Вони не мають контракта. Чому сестри Музичук не зіграють за збірну України?
Головний тренер жіночої збірної України Михайло Бродський розповів про ситуацію
![Вони не мають контракта. Чому сестри Музичук не зіграють за збірну України?](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/72/orig_694586.jpg)
Федерація шахів України оприлюднила склад збірної на Всесвітню шахову Олімпіаду, в якому нема сестер – Анни та Марії Музичук.
Головний тренер жіночої збірної України Михайло Бродський розповів про ситуацію у команді:
— Я знаю, що цього року Федерація шахів України зробила певні кроки та доклала зусиль, щоб їх переконати зіграти за збірну у Всесвітній шаховій Олімпіаді, яка буде у вересні у Будапешті. Подробиць я не знаю, але бачу, що ці зусилля, на жаль, виявилися марними. Які були причини, я не знаю.
Я як тренер завжди був радий працювати з такими визначними шахістками. З іншого боку, я маю працювати з тими, хто готовий грати за збірну. Як тренер, я, звісно, зацікавлений, щоб склад команди був максимально сильним. Але, на жаль, з різних причин не вдається цього досягти.
Теоретично я припускаю, що можуть бути якісь зміни, але це малоймовірно, тому що склад команди вже оприлюднений, і зазвичай після цієї зміни відбуваються лише якщо хтось, на жаль, захворів. Чому їх треба було переконувати? Ну, я не знаю, але очевидно, що якщо їх немає, вони не виявили бажання.
Проблеми із фінансами? Після Олімпіади-2022 усі передбачені законодавством преміальні лінії Мінспорту були виплачені. Не скажу, що миттєво, але до кінця осені все було виплачено. Я з Анною та Марією регулярно спілкуюся, у мене з ними абсолютно нормальні робочі стосунки. У цьому жодних проблем або конфліктів нема.
Вони ще й чинного контракту (з Мінспорту) не мають. Після початку повномасштабної війни Мінмолодьспорту вимагає щороку перепідписувати контракт. Щоб спортсмени приїжджали до Києва оновити контракт. Так, вони не приїхали. Хто тут винен, я не буду оцінювати. Наприкінці 2022 року вони не приїхали, відповідно з початку 2023 року вони не мають контракту з Міністерством молоді та спорту. Про що йшлося у переговорах Федерації з Музичук я не знаю, але очевидно, що не домовилися.
Вийшов такий склад, який вийшов. Він не взятий зі стелі, в межах можливого. Якби були Анна та Марія, то я був би більше задоволений, склад би відповідно дуже посилився. Тому що це два гравці світової десятки, і зрозуміло, що нам це не завадило б.
У нас завжди мета потрапити до першої трійки, здобути медалі, але зараз, звичайно, буде складніше досягти її. Але одразу можу сказати, що без сестер буде складно. Хоча й так було б складно.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Мессі – 3-й, Роналду не в топ-10. Рейтинг найкращих спортсменів XXI ст.](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/71/middle_694397.jpg)
![Мессі – 3-й, Роналду не в топ-10. Рейтинг найкращих спортсменів XXI ст.](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/71/small_694397.jpg)
Найкращим спортсменом було визнано Майкла Фелпса
![БАКОЛЕ: «Усик навіть не доторкнувся до мене, я розбив його і нокаутував»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/72/middle_694562.jpg)
![БАКОЛЕ: «Усик навіть не доторкнувся до мене, я розбив його і нокаутував»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/72/small_694562.jpg)
Претендент на титул чемпіона світу не втомлюється нагадувати про свої подвиги у спарингах
![Євро-2024 U-20. Дві нічиї та перемога Греції](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/72/slider_694454.jpg)
![Хто замінить Дніпро-1? УПЛ схиляється до міні-турніру](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/72/slider_694529.jpg)
![Визначено потенційних суперників Кривбаса та Динамо у Q3 Ліги Європи](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/72/slider_694472.jpg)
![](https://pic.sport.ua/images/users/0/11/158/thumb_471612.png)
![as and](https://pic.sport.ua/images/users/0/11/158/thumb_471612.png)
![](https://pic.sport.ua/images/users/thumb_dummy.jpg)
![Falko](https://pic.sport.ua/images/users/thumb_dummy.jpg)