537
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Ярослав Ткач

Український спортсмен Ярослав Ткач здобув ліцензію на Олімпійські ігри 2024 у Парижі у скелелазінні в дисципліні швидкість серед чоловіків.

Це будуть перші в історії Ігор змагання саме у швидкості. Ліцензію на Ігри представник України здобув під час олімпійського кваліфікаційного відбору.

На цих змаганнях розігрувалися сім ліцензій у швидкості, а розподіл ліцензій відбувався за сумою балів на двох стартах. Україна боролася за дві з них – змагалися рекордсмен України Ярослав Ткач, а також Григорій Ільчишин.

На першому з етапів Ткач фінішував четвертим, Ільчишин – 14-м. Тож на другому етапі Ярославу потрібно було втриматися в топ-7 найкращих, а Григорію – покращити своє місце. Ільчишин виступив краще на другому етапі – фінішував на 10-му загальному місці. Ткач закінчив змагання 16-м. У підсумковому заліку Україна здобула одну ліцензію.

Ярослав Ткач зумів завоювати олімпійську ліцензію, а от Ільчишин від прохідного 7-го місця відстав на 4 бали. Якби на другому етапі він вийшов в 1/4 фіналу, то теж здобув би ліцензію.

На Олімпіаді-2024 у дисципліні швидкість будуть змагатися 14 атлетів. По дві квоти завоював Китай, Індонезія та США, по одній – Франція, Італія, Нова Зеландія, ПАР, Південна Корея, Іран, Казахстан та Україна.

У скелелазінні Україна загалом буде представлена двома спортсменами – у жіночому двоборстві змагатиметься Євгенія Казбекова.