Стало відомо, скільки держав надають військову допомогу Україні
Україна зараз отримує військову допомогу щонайменше із двох десятків країн
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна зараз отримує військову допомогу щонайменше із двох десятків країн.
«Попередні тижні були особливо результативними у забезпеченні потреб ЗСУ у системах протиповітряної та протиракетної оборони, артилерійських системах великого калібру, реактивних системах залпового вогню, бойових броньованих машин, а також боєприпасів для всіх видів цих озброєнь».
Також міністр додав, що триває постачання в Україну раніше оголошених пакетів допомоги з щонайменше двох десятків країн. Насамперед, йдеться про США, Велику Британію, Австралію, Данію, Грецію, Естонію, Іспанію, Італію, Канаду, Латвію, Литву, Нідерланди, Німеччину, Норвегію, Польщу, Словаччину, Чехію, Фінляндію, Францію та Швецію.
Кулеба зазначив, що Україна вдячна друзям за критично необхідну допомогу:
«Є хороші новини за результатами міністерської зустрічі НАТО (яка 29-30 листопада відбулася у Бухаресті). Союзники оголосили про передачу Україні артилерії калібру 155 мм, снарядів та бронемашин. Все це прибуде до України та посилить наші Збройні сили».
Також Кулеба висловив особливу вдячність американським партнерам:
«На початку грудня Пентагон уклав контракт з компанією Raytheon Technologies на виробництво зенітних ракетних комплексів NASAMS для Збройних сил України на суму понад 1,2 млрд доларів».
За його словами, Україна має великі надії на болгарських друзів, які «незважаючи на внутрішню дискусію, намагаються знайти можливість допомогти нам у опорі агресору».
Також міністр додав, що сподівається на прискорення постачання військової допомоги від Італії в рамках уже прийнятих рішень та формування нового пакету допомоги. Крім того, глава МЗС вдячний Німеччині за рішення посилити українську ППО та передачу додаткових семи зенітних установок Gepard.
Окремо Кулеба зазначив, що закликав союзників збільшити потужності для виготовлення зброї, щоб Україна мала достатньо коштів для оборони:
«Я наголошував, що українська протиповітряна система має бути інтегрована із системою ППО НАТО, яка відповідатиме спільним інтересам України та Альянсу».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Головний тренер збірної України сприймає матчі проти Бельгії як можливість зробити крок вперед
Відхід в іншу команду цим виконавцям потрібен, перш за все, аби не занапастити кар'єру…