Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Кубок світу
| Оновлено 21 березня 2025, 14:54
5161
1

Фінальний акорд братів-норвежців, вирішальні битви й підсумок у тоталі

Блогерка Sport.ua Євгенія Антонова анонсує заключний етап біатлонного сезону- 2024/2025

| Оновлено 21 березня 2025, 14:54
5161
1
Фінальний акорд братів-норвежців, вирішальні битви й підсумок у тоталі
Колаж Sport.ua

Заключний дев’ятий етап Кубка світу з біатлону розпочнеться 21 березня в норвезькому містечку Голменколлен.

«Національна арена Голменколлен» є однією з найвідоміших і найпрестижніших у світі. Сам біатлонний стадіон – серце комплексу, де проводяться змагання з різних зимових видів спорту. Траса має різноманітний рельєф, що робить змагання надто видовищними. Саме тут вирішуватиметься доля головних трофеїв і відбудуться прощальні гонки легенд біатлону.

Жінки

Минулий етап у словенській Поклюці змусив понервувати вболівальників Франциски Пройсс. Німкеня розуміла, що для здобуття головного трофею їй потрібно збільшувати свою перевагу над найближчою конкуренткою Лу Жанмонно. В індивідуальній гонці в Пройсс це вийшло, однак у мас-старті були відчутні проблеми вже з першого вогневого рубежу. Проте згодом німкеня зібралася й на останньому колі гонки розуміла, що їй випереджати потрібно по максимуму всіх, кого можна, адже кожне очко може бути вирішальним.

Getty Images/Global Images Ukraine. Франциска Пройсс

Своєю чергою, француженка почала минулий тиждень не з п’єдесталу. Проте вже в мас-старті Лу була заряджена з перших метрів дистанції, що дало їй змогу здобути сьому перемогу в сезоні (вона оновила рекорд серед француженок за кількістю перемог за сезон). Її 7-ме місце в короткій індивідуальній гонці та перемога в мас-старті проти 3-го й 5-го результатів Пройсс призвели до відчутного скорочення відставання. В підсумку, нині між ними 20 очок на користь Франциски. Однак у програмі змагань ще заплановано три особисті гонки. Тож боротьба за лідерство триватиме до останнього. Для кожної зі спортсменок це може бути перший Великий кришталевий глобус у кар’єрі. Тож на нас чекатиме неймовірна розв’язка сезону, яка дасть відповідь на питання: чи переможуть досвід і стабільність, чи швидкість і впертість.

Позаду дуету лідерок розташувалася ще одна француженка – володарка Великого кришталевого глобусу-2022/2023 Жулья Сімон. Попри не надто вдалий початок сезону, вона, здається, віднайшла свою оптимальну форму й демонструє гідні результати. Тож до неї буде прикуто особливу увагу й з огляду на відповідь на запитання, чи зуміє Жулья зберегти свою 3-тю сходинку в тоталі.

Позаду Сімон на високих позиціях у загальному заліку йдуть майже поруч три претендентки на звання найкращої молодої біатлоністки сезону. Детальніше про них ви зможете прочитати в розділі про синій біб.

На 7–10-му місцях йдуть Жустін Бреза-Буше, Ельвіра Еберг, Суві Мінккінен і Марен Кіркейде відповідно.

Шведка тривалий час була головною конкуренткою Пройсс і Жанмонно у боротьбі за головний трофей. Однак хвороба не давала Ельвірі змоги брати участь в усіх змаганнях. Відтак пропуски етапів унеможливили її втручання у боротьбу. Через це Еберг-молодша втратила своє 3-тє місце в тоталі. Тож буде цікаво подивитися, чи зуміє вона вдало провести заключні змагання та піднятися в загальному заліку.

Своєю чергою, Жустін вдало виступила на чемпіонаті світу, однак на попередньому тижні мала відчутні проблеми зі стрільбою. Тому, щоб закріпитися в ТОП-10 тоталу, їй потрібно мінімізувати кількість хиб. Варто зазначити, що Жустін є однією з п’яти французьких біатлоністок, які перебувають у першій десятці загального заліку.

