Рекорд Європи. Україна – третя у мікст-естафеті 4x50 м комплексом у Парижі

На Паралімпіаді-2023 українці здобули бронзу в плаванні

205
0

Збірна України з плавання стала бронзовим призером Паралімпіади-2024. Синьо-жовті фінішували третіми у змішаній естафеті 4x50 м комплексом.

Естафета 4х50 метрів комплексним стилем у класі спортсменів з сумою 20 очок замикала програму вечірньої сесії 8-го змагального дня Паралімпіади-2024 у плаванні.

Розпочав естафету для збірної Ярослав Семененко, який фінішував найшвидше серед усіх учасників першого відрізку. Заплив продовжила Анна Гонтар, яка припливла третьою, з відставанням від лідерів зі США у понад п'ять секунд.

Анна передала естафету Олександру Комарову, який втримав третю сходинку, але залишив п'ять секунд відриву від першого місця. Завершувала заплив Ірина Пойда. Вона була близькою до другого місця, але поступилася американці 0.53 секунди. Синьо-жовті виграли бронзові медалі з часом 2:31.53 – це новий європейський рекорд у цій дисципліні.

Це 34-та медаль України в плаванні й 15-та – бронзового ґатунку. В медальному заліку цього виду спорту синьо-жовті посідають 4-те місце.

Для Ірини Пойди це третя медаль на Іграх. Перед цим вона вигравала два срібла у 100 та 200 м вільним стилем. Ярослав Семененко здобув першу медаль на Паралімпіаді-2024, перед цим він виступав у 50 м вільним стилем та 50 м на спині.

На паризьких Іграх Олександр Комаров вже встиг здобути дві медалі: золото зі світовим рекордом на 100 м вільним стилем та бронзу на 200 м вільним стилем. Анна Гонтар виборола третю бронзу на Паралімпіаді, після медалей на 50 і 100 м вільним стилем.

Вперше в історії Паралімпійських ігор Україна здобула медаль змішаної естафети 4x50 метрів комплексом.