Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Чемпіонат світу
| Оновлено 20 лютого 2025, 01:50
5173
0

Золотий Перро, повернення італійця та провал норвежців

Блогерка Sport.ua Євгенія Антонова підсумовує третю чоловічу особисту гонку на чемпіонаті світу

| Оновлено 20 лютого 2025, 01:50
5173
0
Золотий Перро, повернення італійця та провал норвежців
Getty Images/Global Images Ukraine. Ерік Перро

Велика увага сьогодні була прикута до тріумфатора минулого тижня – Йоханнеса Бьо. Норвежець завдяки перемозі в зв’язці спринт – гонка переслідування зумів оновити чимало рекордів, і, зокрема, здобути 90-ту (!) золоту медаль у своїй кар’єрі.

Його брат Тар’єй уже не знаходить слів, щоб описати, наскільки Йоханнес неймовірний спортсмен. В одному з інтерв’ю напередодні індивідуальної гонки Бьо-старший сказав: «Я вичерпав усі свої слова про Йоханнеса. Він – біатлоніст на всі часи! Найкращий з усіх, кого колись бачив світ. Є багато способів встановлювати рекорди. Проте якщо звести все до того, щоб стати кращим у своїй справі, то це, безперечно, він…».

Також до братів Бьо було прикуто увагу й з огляду на те, що Йоханнес тріумфував у класиці біатлонних змагань на чемпіонаті позаторік, а його брат став 2-м. Тож у легендарних норвежців були всі шанси повторити успіх і потішити вболівальників сімейним подіумом.

Однак Йоханнес дещо неочікувано для всіх викреслив себе з кола претендентів на медаль майже одразу, схибивши аж тричі (!) на першому вогневому рубежі. Далі – ще плюс дві хиби, й колишній чемпіон світу лише замикає 20-ку найкращих.

Його старший брат провів гонку дещо краще, однак йому завадили не надто висока швидкість і дві штрафні хвилини. У підсумку Тар’єй закриває чільну 10-ку.

Загалом цей чемпіонат, як і сьогоднішня гонка складається для норвежців невдало. Лише Йоханнес зумів завоювати дві медалі для своєї збірної. Найкращим результатом для норвежців стало 9-те місце, яке посів переможець першої індивідуальної гонки поточного сезону Ендрю Стрьомсгейм.
Володар жовтого бібу Стурла Легрейд досі не може потішити своїх уболівальників. Дві хиби загалом і доволі погана швидкість проходження дистанції (лише 29-те місце), і лідер фінішував лише на 15-му місці. Для нього це одна з найгірших гонок поточного сезону.

Getty Images/Global Images Ukraine. Вебьйорн Сьорум

Інші норвежці – Мартін Ульдаль і Вебьйорн Сьорум – також провели провальну гонку. Ульдаль мав аж 5 (!) хиб, і в підсумку став лише 43-м. Своєю чергою його партнер по команді Сьорум, який виграв індивідуальну гонку в Рупольдингу, схибив так само 5 разів і фінішував лише 45-м.

Ну, а французька збірна продовжує доводити, що вони найкращі. Адже до ТОП-3 за результатами гонки, як і вчора в жінок увійшло одразу два представники цієї країни.

Ерік Перро та Кантен Фійон-Майє продемонстрували неймовірну швидкість проходження дистанції. За цим показником вони посіли провідні позиції. І, попри одну хибу на першій стрільбі стоячи, 23-річний француз тріумфував. Варто зауважити, що основні фаворити багато хибили, що могло зробити подіум дещо неочікуваним. Однак Перро – це не неочікувано! Ерік уже здобув першу особисту медаль цьогорічного чемпіонату в минулій гонці. Тож його перемога сьогодні – це результат роботи всього сезону та продовження успішних результатів. Отже, він здобув свій перший титул чемпіона світу й третю перемогу в кар’єрі.

