Україна отримала срібло у фехтуванні на шпагах на Паралімпіаді-2024

Склад: Євгенія Бреус, Олена Федота-Ісаєва, Наталія Морквич та Надія Дьолог

59
0

Збірна України отримала срібло командного турніру шпажисток на Паралімпійських іграх 2024 у Парижі, це третя медаль синьо-жовтих у фехтуванні на колісних кріслах.

Українки в складі Євгенії Бреус, Олени Федоти-Ісаєвої, Наталії Морквич і Надії Дьолог виграли три поєдинки на шляху до фіналу – здолали команди Італії (45:38), Польщі (45:35) й Таїланду (45:42).

У фіналі синьо-жовтим випало зустрітися з Китаєм, який стартував на турнірі з упевнених перемог над Бразилією (45:23) та Угорщиною (45:27). Лише у півфіналі китаянки здолали господарок Ігор француженок за різниці в 10 уколів – 45:35.

Фінальний матч Паралімпіади-2024 стартував з двох програних сутичок України: Бреус поступилася Хаян Гу, а Федота-Ісаєва – Cюфень Цзоу. Першу перемогу команді принесла Морквич, скоротивши відставання в загальному рахунку до восьми уколів.

У решті сутичок Україна здобула одну перемогу – Бреус здолала Су Канг. Китаянки додали чотири виграні бої, а закрили матч нічиєю за загального рахунку 45:37.

Медалі у командній шпазі українки здобувають на других Паралімпійських іграх поспіль: 2021 року в Токіо синьо-жовті також фінішували зі срібними нагородами. Програму з фехтування на колісних кріслах Україна завершила з трьома нагородами: однією срібною та двома бронзовими.

Третю медаль у Парижі виграла Олена Федота-Ісаєва, яка також фінішувала на третій сходинці п'єдесталу в особистих турнірах на шпазі та шаблі.
Першу медаль на Іграх здобула Надія Дьолог. Для Євгенії Бреус нагорода стала вже четвертою в паралімпійській кар'єрі, для Наталії Морквич – третьою.