| Оновлено 25 вересня 2023, 00:00
3443
0

Жіноча збірна Бразилії поїде на Олімпіаду до Парижа

У надважкому матчі за друге місце у групі В бразилійки перемогли збірну Японії 3:2

3443
0
volleyballworld.com

Завершився ще один важливий матч у розподілі місць в олімпійському волейбольному жіночому турнірі 2024 року. У групі В, де перше місце раніше забезпечила собі збірна Туреччини, в очному протистоянні зійшлися команди Японії та Бразилії.

Перед матчем господарки майданчика (нагадаємо, що команди цієї групи грають у японській столиці Токіо) випереджали суперниць у турнірній таблиці на 1 очко. Але у разі успіху з будь-яким рахунком бразильські волейболістки випереджали Японію у підсумковому протоколі.

Як і передбачалося, матч вийшов видовищним та непередбачуваним. Збірна Бразилії наприкінці стартового сету зуміла виграти важливі очки 25:21. Однак у другій партії за активної підтримки своїх уболівальників Японія відновила рівновагу, перемігши 25:22.

В третій партії у господарок майданчику за рахунку 24:22 був подвійний сетбол, потім за рахунку 25:24 ще один. Але реалізувати їх японки не змогли і Бразилія досягла успіху 27:25. Натомість у четвертому сеті японські волейболісти були нестримні, розгромивши суперниць 25:15.

Таким чином, долю олімпійської путівки вирішував тай-брейк. Бразилія одразу повела 3:0 і була весь час попереду, поки Японія не зрівняла рахунок 10:10. Але далі очки брали лише гості і вони здобули найважливішу перемогу 15:10.

Відбірковий турнір до Олімпіади-2024 з волейболу. Жінки
Група В. Токіо (Японія). 24 вересня
Японія – Бразилія

2:3 (21:25, 25:22, 25:27, 25:15, 10:15)

Нагадаємо, що раніше путівки на Олімпіаду-2024 вже здобули збірна Туреччини (група В), а також команди Домініканської Республіки та Сербії (група А). При цьому зазначимо, що господарі цих турнірів Японія та Китай не змогли потрапити до дуетів найкращих.

Є ще шанси вийти із групи С у третіх господарів олімпійського відбору збірної Польщі, яка разом з Італією та США мають по 15 очок. Увечері у Лодзі після матчів США – Німеччина та Польща – Італія ми дізнаємося ще дві збірні, які поїдуть до Парижа наступного року.

Збірна України після сьогоднішньої перемоги над Мексикою 3:1 та поразки Чехії від Канади 0:3 завершила відбір на підсумковому 6 місці у групі А.