дякую на доброму слові. Сподіваюся, тепер ніхто не наполягатиме не випадковості четвертого місця на недавньому Кубку Азії.

- За той період, що ви, Максиме, граєте за збірну, можна вважати нинішню команду кращою?
- Знаєте, бували часи хороші, бували кепські. Принаймні, побудова гри нині змінилася повністю. Своє бачення мали й Рауф Інілєєв, і Мірджалол Касимов. Однак порівнянь не робитиму. Сформулюю так: ми рухаємося в правильному напрямку.

- Отже, 76-а позиція в рейтингу ФІФА відразу за Албанією - не межа для Узбекистану?
- Звісно, ні. Гадаю, триматися в межах чільної півсотні нам до снаги. Але й спрощувати дорогу на чемпіонат світу ніхто не прагне.

- Сергій Бубка якось зізнався, що після тридцяти найважче - відновлюватися. Організм частіше нагадує після стартів і мандрівок. Згодні?
- Насправді в мене таких відчуттів небагато. Тим паче залучають лише на домашні поєдинки. Причому це не якийсь ексклюзив для Шацьких. Просто таке тренерське рішення Вадима Абрамова.

- Партнери, бува, не нарікають? В тому сенсі, що пропустив тур, а потім знову треба зіграватися…
- Ця тема була б дивною, адже із Сервером Джепаровим (футболіст року в Азії. - Прим. Є.К.), Тімуром Кападзе, Оділом Ахмедовим, Санжаром Турсуновим, Олександром Гейнріхом, Віктором Карпенком, воротарем Ігнатієм Нестеровим ми стільки років граємо разом!

- Стривайте, я згадав, що в нинішньому циклі принаймні одного разу вас залучили на виїзд - адже хто забивав єдиного м'яча таджикам?
- Таке справді відбулося. Так це ж знайома справа - поцілити у ворота. Вони й на чужому полі однакового розміру.

- Усе жартуєте. А збірну КНДР навіть у рідних стінах перемогли за мінімумом?
- Того дня забили, так би мовити, пізно. В першому таймі теж створили доволі моментів. А довелося чекати кутового, що виявився вирішальним. Ну й суперник - не слабкий. Нині майже всі збірні розуміються на тактиці.

- До речі, про неї. В оцій зустрічі вам, схоже, довелося діяти «під нападником»?
- Зовсім ні - грав праворуч у півзахисті. А траплялося, що починав матчі зліва. В атаці ставили й відтягненим, і на вістрі. Хіба мені звикати?

- Можна запитати не про збірну? В Україні мала гучний розголос перемога очолюваного Анатолієм Дем'яненком провінційного «Насафа» в Кубку Азійської футбольної конфедерації. Певно, для такого міста, як Карші, це справжній фурор. Проте хочеться зрозуміти, наскільки це сюрприз?
- Справа не в розмірі міста, а в команді, що її там створюють. Уже цього сезону, з огляду на добір виконавців, виграш трофею закономірний. Проти тих конкурентів, які перестрілися «Насафу» - вони були помірного класу - спрацювала обрана його тренерським штабом схема гри. Молодці! Але не секрет, що в клуб інвестуються дуже вагомі кошти. Їх має підтверджувати результат не лише на внутрішній арені.

- Таджикистан запросив вас на матч вересневого туру до міста Турсунзаде, розташованого в Гіссарській долині. Тим часом ваша збірна приймає гостей виключно в Ташкенті.
- Й ми вдячні нашим відданим уболівальникам. Це не Київ, де можуть прийти, а можуть, і ні. В Ташкенті завжди, як ми називаємо, «биток». Нам вистачає. За такої атмосфери, не даси собі найменшого спуску.

- А номер 16-й - їхній улюбленець, кумир?
- Судити не мені.

P.S. У тому, що заключне запитання - риторичне, пересвідчився буквально днями в офісі «Арсеналу». Чекаючи шефа прес-служби, інстинктивно підняв слухавку. Телефонував мешканець Києва, але просив допомогти отримати Максимів автограф для сина його ташкентського приятеля. Звуть хлопчину Азамат, а живе в районі на ймення махалля Домбрабад.

Євген КАРЕЛЬСЬКИЙ, газета «Український футбол», Sport.ua

Михаил Шаповалов Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Бокс | 23 ноября 2024, 07:22 0

Александр является явным фаворитом поединка