Шорт-трек. Сантос-Грісволд та Пак виграли 1000 м першого етапу Кубка світу

Олегу Гандею не вистачило півкола для історичного півфіналу

113
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Крістен Сантос-Грісволд

Лідер збірної США Крістен Сантос-Грісволд та південнокорейський спортсмен Пак Джі Ун стали переможцями першого етапу Кубка світу з шорт-треку 2023/24 у перших змаганнях на дистанції 1000 метрів.

Сантос-Грісволд під кінець фінального забігу у жінок змогла вийти в лідери і почала відриватися, коли за її спиною сталося масове падіння, за підсумками якого пенальті отримала польська спортсменка Каміла Стормовська, лідер своєї збірної за відсутності Наталії Малішевської. У результаті другої та третьої стали південнокорейські шорт-трекістки І Со Ен і Со Ві Мін. Найкращою серед українок стала Єлизавета Сидьорко, класифікована 31-ою. Ксенія Адаменко – 33-та, Мирослава Селюкова – 34-та.

У чоловічих змаганнях лише півкола не вистачило Олегу Гандею до історичного для України виходу до півфіналу. Лідер української збірної впевнено вів боротьбу у чвертьфіналі, зміг уникнути попадання до завалу, впевнено йшов на «прохідному» другому місці, але на останньому колі на задній прямій упав сам. У підсумку Гандей завершив дистанцію на 17-му місці та набрав перші 10 очок у залік Кришталевого глобуса. Ще двоє українців, Данило Федоренко та Ростислав Леонтенко отримали пенальті у забігах Repechage та класифіковані 49-м та 50-м відповідно.

А у фінальному забігу лише фотофініш визначив, що переміг південнокореєць Пак Джі Ун, який на 0.013 секунд випередив улюбленця канадських уболівальників Стівена Дюбуа. Лідер збірної Італії П'єтро Сігель зміг посісти третє місце у боротьбі з латишем Робертсом Крузбергсом.