Далакян повертається. Суперник – костаріканець, а на кону титул та контракт
Останній шанс для Артема?
Артем Далакян (21-0, 15 КО) повертається. Український боксер вже понад рік поза рингом, але наступне протистояння він проведе за межами України – у Лондоні на стадіоні «Вемблі». Суперник – молодший на п’ять років костаріканець Давид Хіменес (12-0, 9 КО).
Непростий опонент, особливо, якщо враховувати всі мінуси у підготовці українця. Але шанс великий, тому що схема з підписанням контракту з Ворреном може спрацювати і з Далакяном.
Далакян не боксує більше року. Кар’єра Артема ледь вирвалася з київських залів
У поєдинках вдома менше поганого, ніж у нас прийнято вважати. Багато бійців виступає вдома всю кар’єру, і це не заважає їм добиватись цілей. Але одна справа - вдома у Великій Британії чи Сполучених Штатах Америки і інша – в Україні. В Україні не погано, просто потенціал для великих трансляцій, а значить, грошей і популярності, що веде до титулів, нижче.
І навіть в Україні можна боксувати на великих аренах, як той же Палац Спорту у Києві, чи навіть арена у Броварах, а можна в «Парковому» чи «АККО», як боксував Далакян. Артем – боксер більших арен. Нехай не постійно і не в головних шоу, але маленькі зали, де всі свої – не для боїв чемпіона світу із справді класним рівнем боксу.
Востаннє українець захищав титул чемпіона світу за версією WBA у найлегшому дивізіоні наприкінці 2021 року. Суперник Луїс Консепсьйон видав класне протистояння настільки, наскільки міг. Але у дев’ятому раунді все одно програв достроково. Його поразка – не стільки через особистий поганий бокс. Просто Далакян виглядав дуже потужно.
Після того Артему точно було не до боксу. Вторгнення росії на територію України знищило будь-яку можливість боксувати вдома. Інші боксери все ж знайшли варіанти з’явитись у великих поєдинках. Далакяну також зробили бій, але пізніше – він відбоксує у січні 2023-го.
Федерация бокса України. Артем Далакян (в центрі) не боксував більше року
Водночас, його опонент взагалі не відпочиває. У 2022 році Хіменес з’являвся у ринзі тричі. Двічі вдома. Там він побив Дарвіна Мартінеса та Даніеля Мендосу. Не сказати, щоб перемоги були важливими чи визначальними. Рекорд першого – 7-2, другого – 11-13 на момент поєдинку.
Потім Давід прилетів до США для поєдинку проти Рікардо Рафаеля Сандовала, чий рекорд до бою був 20-1, а після став 20-2. Це протистояння відбулось в андеркарді бою Раяна Гарсії та Хав’єра Фортуни і виглядало добре.
Типовий бій найлегшої вагової категорії, де хлопці настільки активні, що ініціатива реально переходить з рук до рук. Один суддя за результатами зустрічі навіть побачив нічию 113-113. Двоє інших віддали перемогу наступному опоненту Далакяна: 114-112 та 114-112.
Дебют в США точно вдався. Хіменес проявив себе, як впертий, активний боксер з бажанням атакувати та тримати візаві у напрузі. А його нокдаун в одинадцятому раунді – по-справжньому красивий. Можливо, саме він вирішив підсумок зустрічі, тому що і раунди були доволі близькими, і ще й Давид отримав зняття балу перед цим за утримування візаві.
Тепер молодший та більш активний претендент точно налаштовується не просто на бійку, а й на перемогу у бою за титул проти 35-річного чемпіона, який не боксує з кінця 2021 року. Виглядає непросто.
Хто фаворит?
Безумовно, чемпіон може і має вважатись фаворитом. Артем Далакян не просто так має титул чемпіона світу. Він завоював його якраз таки в США. У 2018 році українець прилетів до крутого ветерана Браяна Велорії і переміг того у кровавому поєдинку.
Після цього Артем дуже впевнено захищав титул. Зараз на рахунку українця вже п’ять потужних захистів. Жодного разу не виникало питань щодо переможця бою. Поєдинок проти Йоспера Переса Далакян взагалі виграв рішенням суддів однією рукою, бо інша була зламана у стартових раундах.
При цьому не варто відкидати декілька факторів. Перший – в Україні війна. Це не може допомагати чи ніяк не впливати на підготовку. Морально неймовірно важко щодня і кожному. Важко тренуватись, виходити на пік форми. Банально тренування можуть зміститись чи скасуватись через повітряні тривоги та прильоти.
boxingscene. Артем Далакян
Другий – довгий простій чемпіона. У 35 років у найлегшій вазі повертатись після понад року поза рингом дуже важко. Бокс Далакяна швидкий, заснований на реакції та протидії. У 35 років так боксувати дуже складно.
При цьому і суперник – непростий. Хіменес цікаво боксує. Постійно проводить час в атаці, любить поборотися з суперником, суперничати з ним у ближньому бою та клінчі. Насипає багато і точно, бере своє активністю та роботою у різних стійках.
При цьому має удар. Звісно, частина суперників Давида посередня за якістю, але 75 відсотків дострокових перемог – чудовий показник. Навіть у Артема він нижчий – 71,43 відсотка.
Тож все доволі рівно. Суто як боксер, українець гарантовано більш цікавий. Далакян і вміє працювати другим номером, що важливо для бійця, на якого буде перти Хіменес. І робить це точно та жорстко. І атакує під різними кутами, що має створити не одну проблему для Давида.
З іншого боку, опонент молодший та активніший. Він свіжий, мотивований та готовий. Йому не потрібні раунди, щоб упіймати ритм, бо весь цей час він мав цей самий ритм. Хіменес атакуватиме, як заведений, йтиме вперед з перший раундів у намаганні збити темп Далакяна та не дати йому віддихатись.
Але для Артема це чи не останній великий шанс. У разі перемоги він може, як і раніше Берінчик, підписати контракт із Френком Ворреном. Британський промоутер домовився мати контракт про спів-промоутерство українця, якщо той захистить титул. А це, фактично, прямий шлях і для зустрічей у Великій Британії, і навіть до об’єднання поясів.
Поєдинок Артем Далакян – Давід Хіменес відбудеться в суботу, 28 січня, в Лондоні. Орієнтовний час початку бою – 21:00 за київським часом.
|
|
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Відомий промоутер відреагував на поразку «Залізного Майка»
Найбільше визнання отримав Майкл Фелпс