Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Інші новини
| Оновлено 05 вересня 2025, 12:25
767
0

Жіночу збірну Франції виключили з ЧС з боксу з несподіваної причини

Причиною зняття команди стала затримка результатів гендерних тестів

| Оновлено 05 вересня 2025, 12:25
767
0
Жіночу збірну Франції виключили з ЧС з боксу з несподіваної причини
Getty Images/Global Images Ukraine

Жіноча збірна Франції з боксу не виступить на чемпіонаті світу 2025 у Ліверпулі через затримку результатів гендерних тестів, повідомила Французька федерація боксу у своєму офіційному зверненні.

Чемпіонат світу серед чоловіків та жінок, що відбудеться з 4 по 14 вересня, стане першим під егідою новоствореної організації World Boxing, яка замінила прокремлівську IBA.

До заявки Франції увійшли п’ять спортсменок: бронзова призерка ЧС-2023 Вассіла Лхадірі (до 51 кг), Романа Мулаї (до 48 кг), Меліса Буноа (до 54 кг), Стелін Гросі (до 57 кг) та Маеліс Ріш.

Уперше в історії World Boxing зобов’язала всіх учасниць жіночого турніру пройти обов’язкові гендерні тести. Відповідний лист федерації отримали лише 21 липня, менш ніж за два місяці до початку змагань.

На початку серпня Міністерство спорту Франції повідомило, що проведення таких тестів суперечить національному законодавству про біоетику, чинному ще з 1994 року. Після цього World Boxing запропонувала альтернативу – здати аналізи в акредитованій лабораторії у британському Лідсі.

За словами французької федерації, їх запевнили, що результати будуть готові впродовж 24 годин, тож спортсменок можна буде своєчасно зареєструвати. Однак лабораторія не надала результати у визначені терміни, що й призвело до відсторонення команди.

«Попри неодноразові гарантії з боку World Boxing, лабораторія, яку нам самі ж і порадили, не змогла вчасно надати результати. У підсумку наші спортсменки були виключені», – йдеться у заяві федерації. У FF Boxe наголосили, що ситуація стала наслідком провалу з боку міжнародної організації, адже французька сторона діяла відповідально і виконала всі вимоги.

Боксерка Маеліс Ріш розкритикувала менеджмент власної федерації: «Години тренувань, складні рішення, відкладені відпустки, суворий контроль ваги, жертви в особистому житті, навчанні та роботі – усе це заради однієї мети: чемпіонату світу. А напередодні боїв ми дізнаємося, що нас навіть не внесли до списків. Чому? Бо результати не надійшли вчасно. Після цілого року праці нас виключають не з спортивних причин, а через управлінську катастрофу й несправедливість».

На ЧС-2025 у Ліверпулі виступить збірна України, адже Федерація боксу країни офіційно приєдналася до World Boxing.

Оцініть матеріал
(3)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.