Друга перемога Швеції, падіння Тандреволд та тріумф Легрейда
Блогер Sport ua Євгенія Антонова підбиває підсумок заключних гонок етапу Кубка світу з біатлону

Жіноча естафета
Сьогоднішні змагання в Антхольц-Антерсельві відкривала класична жіноча естафета. Чимало збірних виставили свої експериментальні склади. Зокрема, німецькі тренери дали перепочити лідеру загального заліку – Францисці Пройсс. А за декілька годин до початку гонки збірна Німеччини втратила ще одного лідера – Селіну Гротіан, яка занедужала. Тож про перемогу німецької збірної не могло йти і мови.
Основна боротьба протягом усієї гонки відбувалася між трьома збірними – Францією, Норвегією та Швецією. Попри відсутність Ельвіри Еберг, шведська збірна зусиллями Джоанни Скоттхайм, вже на першому етапі вирвалася у лідери.
На другому етапі тріо претенденток на нагороди продовжувало збільшувати перевагу над збірною Італії. Зусиллями Доротеї Вірер італійська збірна трималася на четвертій позиції. Лу Жанмонно, яка, здається, зараз не має собі рівних у жіночому біатлоні, швиденько наздогнала Еллу Халварссон та вийшла перед першим вогневим рубежем на поточну лідируючу позицію. Однак, якісніша робота на лежці дозволила саме шведці вийти на першу позицію. Між Швецією та Францією розташувалася збірна Норвегії, яка завдяки швидкому лижному ходу Фемштейневік упродовж усього етапу невпинно наближалася до француженки та скорочувала відставання. Перед останнім колом другого етапу Лу Жанмонно мала перевагу понад десять секунд над Халварссон та Фемштейневік, однак норвежка швиденько випередила шведку та на передачі естафети скоротила відстань своєї команди майже до чотирьох секунд.

На третьому етапі нова зірка норвезького біатлону, 19-річна Марен Кіркейде, намагалася наблизитися до французької збірної. І перед першим вогневим рубежем їй це вдалося. Однак не надто якісна робота на лежці зумовила скорочення відставання вже і збірної Швеції, за яку на цьому етапі бігла Анна Магнуссон. Таким чином, перед заключною стійкою усі три збірні йшли в інтервалі п’яти секунд. На колі норвежка намагалася зробити собі гандикап, щоб спокійно відпрацювати на останньому вогневому рубежі етапу. Однак навіть після рубежу тріо фаворитів гонки не розірвалося. Щоправда, Анна Магнуссон, якій знадобилося два додаткових патрона, дещо відстала. Однак саме шведка намагалася надолужити згаяний час після стрільби. І поступово у неї це виходило. Вона наблизила свою команду на відстань десяти секунд, передавши естафету другою, при цьому випередивши збірну Франції! Осеан Мішлон, здається, зовсім трохи не вистачило на останнє коло. Француженка відстала аж на двадцять п’ять секунд (!), передавши естафету Жулії Сімон на поточній третій позиції.
Четвертий етап обіцяв бути захоплюючим. Маючи перевагу над збірною Франції, Ханна Еберг намагалася скоротити відставання від норвежки до мінімуму вже перед лежкою. Однак Інгрід Тандреволд, яка виступала за збірну Норвегії на останньому етапі, не дозволяла занадто близько до себе наблизитися. Проте вирішальною виявилася саме лежка. Краща швидкість стрільби – і як результат, збірна Швеції вже випередила, щоправда, на декілька секунд, своїх конкуренток. Перед заключною стійкою дві команди йшли зовсім поряд. Дещо відставала по колу француженка – Жулья Сімон, яка, незважаючи на швидку та точну стрільбу, так і не могла наблизитися до кінця гонки до скандинавок.
А неймовірна драма розгорнулася на останньому вогневому рубежі естафети! Ханна Еберг та Інгрід Тандреволд, намагаючись вирішити долю золотої нагороди вже на заключній стійці, майже одночасно зірвалися з килимка, при цьому використавши по два додаткових патрони. В той час як Жулья Сімон майже спокійно вирушила на заключне коло свого етапу, скандинавки побігли боротися за перемогу.
Здавалося, розв’язка нас буде чекати на фінішній прямій. Однак, за декілька сотень метрів до фінішу Ханна Еберг вирішила піти в обгін. І тут сталося непередбачуване: спортсменки зачепили палками одна одній лижі. Внаслідок зіткнення саме Інгрід не втрималася та впала. Як результат, шведка перетнула фінішну стрічку першою. Видно було, що Ханні дуже шкода за ситуацію, яка склалася. Однак впасти могла будь-яка з них. Відчуваючи свою провину, Еберг була дуже засмученою та в інтерв’ю після гонки приносила вибачення. Вочевидь, вона не розраховувала, що так станеться. Проте це спорт, і на жаль, такі ситуації трапляються. Переглядаючи повтор, можна помітити, що і шведка, і норвежка, дещо завадили одна одній.

