Александр ДЕНИСОВ: «Футбол+ будет платным»

Директор телеканала «Футбол» о запуске нового проекта

1 березня розпочав мовлення «Футбол+», другий за рахунком спортивний канал медіагрупи «Україна». Напередодні старту ЗАТ «ТРК Україна» забезпечила йому супутникову ліцензію, замінивши логотип «Новини» на «Футбол+». Тепер група планує розширити спортивний напрямок запуском ще 2-3 нішевих мовників. Зокрема, на черзі канали «Спорт» і «Спорт HD».

Про те, яким чином буде розподілено продукт між «Футболом» та «Футболом+», скільки потрібно часу, щоб вивести проекти на самоокупність, а також навіщо «Україні» група спортивних каналів, ТК розповів директор «Футболу» та «Футболу+» Олександр Денисов.

- Олександре, розкажіть про концепцію «Футболу+». Чим цей канал відрізнятиметься від «Футболу»?
- «Футбол» - це локомотив спортивних каналів ТОВ «Медіа Група Україна». Його контентне ядро становить і становитиме надалі український футбол. Довкола нього можливі різноманітні програмні варіації: зарубіжні матчі та програми. Але це канал, більшою мірою присвячений національній лізі.

«Футбол+» - це канал, цілком та повністю присвячений зарубіжному футболу. Якщо на тому ж «Футболі» можна побачити у прямій трансляції (коли йде сезон), може, пару матчів англійської прем'єр-ліги або один матч німецького чемпіонату, то на каналі «Футбол+» у глядачів буде можливість переглядати в рази більше таких матчів. Ми тепер братимемо з англійської прем'єр-ліги до шести матчів, так само і з інших чемпіонатів. Це канал преміального типу, який міститиме кращі зразки європейського футболу. Також у нього буде й частинка латиноамериканського футболу.

- Які трансляції ви вже придбали для цього каналу?
- На «Футболі+» на сьогодні транслюватимуться чемпіонати Англії, Німеччини, Іспанії, Франції, Бразилії. Тепер ми будемо брати у правовласників 5-6 матчів у кожному турі.

- На якому каналі виходитимуть міжнародні чемпіонати - та ж Ліга Європи?
- Ліга Європи виходить на телеканалі «Футбол», ми взяли її на пробу на один сезон. Надалі ми лише розглядаємо теоретичну можливість її появи. Але Ліга Європи якщо і з'явиться, то лише на «Футболі». Це, взагалі-то, достатньо дорогий продукт для тематичних каналів. А левова частка рейтингів, які дає Ліга, - це матчі за участю українських клубів. Трансляція на «Футболі» гри «Металіста» з «Баєром» узяла рекордний, найбільший рейтинг за всю історію існування каналу.

А щодо Ліги чемпіонів, то це продукт найвищої якості і вартості, яку можуть собі дозволити національні канали. Частина таких матчів може бути на «Футболі», але лише в якості бонусу від нашого материнського каналу.

- Чи буде у «Футболі+» власне виробництво?
- На сьогодні власне виробництво зосереджене на каналі «Футбол». «Футбол+» поки що представить чемпіонати і міжнародні огляди. А після цього питанням року є запуск спеціалізованих програм, присвячених міжнародному футболу. Ми у січні запустили новий майданчик власного виробництва і починаємо нарощувати його обсяги. У нас з'явилася «жива студія», у якій виходять футбольні новини та «Футбольний уїк-енд», а зі стартом національного чемпіонату працюватиме й «жива студія» «Футбол live». Також ми запустимо інтерв'ю-шоу і ще один проект, про який поки не хочу детально говорити.

- Ви згадали про вартість прав на футбольні трансляції. Коли каналу вдасться відбити гроші?
- Цифри я назвати не можу. Але в нас є бізнес-план, який формується на найближчі чотири роки. У бізнес-стратегії стоїть завдання вийти на самоокупність за кілька років.

Якщо брати прибутки каналів такого типу, як «Футбол» і «Футбол+», то в першу чергу це прибутки від кабельних операторів. Ми отримуємо їх із цього року. Також це прибутки від супутникового оператора Viasat, і лише потім іде реклама і спонсорство.