Фінка Суві Мінккінен продовжує тішити своїх вболівальників. Попри не надто вдалий виступ у Поклюці, вона разом зі своїм партнером по команді зуміла стати бронзовою призеркою в сингл-міксті. Тож, можливо, в Голменколлені в неї вийде здобути першу перемогу в кар’єрі, адже в сезоні вона має високий показник влучності – 91% на вогневих рубежах.

На останньому місці в ТОП-10 перебуває представниця Норвегії. Марен Кіркейде – молода біатлоністка, яка ще матиме можливості виявити себе. Вже зараз норвежка демонструє вдалі результати. Однак перемоги в її активі ще немає. Хто знає, можливо, їй допоможуть рідний стадіон і домашня публіка.

З огляду на те, що змагання проходитимуть у Норвегії, варто звернути увагу й на співвітчизниць Марен. Зокрема, Інгрід Тандреволд доволі непогано почувається останнім часом на трасі, а її поліпшена влучність може дати їй змогу повторити успіх у Нове Место й здобути нагороди вдома.

Своєю чергою, й інші норвежки матимуть змогу продемонструвати якнайкращі результати й потішити вболівальників.

Не варто забувати й про Мілену Тодорову, Анамарію Лампіч і Ханну Еберг. Болгарка зуміла вибити 20 із 20 й оновити свій найкращий результат, здобувши срібло. А словенка до втіхи місцевих вболівальників, у Поклюці зуміла вдруге в кар’єрі піднятися на п’єдестал пошани. Шведка нарешті віднайшла свою форму й уже має в активі особисті срібні нагороди. До того ж Еберг-старша допомогла своїй команді здобути історичний глобус у заліку змішаних естафет. Тож за цими біатлоністками варто поспостерігати. Й, можливо, хтось із них зуміє навіть перемогти.

Синій біб

Дві француженки й німкеня впродовж сезону змагаються за статус найкращої молодої біатлоністки. Осеан Мішлон, фінішувавши 5-ю в короткій індивідуальній гонці, зуміла здобути синій біб. Однак завдяки кращому результату в мас-старті Жанні Рішар повернула собі лідерство. Наразі відстань між ними становить 10 очок переваги Жанні.

Селіна Гротіан не зуміла наблизитися до француженок. Ба більше, її відставання вже становить 56 очок. Однак усе ще може змінитися. Поки основна боротьба розгортається між Рішар і Мішлон. Проте в німкені все ще є шанси.

Малі глобуси

В Поклюці вже вирішилася доля першого особистого малого трофею сезону – кришталевого глобусу в заліку індивідуальних гонок. Його володаркою стала француженка Лу Жанмонно.

Getty Images/Global Images Ukraine. Лу Жанмоно

В Голменколлені заплановано три дисципліни: спринт, персьют і мас-старт.

У заліку спринтерської дисципліни веде перед Франциска Пройсс. Вона занадто близько – на 7-очкову відстань – підпустила до себе свою суперницю – Жустін Бреза-Буше. Інші програють куди більше. Тож основна конкуренція буде між ними двома.

Лу Жанмонно – поточна лідерка в заліку гонок переслідування. Її найближча конкурентка – співвітчизниця Жулья Сімон, яка програє 32 очки. Найімовірніше, саме вони й боротимуться за трофей. У Лу є всі шанси перемогти, однак для цього їй потрібно виступити якнайкраще в зв’язці спринт – персьют.

А ось у заліку дисципліни мас-старт впевнено веде перед Франциска Пройсс. Вона має перевагу в 41 очко над Ельвірою Еберг. Тож, якщо шведка хоче здобути свій перший кришталевий глобус, їй потрібно буде перемагати. Отже, на нас чекає неймовірна й захоплива боротьба в кожній дисципліні.

Чоловіки

Йоханнес Бьо, який повернув лідерство перед змаганнями в Поклюці, не зумів його зберегти. Норвежець, окрім проблем в індивідуальній гонці, через хворобу був змушений пропустити мас-старт. Тож наразі він програє вже 104 очки. Легендарний норвежець увійшов до заявки збірної Норвегії на етап і планує скласти конкуренцію Стурлі Легрейду. Бьо-молодший, який має 90 перемог у кар’єрі, не зумів побити рекорд Бьорндалена. Однак не важливо, як мине етап у Голменколлені, адже, незважаючи на результат, Йоханнес назавжди залишиться в серцях біатлонних уболівальників. Він – спортсмен із великої літери, який вражав нас як на трасі, так і поза нею, будучи щирим, відкритим і подекуди кумедним.

