Клуб Франківськ-Прикарпаття посів 4-те місце у Європейській жіночій лізі

У фіналі чотирьох EWBL у Варшаві українська команда програла обидва матчі

575
0
БК Франківськ-Прикарпаття

БК «Франківськ-Прикарпаття» завершив на 4-му місці виступи у дебютному сезоні в Європейській жіночій баскетбольній лізі. У фіналі чотирьох, який проходив у Варшаві, українська команда поступилася обом суперницям.

У півфіналі клуб із Івано-Франківська програв чеському «Хомутову» (76:86). Суперниці вже в першій чверті зробили спробу створити собі запас, відірвавшись на 9 очок, але українські баскетболістки до кінця десятихвилинки до мінімуму скоротили своє відставання, а на початку другої чверті вийшли вперед.

Виявилося, що це останній раз, коли «Франківськ-Прикарпаття» був попереду. До кінця чверті «Хомутов» досягнув двозначної переваги, у третій чверті вже вигравав 22 очки. Остання чверть розпочиналась при –17 для української команди, але вона продовжила боротись, розпочала десятихвилинку 9:0 і за хвилину до кінця поступалася –6. Втім, «Хомутов» втримав перемогу.

Більшу частину очок «Франківська» набрали Христина Філевич (28 очок та 7 підбирань), Таїсія Удоденко (24 очки та 17 підбирань) та Оксана Моллова (13 очок та 10 підбирань).

В іншому півфіналі «Полонія» із Варшави поступилася «Нептунасу» із Клайпеди (73:79), а найрезультативнішою стала українка Вікторія Балабан, яка набрала 19 очок.

У головному фіналі «Хомутов» (Чехія) обіграв «Нептунас» (Литва) з рахунком 77:73, а Франківськ-Прикарпаття програв польській «Полонії» (53:100) в бронзовому фіналі.

Вже в першій чверті господарки майданчику у Варшаві забезпечили собі комфортну перевагу, вигравши десятихвилинку 35:10. Надалі лише в останній чверті баскетболістки «Франківська-Прикарпаття» зуміли нав’язати боротьбу суперницям, але доля матчу вже була вирішена. Найкращими у «Франківська-Прикарпаття» стали Христина Філевич та Оксана Моллова, які набрали 20 та 17 очок відповідно, зігравши матч без замін.

Таким чином, програвши обидва матчі фіналу чотирьох у Варшаві, «Франківськ-Прикарпаття»» залишився без нагород Європейської жіночої баскетбольної ліги. Кристина Філевич увійшла до символічної п’ятірки сезону EWBL 2022/23.

Європейська жіноча баскетбольна ліга (EWBL)

Півфінал, 4 березня, Варшава

Франківськ-Прикарпаття (Україна) – Хомутов (Чехія) – 76:86 (21:22, 15:25, 17:23, 23:16)

Франківськ: Філевич 28 + 7 підбирань, Моллова 13 + 10 підбирань, Космач 3 + 7 передач, Алексейчик 4 + 5 підбирань, Удоденко 24 + 17 підбирань – старт; Ляшко 4, Лапхан 0, Тихонова 0.

Матч за 3-тє місце, 5 березня, Варшава

Полонія (Польща) – Франківськ-Прикарпаття (Україна) – 100:53 (35:10, 22:14, 22:9, 21:20)

Франківськ: Філевич (20 + 5 підбирань), Моллова (17 + 8 підбирань), Космач (0), Алексейчик (6), Удоденко (2 + 9 підбирань) – старт; Лапхан (6), Бугайова (2), Ляшко (0), Тихонова (0).