Кантен продовжує доводити, що він є одним із лідерів французької збірної, а його непотрапляння до змішаної естафети – це випадковість. Друга бронзова медаль, попри аж три (!) хиби, поповнила його доробок.

Ну, а здійснити свою заповітну мрію і теж здобути першу золоту медаль чемпіонатів світу в кар’єрі міг італієць Томмазо Джакомель. Він до останнього боровся з Еріком Перро за статус найкращого. Однак прикра помилка на заключному вогневому рубежі не дала йому змоги це здійснити. Проте, незважаючи на це, Джакомель фінішував 2-м, отримавши першу особисту медаль чемпіонатів як для себе, так і для збірної Італії.

Потішити місцеву публіку прагнули швейцарці. Найближче з усіх до лідерів фінішував Ніклас Хартвег, якому не підкорився останній постріл, що й не дало йому змоги боротися за подіум. Загалом дві похибки та як результат – непогане 5-те місце на домашньому стадіоні.

Словенець Яков Фак продовжує тішити своїх уболівальників. Лише одна похибка на стрільбі та непогана швидкість дали йому змогу замкнути квіткову церемонію. Для нього це вже друге потрапляння до ТОП-6 на цьогорічному чемпіонаті.

Неймовірну для себе гонку провів представник фінської збірної Оллі Хіденсало. Вибивши всі мішені, фін оновив персональний результат і вперше в кар’єрі потрапив до квіткової церемонії. За підсумками гонки він опинився на 4-й позиції.

Збірна України

Напередодні індивідуальної гонки збірна України зазнала відчутних втрат. Капітан Дмитро Підручний через проблеми зі спиною та ушкодженням руки під час тренування перед спринтом вирішив поберегти себе з огляду на боротьбу в класичній естафеті. Найпевніш, українець також не виступатиме в сингл-міксті, щоб в оптимальних кондиціях підійти до заключних гонок.

Тарас Лесюк виступав у спринті, й тренери були змушені скористатися замінами, давши шанс Артему Тищенку й Денису Насико. Найкращим з українців став Віталій Мандзин, який, попри дві хиби, зумів фінішувати в ТОП-20, ставши 17-м. За підрахунками, Віталій потрапляє до заключної гонки цього чемпіонату – мас-старту.

Getty Images/Global Images Ukraine. Артем Тищенко

Артем Тищенко розпочав гонку дуже вдало, провівши три стрільби ідеально. Однак прикрі похибки на заключній стрільбі не дали йому змоги боротися за високі позиції. Та й ходом по дистанції українець програвав багатенько. Як наслідок, 36-те місце.

Інші два українці не змогли продемонструвати ідеальної стрільби. Антон Дудченко не характерно для себе схибив двічі, а Денис Насико – тричі. Ходом українці так само не виглядали конкурентоздатними. В підсумку вони фінішували на 50-му та 64-му місцях відповідно.

Завтра змагання продовжаться найнепередбачуванішою гонкою – сингл-мікстом. Чимало біатлоністів матимуть усі шанси опинитися на подіумі. Зокрема, наша збірна зможе втрутитися у боротьбу за подіум і, можливо, навіть отримати довгоочікувану медаль для України.

Чемпіонат світу. Чоловіча індивідуальна гонка

  • 1. Ерік Перро (Франція) (0+1+0+0) 47:58,1
  • 2. Томмазо Джакомель (Італія) (0+0+0+1) +52,4
  • 3. Кантен Фійон-Майє (Франція) (2+0+1+0) +1:59,5
  • 17. Віталій Мандзин (Україна) (1+0+0+1) +3:58,9
  • 36. Артем Тищенко (Україна) (0+0+0+1) +5:55,9
  • 50. Антон Дудченко (Україна) (0+1+1+2) +6:44,3
  • 64. Денис Насико (Україна) (2+0+0+1) +7:25,3
Оцініть матеріал
★★★★★
★★★★★
★★★★★
(39)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.