Перше золото німкені, особиста медаль шведки й король Бьо
Блогерка Sport.ua Євгенія Антонова підсумовує гонки переслідування на чемпіонаті світу

Жінки
У неділю в швейцарському містечку Ленцергайде був насичений біатлонний день. Спершу на старт вийшли жінки, змагаючись у гонці переслідування на 10 км. Від сильного вітру та свіжого снігу, який був у попередній гонці в жінок, не залишилося ані сліду. Біатлоністок, як і вчора чоловіків, потішили майже ідеальні погодні умови.
Головними фаворитками гонки залишалися лідерки загального заліку: Франциска Пройсс і володарка червоного бібу цієї дисципліни Лу Жанмонно. Попри золото в першій гонці чемпіонату – змішаній естафеті, Лу досі не може потішити своїх прихильників особистим подіумом. Схибивши по одному разу на двох останніх рубежах, француженка знову опинилася поза п’єдесталом пошани, фінішувавши на 4-му місці.
Своєю чергою її досвідченіша конкурентка німкеня Франциска Пройсс здійснила свою найзаповітнішу мрію, здобувши перше в кар’єрі золото на чемпіонаті світу! 30-річна біатлоністка цього сезону доводить, що немає нічого неможливого. А її стабільність просто вражає: нуль хиб на чотирьох вогневих рубежах – і німецький гімн сьогодні лунає в Швейцарії.
Уже від самого початку гонки й до третього вогневого рубежу поряд із Францискою була лише Лєна Хеккі-Гросс, яка після 4-го місця в спринті мріяла про подіум на домашньому стадіоні. Навіть одна хиба на першій стрільбі стоячи не погіршила становище спортсменки. Й швейцарка впродовж тривалого часу залишалася однією з претенденток на медаль. Однак аж три (!) похибки на останній стрільбі не дали Лєні змоги здобути першу особисту медаль чемпіонатів світу. Як наслідок, 5-те місце.
А ось отримати першу особисту медаль вийшло в шведки Ельвіри Еберг. Завдяки якісній стрільбі вона поступово наближалася до кола претенденток на медаль. На четверту стрільбу біатлоністка підходила зовсім поряд із тріумфаторкою спринту – Жустін Бреза-Буше. Й шведка, й француженка мали по одній хибі. Однак позаду них Лу Жанмонно також схибила. Тож на останнє коло Ельвіра та Жустін вирушили вирішувати долю срібної та бронзової медалі.
Обидві спортсменки є одними з найшвидших цього сезону, тому явної фаворитки не було. Однак жага Еберг-молодшої до отримання першої медалі більш високого ґатунку відчувалася. Тож Ельвіра не відпускала Жустін і на одному зі спусків вийшла вперед, змусивши француженку задовольнитися лише бронзовою медаллю. Можливо, в Жустін дещо забракло сил на останньому колі, адже, маючи ще дві хиби до останньої стрільби, вона змушена була наздоганяти лідерок. Однак для неї це вже друга особиста медаль цьогорічного чемпіонату. Своєю чергою Еберг-молодша, нарешті, здобула омріяну медаль як для себе, так і для збірної Швеції загалом.

Варто зауважити, що всі шведки продемонстрували неймовірну швидкість. За цим показником Ельвіра Еберг, Ханна Еберг та Елла Хальварссон стали відповідно 2-ю, 3-ю та 4-ю. А їхня співвітчизниця Анна Магнуссон на перших двох колах була однією з найшвидших.
Тріумфаторка торішньої гонки переслідування на чемпіонаті в чеському Нове-Место Жулья Сімон виступила вкрай невдало. Француженка трималася серед лідерок до другої стрільби, де вона схибила тричі (!), викресливши себе з когорти претенденток на медаль. Надалі француженка не змогла реабілітуватися, маючи ще загалом 3 похибки на стрільбах стоячи. Тож власниця золотого бібу фінішувала лише 12-ю.
До топ-6, окрім згаданих француженки та швейцарки, ввійшла й героїня спринту – фінка Суві Мінккінен. Лише дві хиби на перших стрільбах допомогли їй втриматися на провідних позиціях.
Ну, а найбільший прорив здійснила естонка Регіна Ермітс. Стартувавши лише 51-ю, вона завдяки вдалій стрільбі (лише одна хиба) зуміла відіграти 26 позицій і фінішувати 25-ю.
Збірна України
На старт перегонів змогли відібратися дві представниці української збірної: Юлія Джима та Христина Дмитренко. Стартувавши на 18-й і 48-й позиціях, українки мали всі шанси поліпшити свій результат.
Юля розпочала гонку неквапливо. Нуль на першій стрільбі стоячи дав їй змогу звестися на п’ять позицій. Однак друга й третя стрільби погіршили становище українки. Схибивши на них загалом тричі, українка почала втрачати позиції. А не надто висока швидкість Джими на дистанції не давала змоги відігравати місця. Останній рубіж українка пройшла на відмінно й у підсумку фінішувала на 22-й позиції.
Христина Дмитренко так само провела непогану гонку. Лише одна хиба на першій стрільбі дала їй змогу відіграти 18 позицій. Як результат – 30-те місце для українки. Щоправда, здійснити ще більший прогрес Христині завадила швидкість проходження дистанції. За цим показником вона стала лише 32-ю.
Чемпіонат світу. Жіноча гонка переслідування
1. Франциска Пройсс (Німеччина) (0+0+0+0) +26:58,9
2. Ельвіра Карін Еберг (Швеція) (0+0+0+1) +39,1
3. Жустін Бреза-Буше (Франція) (1+0+1+1) +40,9
22. Юлія Джима (Україна) (0+1+2+0) +3:02,4
30. Христина Дмитренко (Україна) (1+0+0+0) +3:16,7
Чоловіки
Біатлонний день завершувався ще одним особистим стартом – чоловічою гонкою переслідування.
Йоханнес Бьо вкотре довів, що його недарма називають новим Королем біатлону. Попри дві похибки загалом і не надто високу швидкість проходження дистанції (5-те місце за цим показником), норвежець здобув 12-ту особисту медаль чемпіонатів світу й 22-гу медаль назагал на головних стартах сезону. Йоханнес зумів захистити торішній титул найкращого спортсмена в гонці переслідування.

