| Оновлено 08 червня 2022, 19:32
3455
0

У жіночій Золотій Євролізі Україна програла Угорщині

Наша команда вела за партіями 2:1, але поступилася на тай-брейку, маючи потрійний матчбол

3455
0
CEV

Напередодні ми повідомляли, що чоловіча збірна України з волейболу достроково вийшла до фінального етапу «Золотої Євроліги» 2022 року, вигравши всі матчі у своїй групі В. Сьогодні ж українські шанувальники спорту дуже сподівалися на те, що порадують й наші жінки. Але, на жаль, цього не сталося.

Для того, щоб гарантувати собі перше місце та пробитися до «Фіналу чотирьох», підопічним Івана Пєткова треба було перемагати збірну Угорщини у другому матчі поспіль (перша гра суперниць позавчора завершилася з рахунком 3:1 на користь українських волейболісток).

Стартова партія пройшла з перевагою господарок майданчика, які одразу пішли вперед 5:2, 8:4. Довелося наставнику нашої команди відразу взяти тайм-аут. Але ситуація не змінилася, а рахунок продовжував зростати на користь угорської збірної – 10:4, 15:7. Зрозуміло, що таку партію вже важко було врятувати – 25:17 і у матчі повела місцева збірна.

Після невеликої перерви українки вийшли на другий сет абсолютно з іншим настроєм, а Каріну Денисову на майданчику замінила Ганна Харчинська. В результаті гра розгорнулася на 180 градусів. Тепер вже гості диктували свої умови та не залишили суперницям жодних шансів – 12:25.

Третя партія вийшла більш рівною. Принаймні, до її середини команди не відпускали одна одну на відстань більше, ніж на одне очко. А потім українки почали йти вперед 13:15, 14:17, 17:22. У час, що залишився, в партії треба було втримати цю перевагу, що наші гравці й зробили – 20:25.

До середини четвертого сета угорська збірна постійно вела в рахунку, проте українки намагалися їх далеко не відпускати. Потім рахунок вирівнявся і наша команда навіть вийшла вперед 16:17. Однак утримати свою невелику перевагу гостям не вдалося, тож Угорщина виграла 25:20.

У вкороченому п'ятому сеті збірній України не можна було програвати. Партія вийшла напруженою, хоча наші волейболістки частіше були попереду. Більше того, наприкінці партії підопічні Івана Пєткова мали досить комфортну перевагу, ведучи в рахунку 11:14. Але, на жаль, жоден із трьох матчболів не був реалізований. А ось господарки майданчика виграли п'ять очок поспіль і здобули перемогу 16:14.

Збірна України грала у такому складі: Світлана Дорсман (набрала 8 очок), Дар'я Великоконь (1), Олександра Міленко (27), Анастасія Маєвська (6), Каріна Денисова (9), Юлія Бойко (10), Христина Нємцева (ліберо) - Стартовий. На заміну виходили: Олександра Биценко (0), Ганна Харчинська (14), Вікторія Даньчак (0).

6 – 8

Незважаючи на те, що за набраними очками Україну ніхто не наздожене у турнірній таблиці, за кількістю перемог (а це головний показник у волейболі!) її може перевершити збірна Румунії, яка у заключному матчі групи С прийматиме Угорщину 8 червня.

(30)

Збірні України дізналися суперників по фінальним турнірам Євро
Волейбол | 18 квітня 2024, 21:12 0

Вперше в історії українського волейболу відразу чотири збірні зіграють на чемпіонатах континенту