Контіолагті-2022. Йоганнес Бьо виграв персьют, Дудченко забіг у топ-20

Переможець спринту лідирував протягом усього переслідування

6068
11
Getty Images/Global Images Ukraine. Йоганнес Бьо

У фінському Контіолагті відбулася чоловіча гонка переслідування в рамках першого етапу Кубка світу з біатлону.

За підсумками спринту в переслідування серед українців не зміг кваліфікуватися лише Денис Насико, тому нашу збірну представляли у першому персьюті сезону одразу чотири спортсмени.

Практично ідеальне переслідування провів Антон Дудченко. Стартуючи 59-м, він мав зробити великий прорив навіть для забігання в залікову зону. Але Антон три вогневі рубежі пройшов ідеально, а один промах на четвертому не став вироком. На останньому колі Дудченко показав гарну швидкість та фінішував 18-м.

Загалом дві позиції порівняно зі спринтом відіграв Богдан Цимбал, який фінішував сьогодні 34-м із трьома колами штрафу в пасиві. А ось Тарас Лесюк як стартував 40-м, так і фінішував. Напевно, не такої стабільності хотів би біатлоніст з Івано-Франківської області, проте два поспіль забігання в очки – непоганий результат, з яким можна розраховувати на продовження виступів у гонках Кубка світу.

Не може собі занести в актив цю гонку переслідування лише Артем Прима. П'ять промахів на вогневих рубежах відкинули його з 30-ї стартової на 42-у підсумкову позицію. Та й швидкістю на лижні Артем цього разу не порадував. Втім, навряд чи після трьох помилок на другій стрільбі він викладався на повну силу.

Золотий дубль, а якщо враховувати на естафету – хет-трик, оформив норвежець Йоганнес-Тінґнес Бьо, який лідирував протягом усього переслідування і виграв навіть після трьох неточних пострілів на стрільбах із положення стоячи.

Інший представник Норвегії Стурла Легрейд вдруге поспіль посів друге місце, а бронзовим призером став Емільєн Жаклен із Франції. Німець Роман Реєс, який замкнув топ-3 у спринті, сьогодні фінішував п'ятим.

Йоганнес-Тінґнес Бьо завершує перший етап Кубка світу в жовтій майці лідера. Його відрив у тоталі від найближчого переслідувача Стурли Легрейда становить 19 очок. Серед українців у загальному заліку найкращий Антон Дудченко – 26-й рядок та 34 залікові бали.

Етап у Контіолагті сьогодні завершиться жіночою гонкою переслідування, яка розпочнеться о 15:15 за Києвом.