СТЕПАНОВСЬКИЙ: «У нас залишається проблема на позиції пʼятого номера»
Головний тренер національної команди розповів про виступ збірної на турнірі William Jones Cup
![СТЕПАНОВСЬКИЙ: «У нас залишається проблема на позиції пʼятого номера»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/orig_695490.jpg)
Головний тренер національної команди Віталій Степановський розповів про виступ збірної на турнірі William Jones Cup.
– Яке було завдання для команди на турнір на Тайвані?
– По-перше хочу сказати, що була відмінна організація турніру. Було цікаво пограти проти цього стилю, який дуже відрізняється від європейського баскетболу. Був швидкісний баскетбол без довгих сетів, багато гри один в один та швидкого нападу. Це було трохи незвично для нас і ми зіткнулися з іншою баскетбольною філософією, що було насправді цікаво.
Ми викликали багато дебютантів до складу збірної і хотіли передивитися всіх хлопців у грі. Ми не хотіли, щоб хтось із гравців переграв, але в той же час, грали на результат і хотіли перемагати в кожному матчі. Третє місце вважаю задовільним результатом. Так, була прикра поразка в другому матчі проти філіппінської збірної, які стали чемпіонами турніру, обігравши Тайвань в овертаймі фіналу. В перших матчах далася взнаки акліматизація, але я не хочу шукати виправдань.
Щодо суперників, можна сказати, що це були другі збірні своїх країн, які додали до складів по два-три сильних американців з досвідом гри в НБА та топ-чемпіонатах Європи. Рівень турніру був достатньо пристойний, було цікаво пограти проти цих команд.
– Наскільки новим хлопцям вдалося втягнутися до системи гри команди за першу частину збору в Ризі та турнір на Тайвані?
– Я задоволений ставленням гравців, інформації було багато, але хлопці підхопили її та увійшли в процес. Я просив гравців, щоб ми від гри до гри прогресували в нападі та захисті. Вони добре реагували на мої зауваження і добре виконували настанови.
Я вперше працював із Ростиславом Новицьким, Степаном Лесиком, Максимом Сафоновим і був приємно вражений. Вони добре себе проявили, особливо можу виділити Новицького, який починав матчі в стартовій пʼятірці. Цікавий гравець, який заслуговує на додаткову увагу і, більш того, він звернув на себе увагу місцевих клубів із Тайваню. Але зараз у нього є контракт із Валмієрою і поки що він в Європі, але там він викликав великий інтерес. Наші більш досвідчені гравці також добре себе показали, Володимир Конєв добре відіграв, він знаходиться у чудовій формі і гарно проявив себе у якості капітана.
– Які завдання стоятимуть перед командою на заключний етап збору та контрольний матч проти Естонії?
– У нас є певні зміні в ростері: Ігор Сергеєв, якого я також хочу відзначити — він добре показав себе на зборі, та Богдан Бринюк вирушили до табору збірної України 3х3 U-23. До нас додаються В’ячеслав Петров, який, на жаль, за сімейними обставинами не зміг поїхати на Тайвань, а також Ілля Сидоров та Іссуф Санон.
Тож завершуватимемо ми цей збір із 14 гравцями в ростері а зіграємо проти естонців більш досвідченим складом. Ми будемо продовжувати тренувальний процес. У естонців буде оптимальний склад, приєднався до складу збірної їхній лідер Майк Котсар, який в минулому році грав за Басконію в Євролізі. Естонці зіграли контрольний матч проти Японії, але вони повністю закрили гру та навіть не повідомили рахунок матчу. У естонців бойовий склад, 19 гравців на зборі, вони теж серйозно готуються до нашої гри.
– Наскільки цей збір важливий в розрізі майбутніх офіційних матчів у відборі на Євробаскет-2025?
– Дуже важливий збір. На Тайвані ми оцінили наш резерв, ми маємо максимально використовувати наші можливості. У нас залишається проблема на позиції пʼятого номера, адже гравці, які грають за океаном, вони навряд приїдуть під час сезону, Володимир Герун перепідписав контракт в Японії, звідки теж проблемно виїхати на вікно збірних. У нас залишаються Артем Пустовий та В’ячеслав Бобров, Слава Кравцов поки що без контракту і треба побачити, де він продовжить кар’єру. І тепер ті самі Новицький, Сергеєв, та інші гравці будуть краще готові і їм буде значно легше влитися в систему гри національної збірної під час офіційних вікон.
Чоловіча збірна України повернулася до Риги, де проведе завершальну частину літнього тренувального збору. 27 липня наша національна команда зіграє заключний контрольний матч, в якому протистоятиме збірній Естонії.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Історичне фіаско. Україна U-23 програла дебютний матч на ОІ Іраку](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/middle_695381.jpg)
![Історичне фіаско. Україна U-23 програла дебютний матч на ОІ Іраку](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695381.jpg)
Команда Ротаня забила після перерви, але потім щось пішло не за планом
![Віталій Кличко оцінив виступ сина на Євробаскеті](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/74/middle_694996.jpg)
![Віталій Кличко оцінив виступ сина на Євробаскеті](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/74/small_694996.jpg)
Колишній чемпіон у боксі стежить за успіхами сина у баскетболі
![Знак протесту. Минай розглядав варіант знятися з усіх змагань](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/slider_695470.jpg)
![Зінченко зізнався, чому вирішив відкрити ресторан у Києві](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/slider_695416.jpg)
![Що відбувається на Олімпіаді? Аргентина програла, команди дограли 3 хвилини](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/slider_695364.jpg)
![Що відбувається на Олімпіаді? Аргентина програла, команди дограли 3 хвилини](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695364.jpg)
![](https://pic.sport.ua/images/users/thumb_dummy.jpg)
![potemkin78](https://pic.sport.ua/images/users/thumb_dummy.jpg)