Після гонки Тандреволд також дала коментар, сказавши, що до шведки немає жодних претензій.
В підсумку збірна Швеції отримала другу перемогу в сезоні та повернула собі перше місце в заліку даної дисципліни. Збірна Німеччини, яка до цієї естафети очолювала залік, фінішувала лише на 8-му місці і втратила лідерство.
A crucial moment of the final lap. Hanna Oeberg and Ingrid Tandrevold went ski-to-ski. After a fall Tandrevold couldn’t catch up and Sweden claimed their second win of the season.#biathlon @eurovisionsport pic.twitter.com/6JmS0UhFXD
— International Biathlon Union (@biathlonworld) January 26, 2025
Для жінок це була остання гонка перед чемпіонатом світу у швейцарському містечку Ленцергайде.
Українська збірна
Українська збірна провела досить достойну гонку. Поки вся увага режисерів трансляції була прикута до тріо лідерів, наша збірна боролася за топ-6.
Ірина Петренко, що була забійницею нашої команди, передала естафету на восьмій позиції, використавши при цьому лише два додаткових патрони.
На другому етапі за нашу збірну бігла Юлія Джима. Цього сезону українка радує нас достойним лижним ходом та непоганою влучністю на стрільбі. Тож Юля повинна була наближати українську збірну до чільної шістки. Використавши лише по одному додатковому патрону на кожній зі стрільб, Джима в підсумку передала естафету на високій 7-й позиції.

На третьому етапі за збірну України виступала стабільна естафетниця – Анастасія Меркушина. Для неї це була перша естафета в поточному сезоні. Адже більшість етапів вона провела на Кубку IBU. Меркушина показала гідний результат. І перед останнім етапом наша збірна вже була на поточному 6-му місці!
Христина Дмитренко мала всі шанси покращувати підсумковий результат. Після лежки вона вивела нашу збірну на провідну 5-ту позицію. Однак позаду нас небезпечно розташувалася збірна Швейцарії, яка зусиллями Емі Басерги розраховувала на потрапляння в топ-5. Італія, яка мала перевагу над збірною України в майже півхвилини, не витримала тиску. В результаті Мікела Каррара пішла на штрафне коло. В той же час і Дмитренко, і Басерга, використавши по одному додатковому патрону, вирушили у протистояння за четверте поточне місце.
На жаль, Христині дещо не вистачило на останніх метрах дистанції. Вона не змогла випередити швейцарку та пропустила попереду себе італійку. Як результат - 6-те місце.
Жіноча естафета
- 1. Швеція (0+6) 1:07:26
- 2. Норвегія (0+7) +13.4
- 3. Франція (0+8) +23.6
- 6. Україна (0+7) +2.17.9
Гонка переслідування 12.5 км, чоловіки
Завершувався етап в Антхольц-Антерсельві чоловічою гонкою переслідування. Інтригою дня була реакція Йоханнеса Бьо на втрату жовтого бібу перед чемпіонатом світу.
Здавалося, у норвежця є всі шанси повернути лідерство назад. Однак не так думав Легрейд. Постійно перебуваючи в когорті лідерів, Стурла нікому не дав можливості наблизитися до себе. Вибивши 20 з 20, норвежець, здіймаючи прапор, перетнув фінішну пряму першим. Для нього це вже 15-та перемога в кар’єрі!

