ФОТО. Дзюдоїстка Ніколайчик виграла золото у фіналі Паралімпіади-2024

Українська спортсменка у фіналі перемогла суперницю з Японії

400
0

Українська дзюдоїстка Наталія Ніколайчик здобула золоту медаль у фіналі Паралімпійських ігор 2024. Українка перемогла у поєдинку японку Шізуку Хайнгай в одиночному турнірі серед жінок у вазі до 48 кг у класі J1.

Для 37-річної Наталії – це треті Паралімпійські ігри у кар'єрі. На Іграх у Лондоні-2012 та Токіо-2020 отримала бронзові медалі змагань у вазі до 52 кг.

В чвертьфіналі змагань Ніколайчик перемогла представницю Греції Емануелу Масуру, а у 1/2 фіналу українка виграла бій у бразилійки Росіклейди Сілви де Андраде з рахунком 10:1. Цією перемогою Наталія забезпечила собі золотий фінал турніру та медалі Паралімпіади-2024.

Наталія вже на першій хвилині фіналу проти Шізуку Хайнгай виконала ваза-арі й повела у рахунку. На останній хвилині періоду українка виконала прийом на оцінку іппон, завдяки якому стала чемпіонкою Паралімпіади-2024, вигравши у фіналі з рахунком 11:0.

Головний тренер збірної України з дзюдо Михайло Романкевич: «Емоції від золота? Виконали свою роботу на п'ятірку. Наталія приїхала у статусі фаворитки, за весь цикл не програла майже жодної сутички. Але Паралімпійські ігри – це Паралімпійські ігри. Досить важко пройшов шлях до фіналу. Попередні зустрічі були важкі, за вихід до фіналу була важка, вона програвала по ходу, але зібралася та перемогла. На фінал вже налаштувалася з повними емоціями та гідно там виступила: два кидки на ваза-арі та заслужена медаль».

Це перше особисте золото для Ніколайчик на Паралімпійських іграх. Загалом перша золота нагорода для України на Паралімпіадах з дзюдо за 8 років. Останньою медаль найвищого гатунку для України виборювала Інна Черняк (вага 57 кг). Це 15-та золота медаль України на Паралімпіаді-2024 та перша – не у плаванні та легкій атлетиці.

Наталія Ніколайчик – 37-річна парадзюдоїстка у класі J1, яка представляє Рівненщину. До цих Ігор мала в активі дві бронзи Паралімпіад: Лондон-2012 та Токіо-2020. Дворазова чемпіонка світу (2014, 2022 роки) та Європи (2022, 2023) з дзюдо.

Фотогалерея: Наталія Ніколайчик