- Виходить, і для «Футболу», і для «Футболу+» ви ставите планку чотири роки?
- Ми говоримо про два канали, але у планах нашої групи - розвиток спортивних каналів і збільшення їх кількості до 4-5.

- Які канали з'являться найближчим часом?
- Поки ми тільки розглядаємо можливість появи цих каналів. Це канал «Спорт», який буде присвячено іншим спортивним зарубіжним та вітчизняним подіям. А також «Спорт HD», який найближчим часом буде затребувано не лише споживачем, а й кабельними операторами. Поки що це тільки «Воля», але так чи інакше інші оператори також будуть підтягуватись і пропонувати населенню пакети каналів HD. Спорт у такому форматі буде бажаним, оскільки сама картинка досить динамічна і це завжди дуже ефектно виглядає в ефірі.

- Олександре, скажіть, чому у групи такий інтерес до розвитку спортивних каналів? Адже на українському ринку простежується протилежна тенденція. Згадаймо обмін мережами «Мегаспорту» і К1, а потім і переформатування «Мегаспорту» на «Мега». У чому ви бачите потенціал розвитку цієї ніші?
- Ми вивчаємо зарубіжний досвід, і цей досвід досить специфічний. Там найуспішніші приклади - це платні спортивні канали. Але тоді, на початку 90-х років, система DTH (Direct-to-Home) була безальтернативною, і це був єдиний спосіб отримувати з абонентів кошти. Тепер не можна підходити так вузько до питань бізнесу спортивних каналів, тому що є тенденція розвитку альтернативних способів доставки сигналу до абонента: це і IPTV, і широкополосний інтернет, і цифрове телебачення, яке так чи інакше прийде в Україну. Ми вивчаємо цей досвід і пристосовуємо його до наших реалій. Але по суті один канал сам по собі невигідний. Тому ми цю групу розбудовуємо не для того, щоб осягнути неосяжне і бити себе у груди, пишаючись, що ми такі молодці: ще й бокс показуємо. Ми це робимо тому, що пакет каналів легше дистрибутувати. Це приводить до швидшої монетизації і, відповідно, до виходу на самоокупність.

- Скільки каналів може бути запущено цього року?
- Ми це вирішуємо. Це питання найближчих тижнів. Обговорюємо це з нашою наглядовою радою та Катериною Лапшиною щотижня.

- Чи будуть серед ваших спортивних каналів якісь спеціалізовані, присвячені окремим видам спорту, як «Футболи»?
- Ні, це будуть більш загальні канали. Тому що футбол попри те, що це досить вузька ніша, є найбільш популярним видом спорту, який збирає стадіони та бари. Окремі канали боксу тощо робити не варто. А футбол - це те, що дивляться всі, що дивляться разом. Адже на самоті дивитися його - не те. Система вимірювань GfK, на жаль, ніяк цього наразі не вимірює. Коли «Футбол» працює у переповненому барі, це ніяк не міряється і, відповідно, не приносить видимих результатів.

- Як ви плануєте продавати «Футбол+»?
- Щодо цього каналу вже укладено контракти з найбільшим кабельним оператором «Воля», з кабельним оператором «Тріолан». Так само канали отримає Viasat. І ми вже розпочали переговори з іншими кабельними операторами. Канал одразу для кабельних операторів буде платним.

- Чи будете входити у панель GfK?
- Нам треба подивитися, чи варто це робити. Так чи інакше, ми продаємо рекламу, спонсорство. І потрібен час, щоб зрозуміти, чи потрібна панель «Футболу+». Я знаю, що частина кабельників ставить цей канал у спеціалізовані пакети. Дехто, може, поставить у загальні пакети. Але кожен кабельний оператор - це своя феодальна держава, і як хто буде вирішувати, не можу сказати: говорити за них не дуже коректно. Але припускаю, що цим каналом вони будуть форматувати свої спортивні пакети.

telekritika.ua

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 22 ноября 2024, 19:20 3

Легендарный тренер считает, что бельгийцы также недовольны жребием

Комментарии