Getty Images/Global Images Ukraine. Стурла Легрейд

Стурла Легрейд як ніколи близький до тріумфу. Норвежець, який багато сезонів складав конкуренцію у боротьбі за Великий кришталевий глобус, може вперше його здобути. На нього чинитиметься величезний тиск, а на нас чекатиме напружена боротьба.

Дует лідерів відірвався від інших набагато. У тоталі доволі щільно розташувалося відразу кілька спортсменів. Поки що двоє французів попереду. Ерік Перро завдяки перемозі в Словенії зумів випередити свого товариша по команді. Тож зараз Жаклен іде 4-м, програючи 43 очки.

Позаду дуету французів розташувався Себастьян Самуельссон. Швед після перемоги в персьюті в Нове Место, здається, впевненіше себе почуває. Однак зі стрільбою стоячи ще залишаються відчутні проблеми. Якщо Себастьян зуміє впоратися, то він зможе нав’язати боротьбу своїм французьким суперникам за 3-тє місце в тоталі.

Позаду скандинава йде ще один француз – Кантен Фійон-Майє. Непогане завершення сезону може подарувати йому призові місця та можливість піднятися позиційно в загальному заліку. А ще він наголосив на тому, що його мета на кінець сезону – місце в ТОП-5 тоталу.

Італієць Томмазо Джакомель, попри не надто вдалі виступи, демонструє непогану швидкість. Йдучи 7-м у тоталі, він залишається одним із фаворитів кожної гонки.

Норвежці Вебйорн Сьорум і Тар’єй Бьо також серед претендентів на медаль. Перебуваючи наприкінці ТОП-10 у загальному заліку, вони демонструють стабільні результати по сезону. Загалом, на всіх норвежців варто звернути увагу, адже що, як не рідні стіни, може допомогти перемагати?

Для Бьо-старшого, як і для його брата, етап у Голменколлені стане останнім у кар’єрі. Тривалий час легендарні брати були частиною великої біатлонної сім’ї та окрасою подіуму. Без них біатлонний світ буде вже не таким. Тож Тар’єй прагнутиме завершити свою кар’єру на високій ноті.

ТОП-10 закриває Фаб’єн Клод, який є четвертим французом у першій десятці. Він входив до складу всіх переможних естафет своєї збірної. Тож протистояння норвежців і французів продовжиться в Голменколлені.

Не варто списувати з рахунків й німецьку команду. Попри не надто вдалий сезон, представники чоловічої команди ще можуть нас здивувати.

Також варто звернути увагу й на ще одного скандинава – Мартіна Понсілуому. Швед нарешті здобув довгоочікувану особисту медаль. Щоб потрапляти надалі на подіуми, йому потрібно поєднувати свою феноменальну швидкість із вдалою стрільбою.

Й окремо варто відзначити тріумфатора індивідуальної гонки Якова Фака. Словенець зумів, попри високу конкуренцію, здобути свою першу перемогу за десять років. Тож буде цікаво поспостерігати, як він виявить себе й у Норвегії.

Синій біб

Getty Images/Global Images Ukraine. Кемпбелл Райт

Упродовж сезону в чоловіків за звання кращого молодого біатлоніста конкурують між собою лише два спортсмени. Поки американець Кемпбелл Райт має 151-очкову перевагу над українцем Віталієм Мандзином. Райт, який на чемпіонаті здобув дві срібні нагороди, поки не має медалей на етапах Кубка світу. Своєю чергою, Мандзин разом із партнерами по команді зумів здобути бронзу в естафеті. Тож змагання в Голменколлені цього тижня стануть вирішальними для них.

Малі глобуси

В Поклюці вже було визначено долю першого Малого кришталевого глобуса. В запеклій боротьбі Стурла Легрейд здобув перемогу в заліку індивідуальних гонок.

