Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна
| Оновлено 12 квітня 2024, 04:51
2959
3

Ухвалено закон про мобілізацію. Що передбачає документ?

Закон набуде чинності через місяць із дня, наступного за днем його опублікування

| Оновлено 12 квітня 2024, 04:51
2959
3
Ухвалено закон про мобілізацію. Що передбачає документ?
Telegram

Верховна Рада прийняла в цілому закон про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби. Цей закон набирає чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування.

Мобілізації підлягають громадяни віком від 25 до 60 років. Закон про зменшення призовного віку з 27 до 25 років президент підписав на початку квітня. Електронні повістки громадянам не надсилатимуть. Їх і надалі вручатимуть лише в паперовому вигляді.

Людина, яка отримала повістку, має з'явитися в конкретний територіальний центр комплектування (ТЦК) у визначений повісткою термін. Поважною причиною неявки може бути стихійне лихо, хвороба, смерть близького родича. Якщо людина вчасно не доїхала до військкомата, упродовж трьох днів має надати пояснення ТЦК.

Електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста, в якому акумулюються дані про нього, реєструється добровільно. Кабінет міністрів протягом двох місяців після опублікування закону має забезпечити створення та функціонування е-кабінету.

Під час проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані постійно носити з собою військово-обліковий документ і пред'явити його на вимогу представника ТЦК або поліцейського. Ті зможуть перевірити документ в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Представник ТЦК або поліцейський зобов'язані фіксувати процес перевірки документів на камеру або телефон. Чоловікам доведеться показати військово-обліковий документ і прикордоннику, якщо він вимагатиме цього на пункті пропуску через державний кордон або у прикордонній смузі.

Після публікації закону в усіх військовозобов'язаних буде 60 днів, щоб уточнити свою актуальну адресу проживання, контактну інформацію та інші військово-облікові дані. Зробити це вони можуть у ТЦК, ЦНАП або через електронний кабінет.

Громадянам, які постійно проживають за кордоном, необхідно стати на військовий облік в Україні. Як саме вони мають це зробити – визначатиме Кабінет міністрів. Отримати консульські послуги в закордонних дипустановах України військовозобов'язані віком від 18 до 60 років зможуть, тільки якщо вони оновили свої військово-облікові дані.

Паспорт і закордонний паспорт військовозобов'язані також зможуть оформити, лише якщо матимуть при собі військово-облікові документи. Цивільні чоловіки від 25 до 55 років, які отримали інвалідність ІІ та ІІІ груп після повномасштабного вторгнення (за винятком військових), мають ще раз пройти медико-соціальну експертизу (МСЕК), щоб підтвердити її висновки.

На військову службу можуть призвати засуджених до умовного строку, крім тих, хто вчинив злочини проти національної безпеки України. Такі громадяни проходитимуть військову службу в спеціалізованих підрозділах військових частин.

Обов'язкової мобілізації жінок не буде. Вони мають стати на військовий облік, якщо здобули медичну або фармацевтичну освіту та придатні до служби за станом здоров'я і віком. Жінки, професія яких споріднена з військово-обліковою спеціальністю, можуть стати на військовий облік за бажанням. Під час воєнного стану жінки, які перебувають на військовому обліку, призиваються на військову службу добровільно. У мирний час жінки можуть вступити на військову службу або службу у військовому резерві тільки добровільно – за контрактом.

Оцініть матеріал
(27)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 3
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
turist86
"Громадянам, які постійно проживають за кордоном, необхідно стати на військовий облік в Україні".
Дурень думкою багатіє 
Выталкиватель парашутистов
Что-то меня гложат смутные сомнения ... По всей вероятности властьпридержащие запретив демобилизацию тех, кто с 2022 года на передке, хочет чтобы через год-второй войны в Украине вообще не осталось добровольцев , которые по зову сердца пошли защищать страну после вероломного нападения рашистов. Уж очень кое-кто боится, что эти парни могут наделать шороху  начиная от ОП и заканчивая царьками на районном уровне...