Гвоздик не отримав гучний бій, але відбоксує у топовому вечорі. Це плюс
Але без нокауту йти з бою не варто
У ніч з 30 вересня на 1 жовтня український боксер Олександр Гвоздик (19-1, 15 КО) проведе поєдинок в андеркарді вечора Сауль Альварес – Джермелл Чарло.
Суперником українця стане спортсмен із Бразилії Ісаак Родрігес (28-4, 22 КО).
Точно не той опонент, на якого розраховували. Але добре, що бій взагалі відбудеться.
Гвоздик розраховував на бій проти цікавого американця. Але той ухвалив неочікуване рішення
Повернення Олександра Гвоздика у бокс поки що якесь непевне та невпевнене. Як і самі слова харків’янина про це рішення. Від початку він пояснив, що повертається для того, щоб заробити і спробувати свої сили. А там вже, як буде.
Перші два поєдинки – нормальні. Навіть хороші. У першому протистоянні Гвоздик отримав нового суперника майже перед виходом у ринг. Просто той боєць, на якого розраховували, не зміг приїхати до США, і проти Олександра вийшов Хосуе Обандо.
З ним український боксер більше рухався та дихав, ніж боксував. Переміг на класі, легко – саме це і очікувалось. Всі ось ці претензії щодо відсутності нокауту сприймати серйозно не варто. Часто боксери у перших боях після таких перерв вирішують свої бійцівські питання. Це був той самий випадок.
Друге протистояння проти Річарда Болотнікса виглядало навіть швидким для просування повернення Гвоздика. Зазвичай другий боксер міцний, але Річард боксує регулярно, мав серію поєдинків проти гучних опонентів, і стало дійсно цікаво.
Його Гвоздик розбив. Як тільки Річард повірив у себе і почав йти вперед – український боксер також увімкнувся, розбив і суперника загалом, і особливо його обличчя.
Третім мав стати Андре Діррелл. Дійсно цікавий варіант, хоч і важко зрозуміти вибір такого візаві, враховуючи чемпіонів у категорії. Андре не схожий на жодного. Бівол – темповий спортсмен. Бетербієв – дуже витривалий та з потужним ударом. Діррелл – це дійсно яскравий американець у ринзі.
Діррелл – віковий боксер. Він брав участь у турнірі Super Six World Boxing Classic, де переможцем та головним відкриттям турніру став Андре Ворд. Після того боксував з різною успішністю, але здебільшого перемагав. Боровся з проблемами зі здоров’ям, і так і не став справжньою великою зіркою, на яку претендував по ходу того самого турніру.
При цьому, востаннє Андре програвав у 2018 році – Хосе Усетегі. А потім лише перемагав, причому тричі достроково. Це було б цікаво. Андре достатньо габаритний, завжди незручний, може вдарити, але не робить на цьому акцент. Розбиває технічно, розумно. І Гвоздику боксувати зі спортсменом такого стилю не було б легко.
Але не склалося. 40-річний американець заявив, що завершує кар’єру:
«Я не взяв від своєї кар’єри всього, чого хотів, але досягнув того, що відвів мені Бог. Досить. Тож я вдячний. Дякую, що я у мене був чудовий початок, а завершення…
Прекрасний фінал. Ми повинні прийняти і цінувати те, що ми маємо, щоб розвиватися далі і стати тими, ким хочемо. Тож це новий початок», - написав Діррелл.
Згодом новим опонентом Гвоздика став бразилець Ісаак Родрігес. І це точно гірший варіант навіть за вікового Діррелла. Тому що Андре – це все ж навички. А Родрігес – геть про інше. Але маємо те, що маємо.
Ісаак нижчий за українця – його зріст 176 сантиметрів проти 188 сантиметрів Гвоздика. Має коротші руки – 187 сантиметрів проти 192 сантиметрів Олександра. Але кулаки важкі – понад 78 відсотків суперників бразильця були нокаутовані. Для загального розуміння, цей показник у Родрігеса лише на тисячні долі відсотка гірші за показник українського бійця.
Але важливі не цифри, а те, що за ними стоїть. Ісаак – досвідчений боксер, на два роки старший за Гвоздика (бразильцю 38 років), але гучних перемог чи хоча б суперників там немає. Боїв багато, але середняки в Бразилії, США, Колумбії, Мексиці та інших сусідніх країнах – так собі показник. Проте для того, щоб не простоювати – нормальний варіант. Точно кращий, ніж пропустити вікно поєдинку і у 36 років бути відсутнім у ринзі ще довше.
Хто фаворит?
Очевидно, що Гвоздик. На нього можна поставити за 1.20, а на бразильського боксера - за 4.60. Розрив не гігантський, хоч і великий, так. Але й Ісаак – не хлопчик, якого можна розбити дуже швидко.
Родрігес – силовий боксер. Протискає своє завдяки важким ударам. Б’є непогано. Не елегантно, не винахідливо, але добре. Може і любить працювати першим номером. Невеликі габарити нівелюються силовою роботою.
Виглядає, як непогана копія Болотнікса. З ним Гвоздику довелось потрудитись на початку. Все ж Олександр ніколи не був аналогом Усика чи Ломаченка у стилі боксу та рухах на ногах, тож і тут довелось попрацювати у ринзі з агресором. Схоже, у цьому поєдинку буде щось схоже.
Ісаак візьметься до роботи одразу. Спробує затиснути суперника біля канатів чи у куті, дістатись до тулуба, перевести серію на голову. Якщо не вийде одразу, десь до четвертого раунду Гвоздик остаточно розбереться, що робити, і почне влучати. Тоді голова Родрігеса і буде перевірена. 3 з 4 поразок бразильця – дострокові. Олександр має всі шанси стати четвертим у цьому списку.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Тедді Атлас похвалив українця
Легенда боксу хоче побачити мегафайт Джошуа – Ф'юрі