Дніпровський Прометей вперше став чемпіоном України

У фінальній серії підопічні Андрія Левченка перемогли «Епіцентр-Подоляни»

813
0
ПВЛУ

Сьогодні у Чернівцях визначився чемпіон України з волейболу серед чоловіків. В четвертому матчі фінальної серії «Прометей» із Дніпра втретє обіграв на той момент ще діючих чемпіонів волейболістів «Епіцентру-Подоляни» з Городка Хмельницької області і вперше у своїй історії виборов золоті медалі.

Першу партію недільного матчу виграли дніпряни 25:12. Підопічні Маріуша Сорділа відповіли подвійним успіхом – 13:25 та 22:25. А у четвертому сеті знову успіх був на боці «Прометея» 25:22.

А ось п'ята партія вийшла найбойовішою не лише в цьому поєдинку, а, мабуть, і у всьому протистоянні. Суперники розуміли, яка її ціна, та не хотіли поступатися. Тому тай-брейк, який мав завершуватися на позначці «15» однієї з команд, тривав значно більше, поки різниця не склала два очки. До речі, «Епіцентр-Подоляни» мав потрійний матчбол (!) за рахунку 11:14. Але волейболісти з Городка жодного з них не реалізували – 14:14. Потім ще двічі одним розіграшем подоляни могли завершити матч та зрівняти рахунок у серії. І знову дніпряни не дали їм це зробити. Зрештою, з рахунком 20:18 виграв «Прометей».

У складі чемпіонів найрезультативнішими стали Дмитро Шаповал (23 очки), Ян Єрещенко (14), Іван Кривобок (12) та Олександр Гладенко 10). У їхніх суперників теж 23 очки приніс своїй команді Іван Райч, 19 - Євген Кисилюк, 10 - Максим Дрозд.

Чемпіонат України з волейболу. Чоловіки. Суперліга
Чернівці. 23 квітня
Фінальна серія (до трьох перемог). Четвертий матч
«Прометей» (Дніпро) – «Епіцентр-Подоляни» (Городок, Хмельницька область)

3:2 (25:12, 13:25, 22:25, 25:22, 20:18)

Попередні матчі – 1:3, 3:2, 3:2

Рахунок у фінальній серії – 3:1

Отже, в сезоні 2022-2023 років чемпіоном України став «Прометей», срібні нагороди у «Епіцентра-Подоляни» і бронзовими призерами стали волейболісти харківської «Юракадемії».