Лідером у спринтерській дисципліні наразі є Йоханнес. Його найближчі конкуренти – Жаклен і Легрейд, які програють 17 і 36 очок відповідно.

Залік гонок переслідування також очолює Бьо-молодший, який володіє невеликою перевагою – 15 очок над Легрейдом.

А ось у заліку мас-старту веде перед Стурла Легрейд. Норвежець має перевагу в 21 очко над Еріком Перро й у 42 очки над Кантеном Фійоном-Майє. Тож на нас чекатиме напружена боротьба в усіх дисциплінах.

Збірна України

Українська збірна провела неоднозначний етап у Поклюці. Чимало сподівань було покладено на змішані естафети, де в наших спортсменів були шанси себе виявити. Однак, на жаль, сподівання не справдилися, й українці залишилися без медалей.

Чоловіки демонструють по сезону непогану стрільбу. Віталій Мандзин та Антон Дудченко ідеально провели вогневі рубежі в змішаній естафеті, не використавши жодного додаткового патрону. Також Віталій досі залишається єдиним конкурентом Кемпбелла у боротьбі за звання найкращого молодого біатлоніста сезону. Й незалежно від того, як завершиться сезон, можна констатувати: Мандзин у такому молодому віці вже демонструє доволі високий рівень. А з огляду на майбутні старти це – добрий знак для перспектив української збірної.

Getty Images/Global Images Ukraine. Дмитро Підручний

Своєю чергою, Дмитро Підручний також мав непогані результати по сезону, неоднораз потрапляючи до квіткової церемонії. І, можливо, він себе ще виявить якнайкраще в Голменколлені.

Надії на достойні результати покладено й на жіночу частину команди. Українки часто влучно стріляють і можуть здивувати хорошими показниками. Як це, приміром, зробила Олена Городна, встановивши особистий рекорд: вона вибила 20 із 20 в індивідуальній гонці на попередньому етапі та посіла 13-те місце. Тож у наших дівчат буде можливість домогтися успіху й у Норвегії. Очікуємо вдалого закінчення сезону від усіх представників збірної України. Тримаємо за них кулачки й зичимо успіхів.

Уже незабаром старт заключного етапу цього напрочуд напруженого й незвичайного сезону. Біатлоністи вирішать долю всіх Великих і Малих кришталевих глобусів. На нас чекатимуть останні гонки в кар’єрі братів Бьо й емоційне прощання з усіма спортсменами, які закінчуватимуть свою професійну дорогу в спорті.

P. S. Зверніть увагу, що останньою гонкою сезону стане не жіночий, а чоловічий мас-старт. Організатори змагань вирішили впровадити зміни з огляду на закінчення спортивних кар’єр легенд біатлону – братів Бьо.

Кубок світу. Голменколен

21.03.2025 (п’ятниця)

14:30 Спринт 10 км, Чоловіки

17:20 Спринт 7.5 км, Жінки

22.03.2025 (субота)

14:45 Гонка переслідування 12.5 км, Чоловіки

16:50 Гонка переслідування 10 км Жінки

23.03.2025 (неділя)

14:15 Мас-старт 12.5 км, Жінки

16:40 Мас-старт 15 км. Чоловіки

Євгенія АНТОНОВА

Оцініть матеріал
★★★★★
★★★★★
★★★★★
(31)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Магучіх виборола бронзову медаль на чемпіонаті світу 2025 в приміщенні
Інші види | 23 березня 2025, 06:50 35
Магучіх виборола бронзову медаль на чемпіонаті світу 2025 в приміщенні

Українська спортсменка взяла висоту 1.95 м на змаганнях у Китаї

Золота перестрілка, поєдинки за титули й зміна лідера
Біатлон | 22 березня 2025, 21:54 1
Золота перестрілка, поєдинки за титули й зміна лідера

Блогерка Sport.ua Євгенія Антонова підсумовує суботні гонки останнього етапу Кубка світу

Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
ivankondrat96
Хотілося б. щоб брати Бьо пішли на мажорній ноті. Але це спорт, і все одно переможе сильніший