Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Фігурне катання
| Оновлено 27 лютого 2025, 20:33
230
0

Іван ШМУРАТКО: «Сезон завершено. На чемпіонат світу поїду не я»

Тренери збірної для участі у ЧС обрали фігуриста Кирила Марсака

| Оновлено 27 лютого 2025, 20:33
230
0
Іван ШМУРАТКО: «Сезон завершено. На чемпіонат світу поїду не я»
Getty Images/Global Images Ukraine. Іван Шмуратко

Збірна України з фігурного катання визначилася зі складом на головний старт сезону – чемпіонату світу 2025. До нього не потрапив багаторічний лідер команди: Івана Шмуратка у заявці на турнір замінив чинний чемпіон України Кирило Марсак.

Рішення включити до складу Марсака, а не Шмуратка, в українській федерації фігурного катання обгрунтували вищою сумою балів, які мав чинний чемпіон упродовж сезону.

Водночас на двох челенджерах, де виступали обидва фігуристи, Шмуратко випереджав Марсака, а на одному з них – у Варшаві – став бронзовим призером. Крім того, Іван мав стабільніші результати прокатів – не мав нижче 200 балів на змаганнях.

Іван Шмуратко зазначив, що не шокований через непотрапляння до складу на чемпіонат світу. Втім, український фігурист залишився незадоволений словами очільника федерації щодо того, у якому статусі він поїхав на Євро:

«Основний сезон точно завершено, бо на чемпіонат світу буду їхати не я. Чи здивувався, що не потрапив до заявки? Не скажу, що це був якийсь шок. Нас двоє: я і Кирило. Є два варіанти.

Це точно один з найкращих моїх сезонів. Можливо, і найкращий. Були три добрі «челенджери», чемпіонат Європи. Я бачив статтю, де казали: якби не Універсіада, чи поїхав би Іван на чемпіонат Європи? Мені це не дуже сподобалося.

Гадаю, що на чемпіонат Європи я потрапив заслужено, вигравав у першій частині сезону. Досить незрозумілим був метод кваліфікації, тому що десь я чув, що відбір у нас іде за «челенджерами». Тобто різну інформацію кожен з нас мав. Але загалом своєю роботою я задоволений».

Не згоден Шмуратко і з заявами щодо відсутності в його програмі четверних стрибків. На челенджері у Таллінні фігурист заявив для виконання четверний сальхов, але через те, що його недокрутив, судді знизили базову вартість стрибка до потрійного.

«Я дуже багато треную стрибки в чотири оберти. І, до речі, цього сезону я вставляв його в програму на одному зі змагань, і досить успішно. Чому роблю це не на кожному, це вже інше питання. Я в деякі періоди тренуюся на масових ковзанках, у грудні – взагалі на відкритій. Звичайно, четверні – це важливий атрибут для того, щоб конкурувати за перші позиції. Але також не варто забувати про якість фігурного катання, хореографію, цілісність програми».

Шмуратко повідомив, що його непотрапляння до складу на чемпіонат світу автоматично означає закінчення сезону. Однак тепер сподівається на успіх конкурента за місце в команді ще й на самому чемпіонаті світу, де розігруватимуться олімпійські ліцензії – Іван все ще сподівається туди поїхати.

«Сподіваємося, що вдасться Кирилу та іншим нашим спортсменам узяти ліцензії якомога раніше, тобто на чемпіонаті світу. Дві ліцензії (в одній дисципліні), наскільки я знаю, можливі, тільки якщо на чемпіонаті світу спортсмен потрапляє в топ-10. Нам, я гадаю, реалістично зараз буде цілитися на одну. І однозначно треба брати її (на чемпіонаті світу). Чи залишається мрія потрапити на Олімпійські ігри 2026? Звичайно. І перетворюємо мрії в дії».

Шмуратко – чотириразовий учасник чемпіонатів світу з фігурного катання. У сезоні 2024/25 він представляв Україну на чемпіонаті Європи, де посів 16-те місце.

Оцініть матеріал
(4)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Лижні гонки. Зіркова лижниця вперше в новому сезоні виграла гонку КС
Зимові види | 06 грудня 2025, 16:43 0
Лижні гонки. Зіркова лижниця вперше в новому сезоні виграла гонку КС

Джессіка Діггінс завоювала перемогу в скіатлоні на 20 кілометрів

Анонс 14-го туру Серії А: додайте результативності, сеньйори! Але не всі...
Футбол | 06 грудня 2025, 10:30 1
Анонс 14-го туру Серії А: додайте результативності, сеньйори! Але не всі...

Заграємо ТМ практично на всі матчі, але прогнозуємо і один верховий поєдинок

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.