Напружений овертайм. Україна програла Фінляндії у товариському матчі

Синьо-жовті провели останню гру перед відбором на ЧС-2023 та Євробаскетом

2177
0
ФБУ

Чоловіча збірна України провела заключну контрольну гру перед офіційними матчами – відбором на ЧС-2023 та Євробаскетом-2022. У фінському місті Ювяскюля українська команда поступилась місцевій національній збірній в овертаймі (94:97).

Серед гравців, які поїхали на матч, але не потрапили до заявки на гру – Віталій Зотов та Андрій Войналович, зате вперше на майданчику разом грали представники НБА Святослав Михайлюк та Олексій Лень, які до того ж вийшли в стартовій п’ятірці.

Перша половина гри була рівною – перевага переходила від однієї команди до іншої, в результаті чого українці виграли першу чверть 20:16, але на велику перерву команди пішли вже за переваги господарів 47:44. Куди яскравіше збірна України заграла у третій чверті, що дозволило створити перевагу +12. У останній чверті фіни зробили все, щоб наздогнати у рахунку українців і зробили це за дві хвилини до кінця матчу – 81:81.

Далі пішла гра нервів – на влучання Санона фіни відповіли двома очками Саліна, на триочковий Ткаченка у господарів знайшлась відповідь дальнім кидком Марканена, а на точний один штрафний Марканена тим же відповів і Лень. Зрештою – 87:87 і овертайм. В додатковій п’ятихвилинці Фінляндія повела 10:2, але Україна ледь не врятувалась – скоротили відставання до -3, а в останній атаці триочкові кидки не влучили Ткаченко і Сидоров – 94:97.

Найрезультативнішим в матчі став лідер фінів Лаурі Марканен, який набрав 42 очки та зробив 9 підбирань. Серед гравців української команді Святослав Михайлюк набрав 20 очок, 13 очок у Юссуфа Санона, а Володимир Герун записав до свого активу 12 балів.

Далі у збірної України матчі відбору на ЧС-2023 – 24 серпня синьо-жовті зіграють проти Італії у Ризі.

Баскетбол (Чоловіки). Товариський матч

Ювяскюля (Фінляндія), 18 серпня

Фінляндія – Україна – 97:94 ОТ (16:20, 31:24, 15:27, 25:16, 10:7)

Україна: Близнюк 9 + 6 передач, Лукашов 9, Михайлюк 20 + 5 передач – 5 втрат + 3 перехоплення, Пустовий 6, Лень 4 + 6 підбирань – старт; Санон 13 + 6 передач, Герун 12 + 6 підбирань, Сидоров 8, Ткаченко 6, Бобров 5, Скапінцев 2, Крутоус 0