Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Формула 1
| Оновлено 30 жовтня 2025, 22:42
763
2

37 років тому. Як Айртон Сенна здобув свій перший титул чемпіона Ф1

Бразилець здобув титул, попри те, що за підсумком сезону набрав менше очок, ніж його суперник

| Оновлено 30 жовтня 2025, 22:42
763
37 років тому. Як Айртон Сенна здобув свій перший титул чемпіона Ф1
Getty Images/Global Images Ukraine

30 жовтня 1988 року Айртон Сенна офіційно став чемпіоном світу Формули-1 у складі команди Макларен-Хонда. Це був перший титул бразильського пілота, який відзначився неймовірною швидкістю та наполегливістю протягом сезону.

Сезон Сенна розпочав потужно: він здобув поул на домашньому Гран-прі Бразилії, але був дискваліфікований після проблем на старті першої гонки. Після цього він переміг у Сан-Маріно, а потім домінував на трасах Канади, Детройта та чотирьох наступних Гран-прі, ведучи запеклу боротьбу з напарником Аленом Простом.

Незважаючи на складні моменти, зокрема аварію в Монако та нестандартні ситуації в Італії та Японії, Сенна демонстрував неймовірну спритність і характер. В Японії він розпочинав останнім після проблем на старті, але в складних умовах зумів обійти Простa і здобути перемогу, яка принесла йому перший чемпіонський титул.

За підсумками сезону Сенна виграв 8 з 16 Гран-прі та встановив рекорд із 13 поул-позицій. Важливий нюанс: у залік того сезону йшли лише найкращі 11 результатів з 16 Гран-прі для кожного пілота. Саме тому Сенна став чемпіоном, хоча за сумою всіх гонок у сезоні більше очок набрав його напарник Ален Прост.

Протягом своєї кар’єри він ще двічі ставав чемпіоном світу (1990 та 1991 роки), залишивши по собі безліч рекордів та легендарних перемог.

Його трагічна загибель під час Гран-прі Сан-Марино 1994 року стала великою втратою для світу автоспорту, але спадок Сенни живе й досі: його ім’я асоціюють із досконалістю водіння, відвагою та прагненням до найвищих досягнень.

Зображення

Зображення

Оцініть матеріал
(7)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

ФОТО. Команда Формули-1 представила новий дизайн на сезон-2026
Авто/мото | 03 лютого 2026, 16:25 0
ФОТО. Команда Формули-1 представила новий дизайн на сезон-2026

Вільямс Рейсінг показав ліврею FW48

Олег БЛОХІН: «Він хотів свого сина в збірну запхати. Покажи паспорт...»
Футбол | 04 лютого 2026, 07:59 0
Олег БЛОХІН: «Він хотів свого сина в збірну запхати. Покажи паспорт...»

Легендарний футболіст негативно відноситься до натуралізації гравців

Коментарі 2
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
KAA82
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Forcer Petya
Цікаво що Сенна виграв титул хоча здобув меншу кількість очок ніж його суперник. Це було тільки один раз в історії Формули -1!