У «Крусиблі» пройшли поєдинки 1/4 фіналу

18564
1
wst.tv. Джадд Трамп

В англійському Шеффілді проходить Чемпіонат світу зі снукеру. Напередодні завершились чвертьфінальні зустрічі.

Ронні О'Салліван став першим півфіналістом, легко впоравшись зі Стівеном Магуайром. Слід зазначити, що поки що його матчі на турнірі проходять з явною перевагою, тож Ронні всерйоз націлений на сьомий титул чемпіона світу. Стівен взагалі дуже зручний суперник для Ронні. Магуайр виграв лише 4 з 23 очних поєдинків з О'Салліваном і жодного – з чотирьох, що проходили у «Крусиблі». Ронні виграв першу сесію з рахунком 6:2. У другій Стівен скоротив відставання до 4:6, після чого знову біля столу панував О'Салліван. У восьми наступних фреймах він оформив 6 півсотенних брейків та сенчурі, на що Магуайр зумів відповісти лише одним підходом у 66 набраних очок – 13:5.

Марк Вільямс став одним із найвіковіших півфіналістів за всю історію Чемпіонатів світу. У свої 47 він обіграв Яня Бінтао, а в 1985 році Рей Ріардон виступав на цій стадії у віці 52 років. Валлієць потужно провів першу сесію. Він виграв її з рахунком 6:2, причому три завершальні фрейми завершив «всуху». Проте друга частина поєдинку пройшла під диктування китайського снукериста – той зрівняв рахунок. А на початку третьої довів перевагу до 10:8! І навіть після того, як Вільямс зрівняв рахунок, Бінтао взяв фрейм і мав шанси виграти і 22-у партію, але припустився фатальної помилки. Після чого Марк знову виграв три фрейми поспіль, дозволивши супернику набрати лише 25 очок – 13:11.

Джон Хіггінс, як і Марк Вільямс (і Ронні О'Салліван!) – 1975 року народження. Але на відміну від валлійця, свій 47 день народження ще не відзначив. Натомість 11 разів пробивався до квартету найкращих у «Крусиблі». Для цього йому довелося здобути непросту перемогу над Джеком Лісовськи. У першій сесії суперники оформили по два півсотенні брейки – 4:4. Друга затягнулася, тому довелося їм зіграти лише 15 партій, і завершилася з мінімальною перевагою англійця – 8:7. Зазначимо, що і третя була затяжною, в результаті поєдинок тривав 8 годин і 14 хвилин! Лісовські знаходився за крок від перемоги – 12:11. Однак у двох наступних фреймах Джон оформив серії у 105 та 72 очки – і виграв матч. 13:12 – Лісовські не зумів уперше у кар'єрі пробитися до півфіналу Чемпіонату світу.

А Джадд Трамп дійшов до цієї стадії вперше з 2019 року, коли він виграв титул. У матчі зі Стюартом Бінемом він виграв першу сесію – 5:3. Але у другій був відрізок, коли Стюарт взяв п'ять партій поспіль – 8:8. А третя пройшла за беззастережного домінування Джадда. З огляду на попередню сесію, він виграв 8 фреймів поспіль, зробивши при цьому 5 півсотенних серій – 13:8.

Чемпіонат світу. 1/16 фіналу (16-21 квітня):

Марк Селбі  – Джеймі Джонс  – 10:7
Янь Бінтао  – Кріс Вейклін  – 10:6
Баррі Хокінс  – Джексон Пейдж  – 7:10
Марк Вільямс  – Майкл Вайт  – 10:3
Кайрен Вілсон  – Дін Цзюньхуей  – 10:8
Стюарт Бінем  – Лю Хаотянь  – 10:5
Ентоні МакГілл  – Ліам Хайфілд  – 10:7