Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Інші новини
| Оновлено 22 травня 2025, 21:09
5526
0

У біатлоніста з рф відібрали медалі ОІ-2010 та ОІ-2014 через допінг

Євгеній Устюгов програв справу в Швейцарському федеральному трибуналі

| Оновлено 22 травня 2025, 21:09
5526
0
У біатлоніста з рф відібрали медалі ОІ-2010 та ОІ-2014 через допінг
IBU

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) та Підрозділ доброчесності в біатлоні (BIU) привітали остаточне рішення Швейцарського федерального трибуналу, який відхилив апеляцію біатлоніста з рф Євгенія Устюгова. Це означає, що санкції за порушення антидопінгових правил залишаються чинними.

Рішення підтвердило дискваліфікацію всіх результатів Устюгова за період із 24 січня 2010 року до завершення сезону 2013/14. Зокрема, він позбавлений медалей Олімпійських ігор у Ванкувері-2010 і Сочі-2014. Йому також було заборонено брати участь у змаганнях протягом чотирьох років.

Справу проти Устюгова було порушено на підставі аномалій у його біологічному паспорті спортсмена та даних з московської лабораторії. Ще у 2020 році IBU звинуватив його у застосуванні забороненого препарату – оксандролону.

У листопаді 2024 року Спортивний арбітражний суд (CAS) вже втретє відхилив апеляцію Устюгова. Він втратив два золота – в мас-старті (ОІ-2010), та чоловічій естафеті (ОІ-2014), а також бронзу в естафеті (ОІ-2010). Також його позбавили двох срібних медалей чемпіонату світу 2011 (мас-старт та чоловіча естафета).

Устюгов оскаржив це рішення у Швейцарському федеральному трибуналі. І от зараз суд останньої інстанції відхилив його апеляцію.

Голова BIU Грег Маккенна назвав це рішення важливим кроком у боротьбі за чистий спорт, а також висловив жаль щодо тривалості справи.

«Ці рішення Швейцарського федерального трибуналу ставлять крапку в довготривалій справі та є важливим кроком у захисті чистого спорту. Хоч ми й шкодуємо, що дійти до цього моменту зайняло стільки часу, це рішення підкріплює принцип, що допінгові порушення будуть виявлені та покарані, яким би складним не був процес. Ми й надалі закликаємо всі інституції, залучені до спортивного арбітражу, прагнути до більш оперативного вирішення справ, щоб зберегти чесність змагань і захистити чистих спортсменів».

Наступним кроком має стати офіційний перерозподіл медалей. Згідно з прийнятим рішенням, золото мас-старту ОІ-2010 перейде до француза Мартена Фуркада, а переможцем естафети ОІ-2014 стане збірна Німеччини. Остаточне рішення має ухвалити Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Оцініть матеріал
(46)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Червоні Дияволи без вогню. Ман Юнайтед втратив перемогу над Вест Хемом
Футбол | 04 грудня 2025, 23:53 3
Червоні Дияволи без вогню. Ман Юнайтед втратив перемогу над Вест Хемом

Діогу Далот відкрив рахунок для господарів, але Сунгуту Магасса вирівняв ситуацію

Жіноча збірна України назвала склад на спринт першого етапу Кубка світу
Біатлон | 04 грудня 2025, 16:19 4
Жіноча збірна України назвала склад на спринт першого етапу Кубка світу

П'ятеро спортсменок візьмуть участь у гонці в Естерсунді

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.