Американський представник новозеландського походження Кемпбелл Райт дещо неочікувано також зміг захистити свою срібну медаль. Райт довів, що він невипадково опинився на подіумі. Наразі американець є головним відкриттям чемпіонату світу.
3-тє місце здобув француз Ерік Перро. 23-річний біатлоніст піднявся на подіум аж із 15-го місця. Загалом, для французів головний старт сезону складається якнайкраще. Адже поки що вони піднімалися на п’єдестал пошани в кожній гонці.
До топ-6 також увійшли Стурла Легрейд, Томаззо Джакомель і Кантен Фійон-Майє.
Володар жовтого бібу поточного сезону не зумів нав’язати боротьбу Перро по дистанції (попри феноменальні 20 із 20), задовольнившись лише 4-м місцем. Італієць Джакомель, припустившись двох похибок на третій стрільбі, зумів фінішувати на 5-й позиції. А француз Фійон-Майє не зміг повторити успіх спринтерської гонки. Маючи аж 5 (!) хиб на стрільбі, він завдяки пристойному лижному ходу лише замкнув квіткову церемонію.
Найбільшого прориву домігся німець Філіп Хорн. У чоловічої німецької збірної, на відміну від жіночої, цей чемпіонат не складається якнайкраще. Хорн, стартувавши 44-м, зумів відіграти 27 позицій, фінішувавши 17-м.
Українська збірна
На старт гонки переслідування вийшли троє українців, які фінішували вчора один за одним.
Великого прогресу домігся Віталій Мандзин. Українець, попри одну хибу на останній стрільбі, зумів відіграти аж 17 (!) позицій, фінішувавши на 19-му місці. Та й ходом українець виглядав достойно.

Капітан української збірної не може занести гонку до своїх найкращих. Загалом три похибки на стрільбах стоячи не дали змоги Дмитру Підручному боротися за високі позиції. Та й швидкість була в Дмитра не найкращою. За цим показником українець програв майже 2 хвилини французу Еріку Перро. Як наслідок, він опинився на 30-му місці у фінішному протоколі.
Інший українець Антон Дудченко провів не надто вдалу гонку. Не характерні для нього 5 хиб на стрільбі та низька швидкість проходження дистанції (45-й результат за цим показником), й Антон посідає лише 47-ме місце.
Ось таким видався біатлонний день у швейцарському Ленцергайде. Завтра на біатлоністів чекатиме день відпочинку. А вже у вівторок жінки продовжать свою боротьбу за медалі в класиці біатлонних змагань – індивідуальній гонці.
Чемпіонат світу. Чоловіча гонка переслідування
1. Йоханнес-Тінгнес Бьо (Норвегія) (1+0+1+0) 32:26,9
2. Кемпбелл Райт (США) (1+0+0+0) +8,6
3. Ерік Перро (Франція) (0+1+0+0) +20,8
19. Віталій Мандзин (Україна) (0+0+0+1) +2:29,7
30. Дмитро Підручний (Україна) (0+0+1+2) +3:55,5
47. Антон Дудченко (Україна) (1+1+2+1) +5:03,3
Євгенія АНТОНОВА
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ


Гарантовані ₴150 та шанс поборотися за головний приз!


До списку не потрапили Артем Довбик та Валерій Бондар