Як Йоханнес не намагався наблизитися та поборотися за медаль, йому це не вдалося. Два промахи на першій стійці та ще один промах на останньому вогневому рубежі не дали йому шансів потрапити на подіум. Як підсумок, Бьо-молодший фінішував наприкінці квіткової церемонії.
За друге та третє місце йшла боротьба між призерами спринтерської гонки. Якщо у Йоханнеса почали з’являтися проблеми останнім часом, то його брат явно бажає якнайкраще завершити професійну кар’єру. Маючи лише один промах на останньому рубежі, Бьо-старший кинувся навздогін третьому місцю. Італієць Томмазо Джакомель на радість місцевим вболівальникам постійно був серед претендентів на медаль. Проте, маючи п’ятисекундну перевагу перед Тар’єєм, виходячи на останнє коло, він її втратив.

Таким чином, на нас чекав повтор подіуму спринту. Лише з єдиною відмінністю: Легрейд і Бьо-старший помінялися по позиціях місцями.
Варто знову відзначити словенця – Якова Фака. Для нього це найкращий етап у сезоні. Промахнувшись лише одного разу за всю гонку на останній стрільбі, він зміг втриматися у квітковій церемонії, фінішувавши на 5-й позиції.
Ну а найкращий прогрес гонки продемонстрував швед – Віктор Брандт. Стартувавши на 51-й позиції, завдяки майже ідеальній стрільбі (лише один промах), він зміг відіграти 33 місця. Для 26-річного шведа це найкращий результат у кар’єрі.
Червоний біб
Завдяки перемозі Легрейд не лише збільшив свою перевагу у тоталі над Йоханнесом Бьо до 48-ми очок, але й загострив боротьбу за Малий кришталевий глобус. Зараз в заліку гонок переслідування у обох норвежців ідентичні показники – по 290 очок. Проте розв’язка на нас чекатиме вже після чемпіонату світу. А зараз у спортсменів також буде відпочинок перед головним стартом сезону.
Синій біб
Володар синього бібу – американець новозеландського походження – Кемпбелл Райт – провів не надто вдалу гонку. Фінішувавши на 39-му місці, він збільшив перевагу над Віталієм Мандзиним лише на два очки. Це означає, що до останньої гонки сезону на нас чекатиме неймовірна інтрига.
Українська збірна
Збірна України на цю гонку мала лише двох представників – Дмитра Підручного та Антона Дудченка. Дмитро, стартувавши на п’ятій позиції, мав усі шанси на покращення результату. Однак по промаху на кожній стрільбі лежачи та ще два промахи на стійці призвели лише до погіршення становища. Програючи і на рубежах, і на дистанції, Дмитро був геть не схожим на себе. Тож, коли він вже був у четвертому десятку, вирішив припинити знущання над собою і знятися з гонки. Таким чином, капітан збірної України не фінішував сьогодні. Проте, знаючи потенціал Дмитра, бачимо усі шанси у нього проявити себе якнайкраще на чемпіонаті світу.
Антон Дудченко провів ідеальну гонку. Вибивши 20 з 20 та стартувавши на 36-й позиції, Антон перевершив самого себе. За підсумками гонки він потрапив у топ-15, фінішувавши на 14-й позиції. Браво, Антон!
Поки на біатлоністів чекає невеликий перерив перед найголовнішим стартом сезону, який відбудеться вже 12 лютого у швейцарському містечку Ленцергайде.
Чоловіча гонка переслідування. 12,5 км
- 1. Стурла Легрейд (Норвегія) (0+0+0+0) 29:53.0
- 2. Тар'єй Бьо (Норвегія) (0+0+0+1) +18.9
- 3. Томмазо Джакомель (Італія) (0+1+0+1) +24.0
- 14. Антон Дудченко (Україна) (0+0+0+0) +2:15.9
- DNF. Дмитро Підручний (Україна) (1+1+2...)
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ


Українець витратив 1 375 000 доларів


У цей ігровий день пройшли шість поєдинків у трьох групах















