Роман «Petrovich» Журавель: Як турніри по світу змінили моє життя
Ексклюзивне інтерв'ю з коментатором Maincast для Sport.ua про улюблені турніри і плани
Коментатор та журналіст студії Maincast Роман «Petrovich» Журавель поділився з редакцією Sport.ua враженнями про турніри, де він працював, розповів про улюблені локації та труднощі роботи на світових турнірах, а також поділився планами на майбутнє.
Більше новин з кіберспорту в Telegram Sport.ua
Атмосфера турнірів: Лондон і Кельн запам'яталися найбільше
Петрович відзначає, що кожен турнір особливий, але деякі локації мають неймовірну атмосферу:
«З усіх турнірів, де я бував, найбільше запам’ятався BLAST у Лондоні. Це була, мабуть, одна з найкращих турнірних атмосфер. Також враження залишив IEM Cologne у Кельні, де я коментував турнір з арени українською. Там були фанати NAVI, Vitality – усі кричали та підтримували свої команди. Це турнір з історією, і такі події справді запам'ятовуються надовго»
Труднощі роботи в різних часових поясах та адаптація до клімату
Як і багатьом іншим професіоналам, Роману доводиться мати справу з труднощами під час подорожей, особливо з різницею у часових поясах і зміною клімату:
«Мій організм погано адаптується до зміни клімату, тому майже в кожній поїздці я хворію. Джетлаг – це звичайна проблема, але швидко звикаєш. Протягом одного-двох днів я зазвичай вхожу в ритм і просто працюю, не зважаючи на втому»
Найяскравіший турнір: IEM Katowice
Особливе місце у серці коментатора займає турнір IEM Katowice, де він уперше коментував разом з Констянтином «Leniniw» Сівко:
«Це був мій перший турнір, де я коментував і працював на сцені. Спогади про Katowice залишаться назавжди, особливо через те, що ми працювали з Костею, моїм колегою та другом. Це один із найкращих спільних ефірів, і я радий, що це був саме Katowice».
Особливості підготовки та секрети професійного успіху
«Дисципліна – це ключ. Підготовка до кожного турніру — важлива частина роботи коментатора. Ми аналізуємо свої недоліки, читаємо фідбек від колег і глядачів, а також стараємося вдосконалювати свої вміння. Не обходимо увагою і критику в чаті Twitch чи YouTube, особливо якщо вона конструктивна»
Перед кожним ефіром у коментатора є свої ритуали, які він іронічно називає «обов’язковою програмою»:
«Мої ритуали включають загоряння на сонці, обвітрені губи і, звичайно, захворювання»
Що гравці уникають в інтерв'ю
Гравці охоче відповідають на легкі запитання чи беруть участь у вікторинах під час інтерв'ю (меми, смішні моменти тощо), але намагаються уникати питань про зарплати, контракти та колишні команди, зазначає Петрович. Це, за його словами, стандартні табу для багатьох спортсменів.
Плани на майбутнє та мрії про нові локації
Петрович також розповів про свої амбіції побувати на турнірах у США та Австралії. Серед турнірів, на які він мріє потрапити, — The International у Сіетлі, а також чемпіонати в Далласі та Сіднеї:
«Хочу побачити, як живуть люди в цих країнах, і відчути атмосферу їхніх турнірів. Завдяки роботі я вже побував у багатьох країнах, і я дуже вдячний за таку можливість»
Власний блог та контент про турніри
На запитання про те, чи планує він створювати додатковий контент із турнірів, Петрович зазначив:
«Можливо, якщо буде більше подорожей, я б спробував вести влог про життя коментатора. Це може бути цікавий формат — показати іншу сторону роботи на турнірах, всі труднощі й моменти за кадром».
Завдяки своїй пристрасті до роботи й постійному самовдосконаленню Петрович став важливою частиною української кіберспортивної сцени, і його подорож до нових вершин лише починається.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Гравець із Румунії показав шалений результат
Олександр Усик випередив Даніеля Дюбуа