Камбосос переміг, але мав програвати. Його перемогу створили судді
Sport.ua – про бій між Джорджем Камбососм и Максі Г’юзом
У ніч з 22 на 23 липня 2023 року австралієць Джордж Камбосос (21-2, 10 КО) вперше за майже два роки відбоксував не проти Девіна Хейні. Його суперником став британець Максі Г’юз (26-6-2, 5 КО) – чемпіон світу за версією IBО.
Це перший з 2021 року суперник Камбососа не з нуликом у графі поразок. І другий, якого він переміг.
Джордж не вигравав з 2021 року. За цей час він став абсолютом, а потім одразу програв цей титул
У 2021 році Джордж Камбосос став абсолютним чемпіоном світу у легкій вазі. Неочікувано австралієць перебоксував американця Теофімо Лопеса. Для Теофімо те протистояння стало наступним після перемоги над Василем Ломаченком – один з головних тріумфів в кар’єрі Лопеса, як і коли б вона не закінчилась.
У наступному ж поєдинку Теофімо титул програв. Австралієць прилетів до США в статусі андердога, а повернувся з усіма поясами легкого дивізіону. При цьому Камбосос відправляв суперника-фаворита у нокдаун і взагалі виглядав пречудово.
Але далі Джордж пішов шляхом Теофімо – програв титули у наступному ж поєдинку. Камбосос привіз до Австралії Девіна Хейні. Американець також був фаворитом і недарма. Девін продемонстрував, що бути просто завзятим та сильним – замало. Розум, техніка та таймінг вирішили все у першому протистоянні. Розумна підготовка і все те ж саме – у другому.
У підсумку 2022 рік склався для Джорджа не дуже. Двічі зібрані стадіони в Австралії, два великих поєдинки та хороші гонорари. Та дві поразки. Звісно, поразки фавориту не зруйнували реноме австралійця, але розставили все на свої місця – він хороший, але не топовий боєць.
Getty Images/Global Images Ukraine
Зустріч проти Максі Г’юза була необхідна. Британець – незручний лівша. Він вміє працювати спокійно, від суперника, а ще не програє аж з 2019 року. У попередньому поєдинку Г’юз перемагав того ж Кіда Галахада – дуже міцна перемога. Але при цьому – не страшний технар, який може розкласти Камбососа.
Стиль Г’юза виглядав, як такий, що може створити Джорджу проблеми, але рівно стільки, щоб у ринзі було шоу, але сам австралієць не програв. Фактично, безпрограшний варіант. Більше того, у результаті можна ще й отримати титул. Не основний, але чемпіонський. А там і до титульної боротьби за авторитетні пояси недалеко.
У підсумку, британець виявився достатньо зосередженим, щоб не дати перетворити поєдинок на бійку. Основна задача Джорджа Камбососа у поєдинку проти таких боксерів – змусити їх нервувати та помилятись. Битись з контрпанчерами на дистанції він не любить та не вміє. А от затискати їх у рамки, щоб ті помилялись та йшли битись із ним – саме це і було шляхом до перемоги.
Але Г’юз не пішов. Він не нервував, не збирався битись. Він працював від джебу, зустрічав суперника, обережно відходив і знову зустрічав. За перші три раунди Камбосос наотримував джебів не сильно менше, ніж у поєдинку проти Хейні. А у третьому ще й прилетіло у тулуб.
Австралієць ніяк не міг зібратись докупи. Він розмашисто атакував суперника, не влучав і починав наново. Іноді удари досягали цілі, але з боку це виглядало, неначе не Камбосос колишній абсолютний чемпіон, а просто два непоганих боксери виясняють, чий стиль кращий. І перемагає явно не Джордж.
У п’ятому раунді фаворит отримав ще більше. Пішов вперед, наткнувся на контратаку, спробував віддати те, що отримав. У підсумку мав ще більше проблем. Тут і розбита брова і відчутне влучання лівою, після якого Камбососа похитнуло. Середина бою, а у Джорджа взагалі нічого не виходить.
Насправді, нічого так і не вийде до кінця бою. Джордж точно забере сьомий раунд. Можливо ще один чи два, але дуже близько. Австралієць постійно робив одне і те ж. Наближався, пробивав розмашисті удари, здебільшого не влучав і намагався повторити наново.
У відповідь Г’юз тримався своєї лінії поведінки. Його робота – зосереджена та спокійна. Джеб, джеб, ще раз джеб. Відбулося зближення – відбулася атака лівою. Або прямим, або боковим. На диво часто британець діставав суперника нею, хоча те, що Г’юз – лівша, не було відкриттям для австралійця.
Getty Images/Global Images Ukraine
Здавалось, що все очевидно. Доволі спокійна і точно упевнена перемога аутсайдера. Але судді побачили щось інше: 114-114, 115-113 та 117-111. Останній рахунок взагалі на голову не налазить, в який бік його не віддай.
Що тепер?
По-хорошому, потрібен реванш. І адекватні судді. Можливо, навіть у Великій Британії, хоча й у США - цілком добре. Тому що це не те шоу, на яке збереться багато людей. Г’юз своєю дисципліною та контролем ситуації розбив усю динаміку, яка могла б виникнути у них в поєдинку. Але йому і краще, якби ще судді віддавали туди, куди треба.
Чи варто розраховувати на реванш? Малоймовірно. Тому що Камбосос тепер має титул IBO та є претендентом на пояс IBF. А це означає гучніших суперників та більші гроші. Який сенс зараз йти проти Г’юза вдруге – маленький зал, менший гонорар і майже гарантована поразка. Хіба, якщо упіймає британця якось.
Серед можливих суперників Джорджа зараз – вся верхівка рейтингів. З Шакуром Стівенсоном вони навіть зустрілись в залі та поговорили. Також є Хейні, на чий пояс претендує Джордж. Але тут він останній у черзі, тож треба шукати когось іншого.
Як варіант – Ломаченко. Вони з Василем мали відбоксувати, вони не раз говорили про зустріч. Камбосос пропонує зробити такий поєдинок у Греції. Звучить цікаво, але, можливо, перенесуть на Австралію. Всюди зберуться люди, що бажають купити квитки.
І головне – з Ломаченком буде ще й цікавіше. Василь точно буде фаворитом, але не контратакуватиме, як Г’юз чи Хейні. А значить, саме протистояння буде не таким затягнутим.
Проте, сам Ломаченко не дуже горить цією зустріччю і бажає реваншу проти Хейні. Але тут і взагалі у легкій вазі все залежатиме від рішення Девіна – залишиться він чи піде битися проти Реджиса Прогрейса.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Василь точне не вийде на ринг у 2024 році
Дерек прогнозує нокаут у виконанні Олександра