Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Словник футболу
| Оновлено 01 листопада 2023, 14:31
10086
0

Що таке тайм у футболі

Розповідаємо про тайм у футболі

| Оновлено 01 листопада 2023, 14:31
10086
0
Що таке тайм у футболі
Twitter
Гра в м'яч ногами або просто футбол, передбачає спортивне змагання двох футбольних команд, що проходить у встановлені або спеціально відведені часові рамки. Відповідно до Правил тривалість матчу визначається основним часом, яке в свою чергу, поділено на рівні по тривалості частини - «time», в перекладі з англійської буквально означає «час». Говорячи спортивно-технічною мовою, тайм у футболі - це половина ігрового часу, відведеного регламентом змагань.
У класичному варіанті для гри в футбол основний час матчу поділено на два тайми, перший і другий, тривалість яких становить по 45 хвилин кожен.
Наприклад, в інших видах спорту тривалість тайму наступна:
  • в регбі на кожен тайм відводиться 40 хвилин;
  • в гандбольних матчах тайм триває 30 хвилин;
  • для гри в хокей з м'ячем тривалість тайму така ж, як і в футболі.
Проміжок між таймами є офіційною перервою в матчі, під час якого основне ігровий час зупиняється, а команди - учасниці відправляються на відпочинок. Тривалість перерви в футболі становить 15 хвилин, після чого команди перед початком другого тайму змінюються сторонами поля і воротами.
Кожен тайм, футбол та інші командні види спорту є протокольними змаганнями, є офіційною окремою протокольною частиною всього спортивного поєдинку. По кожному з таймів ведеться окрема статистика, до кожного з таймів головним арбітром матчу можуть бути додані хвилини, компенсуючі зупинки під час гри.

Що означає тайм для гри в футбол?

Основний принцип гри в футбол полягає в створенні для команд-суперників рівних умов. Кожна з команд повинна по разу зіграти на одній з двох половин футбольного поля. Це пов'язано з наявністю різних факторів (напрямок вітру і розташування сонця) визначають якість гри і рівність в змагальності.
Тривалість таймів може бути зменшена відповідно до регламенту матчу і рівнем турніру.
Час матчу, як і кожного тайму, визначається попередньою домовленістю сторін перед початком гри. Тривалість матчу і тривалість таймів в дитячому футболі і в змаганнях жіночих команд менше і регламентується Правилами.
У змаганнях, де регламентом не передбачено нічийний результат, для визначення переможця в матчі призначається додатковий час. Що це означає? В додаток до двох основних таймів основного часу матчу, в ході якого не виявлено переможця, команди грають овертайм, два екстра-тайми, по 15 хвилин кожен.
Тому досить часто в матчах рівня плей-офф команди грають не два, а чотири тайми. За фактом тривалість такого матчу може становити не 90, а 120 хвилин чистого ігрового часу з урахуванням «overtime».
Регламентом змагань може бути встановлено правило «золотого гола», м'яча, забитого під час одного з двох доданих таймів. Команда, що забила «золотий гол» в доданий час стає переможцем в матчі. Матч припиняється, а час, що залишився додатковий час або відведений для гри екстра-тайм скасовуються. Слід зазначити, що в футбольних матчах міжнародного формату на офіційному рівні правило «золотого гола», тобто овертайм до першого забитого м'яча, перестало використовуватися.
Якщо доданий ігровий час, тобто ні третій, ні четвертий тайм не виявили переможця, перемога визначається в результаті жереба або за результатами серії пенальті.

Що значить тайм в ігровому плані?

Під час футбольного матчу всі події, що відбуваються на полі, фіксуються в протокол матчу. Спочатку, обидва тайми мають однакову тривалість, проте в процесі гри до основного часу суддею може бути додано кілька хвилин. Протягом кожного тайму гра ведеться відповідно до Правил. Склад команд може змінюватися протягом одного тайму за допомогою замін гравців.
Правила допускають протягом одного з таймів використовувати тайм-аут, вимушена перерва. Як правило, вимушена пауза береться тренерським штабом однієї з команд в критичні хвилини матчу, коли необхідно внести корективи в тактику гри, підняти бойовий дух футболістів. Тайм-аут може бути взятий один раз, кожній з команд-учасниць. Пауза береться в будь-якому з таймів, однак найчастіше цей захід використовується в другому таймі, під завісу матчу.
Після кожного тайму команди можуть змінювати ігрову схему, а тренера визначатися зі стратегією і подальшим планом на гру. Результат першого тайму, зафіксовані порушення і наступні покарання переносяться на наступний тайм. Кожен наступний тайм є продовження попереднього в ігровому плані, фіксуючи остаточний результат футбольного матчу.
Джерело Sport.ua
Оцініть матеріал
(3)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин