«Ветеранська миля» в Кошице: до фінішу добігли всі
Українські військові взяли участь у міжнародному пробігу
Цими днями в Кошице лунала українська мова, майорів синьо-жовтий прапор, а атмосфера була сповнена солідарністю двох дружніх країн.
Україна та Словаччина мають спільний кордон, тісні економічні та політичні зв’язки, які є важливими для обох держав. На Днях України в Кошице, які проводяться десятий рік поспіль, почесними гостями були українські військові та ветерани. Хлопців, які на собі відчули жахіття війни, зазнали поранень та пройшли тривалу реабілітацію, було запрошено взяти участь у низці заходів, головним із яких став міжнародний пробіг «Ветеранська миля».
«Візит до Кошице організували для військових, які потребують фізичної та психологічної реабілітації. Вважаю, що одне без одного неможливе, — розповідає уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко, який очолював делегацію наших армійців. — Ми майже тиждень перебували у Словаччині, а це — багато активностей, спілкування. Подібні візити до дружніх країн здійснюємо регулярно із 2018 року, і щоразу беремо нових учасників, аби якомога більше воїнів побачили світ, відірвалися від війни, важких буденних справ. До Кошице нас запросили вже уп’яте поспіль, тут потужна діаспора, з боку влади є повне розуміння важливості підтримки України. Неозброєним оком бачу — після таких активних та емоційно насичених днів додому хлопці повертаються зовсім іншими».
Кілька днів перебування в Кошице надовго запам’ятаються 20-ти українським військовим, які представляли різні роди військ — Сили спеціальних операцій, сухопутні війська, територіальну оборону. Щоправда, деякі з них через стан здоров’я вже залишили військо.
Відбулися зустрічі з місцевими урядовцями та українською діаспорою, розмови на тему війни та підтримки нашої країни, екскурсійна програма, інтерв’ю ЗМІ. Наразі у Словаччині мешкають близько 180 тисяч наших співвітчизників, і значна частина з них обрала місцем проживання мальовничий Кошице. Українці активні в суспільному житті, надають чималу допомогу ЗСУ, новим переселенцям, а коли дізналися про візит військових, готувалися до зустрічі з особливим натхненням.
Для ветерана бойових дій, а нині — одного з керівників Єдиного центру рекрутингу ССО Віктора Шевченка спорт вже багато років є стилем життя, він брав участь у десятках забігів по всьому світу. «У Кошице в межах Днів України маршрут пролягав центральним парком, нас вітали містяни, підтримували вигуками, а на фініші був справжній осередок українства, — розповідає офіцер. — Щодо нашої групи, то всі бігли три милі. Усе пройшло максимально невимушено, на позитиві. Я традиційно привіз додому дві медалі, які передам сім’ям побратимів — Михайла Максіяна та Руслана Боровика. Вони теж із ССО, бігуни-аматори, у 2019 році теж брали участь у Кошицькому марафоні миру. На жаль, друзі, захищаючи Україну, пішли з життя, але пам’ять про них я збережу назавжди…»
Наші героїчні військові, всупереч важким травмам та пораненням, всі добігли до фінішу, заслуживши оплески глядачів. І справа не у спортивних показниках — у цьому забігу не було переможців та переможених. Мова про перемогу над собою, про натхнення та віру в свої сили, про можливість якнайшвидше повернутися до повноцінного активного життя!
Дмитро ШАПОВАЛ
Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ
Наші контакти:
Адреси
- м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 1.
- м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 2.
- Графік роботи: 9:00 – 18:00
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Артем Шулянський не може виїхати з України
Пабло Торре не влаштовує поточна кількість ігрової практики у стані «блаугранас»