Владислав ГЕРАСКЕВИЧ: «Кубок світу буде дуже запеклим»
Український скелетоніст готовий здобути дебютні медалі
Лідер збірної України зі скелетону Владислав Гераскевич поділився очікуваннями перед стартом Кубка світу, а також висловився про майбутню Олімпіаду–2026.
«Кожен сезон відчувається інакше, і цей – не виняток. Мандраж нікуди не йде – без нього також не можна, бо в нас небезпечний вид спорту, і почуття небезпеки в нас завжди присутнє.
Але настрій непоганий, ми налаштовані рішуче. Підготовка пройшла дуже непогано. Очікуємо на непогані змагання і готуємося показати хороший результат.
Бажаю прогресувати, покращуватися та крокувати далі. Прийшов час здобувати медалі на Кубку світу – це наша ціль у новому сезоні. Також мета – це зберегти другу квоту на Кубок світу, аби це зробив Ярослав Лавренюк, щоб ми боролися за дві олімпійські ліцензії.
У нас такий вид спорту, що ми маємо постійно працювати над екіпіруванням, ковзанами та покращенням стартового розгону. Якщо зупинимося, нас дуже швидко обженуть.
Це цілі дорослої команди, але також дуже важлива частина – розвиток дитячої команди. У них вже також скоро розпочнуться змагання, Кубок Європи в німецькому Вінтербергу. Ми їх онлайн підтримуємо. Розвиток і ще раз розвиток.
Дуже люблю трек в Пхьончхані. З ним пов'язані дуже яскраві спогади – Олімпійські ігри. Тут також був Кубок світу за сезон до Олімпіади, в якому ми, на жаль, не брали участь, бо не мали на той момент ліцензії. Він повертається після дуже довгої перерви.
Трек дуже подобається, в нього цікава конфігурація: він нелегкий, є багато складних ділянок, які потребують високої майстерності пілотування, – вони мені до вподоби. Кубок Азії також пройшов для нас успішно, але все ж багато команд не показали свій максимум.
Кубок світу буде дуже запеклим. Але, звичайно, ми також найшвидші і будемо боротися за медалі. У цьому сезоні ціль зрозуміла.
Був доволі важкий минулий сезон, особливо травма спини, що спіткала посеред сезону і приносила багато проблем. Через неї пропускали етап в Альтенбергу, не показали ті результати, на які розраховували. І під кінець сезону навіть те четверте місце в Лейк–Плесіді не було максимумом, тому що все ж ми не добігали до старту, на який очікували.
Але міжсезонна підготовка була дуже вдала. Цю проблему зі спиною вдалося вирішити, і ми вже можемо вже «проспойлерити»: старт стає кращим, і вже деякі особисті рекорди на стартових естакадах були покращені. Очікуємо, що ця тенденція буде зберігатися.
Також зараз нас консультує дуже видатний тренер з України з легкої атлетики – Микола Кушнір. Тому ми налаштовані дуже рішуче і бачимо, що рухаємося в правильному напрямку.
Почав влітку використовувати гоночні симулятори. Так, це не зовсім те, що у нас [у скелетоні], але моя ідея полягає в тому, що це непогано для зору – очі звикають до швидкої реакції – і настрою на заїзд. Коли їдеш у гоночному симуляторі, треба налаштовуватися та правильно проходити повороти – це де в чому схоже з тими здібностями, що ми використовуємо в скелетоні.
Що думаю про Олімпіаду? У нас рейтингова система: можуть потрапити на Олімпіаду лише шість команд, що представлені двома спортсменами, і дві – з трьома. Власне, буває, що багато великих і сильних збірних, які ми бачимо на Кубку світу, перейдуть в категорію з двома спортсменами.
Наші суперники за цей відбір – Республіка Корея, які дуже високо закінчили сезон у рейтингу, Італія, Швейцарія, Латвія, що зараз не представлена на Кубку світу, але має дуже сильні традиції. Ярослав з ними змагався на юнацьких Олімпійських іграх – це дуже сильна команда. Також це США, яка вже дуже довгий час на Кубку світу, та Ізраїль. Вважаємо, відбір буде дуже запеклим – команди дуже сильні.
На даний момент – за минулорічним рейтингом – ми ще з Лавренюком не проходимо на Олімпійські ігри. Тож ставимо цілі Ярославу: йому потрібно прогресувати й робити це доволі швидко. Але я також бачу, що він додає, дорослішає, і це дуже видно. Він створює дуже сильну конкуренцію і мені, і всім присутнім на Кубку світу, тому ми на правильному шляху і будемо боротися за цю другу ліцензію. Вважаю, маємо всі шанси її здобути та вперше бути представленими удвох на Олімпіаді», – розповів Гераскевич.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Чи переможе у цьому поєдинку хоч хтось?
Ймовірність переїзду Миколи до Туреччини не така вже й висока