ЧС зі снукеру. Бінтао пробився до чвертьфіналу

Китаєць обіграв Марка Селбі

10761
2
wst.tv. Янь Бінтао та Марк Селбі

В англійському Шеффілді триває Чемпіонат світу зі снукеру. Напередодні визначився ще один чвертьфіналіст та було встановлено ще один рекорд.

Марк Селбі склав повноваження чинного чемпіона світу. У 1/8 фіналу він поступився 22-річному Яню Бінтао. Для китайця це перше потрапляння до чвертьфіналу турніру, а Селбі доведеться щонайменше на рік відкласти мрію про те, щоб стати п'ятиразовим чемпіоном.

Перша сесія матчу пройшла у напруженій боротьбі. Марк оформив 5 півсотенних серій, але зумів при цьому виграти 4 фрейми. На рахунку Яня один великий брейк, зате сотенний. А ще три партії він виграв із невеликою перевагою – на останньому чорному, останньому синьому та останньому рожевому!

Другу сесію Бінтао розпочав дуже потужно. У трьох фреймах він дозволив супернику набрати лише 14 очок – 7:4. Марк пустився в погоню, оформив два сенчурі, півсотенну серію та скоротив відставання до двох партій – 9:7.

На початку третьої сесії Селбі зобов'язаний був брати стартовий фрейм, він лідирував, але припустився помилки, чим тут же скористався Янь - 10:7. Наступна партія тривала 46 хвилин і також завершилася на користь китайця. Здалося, що Бінтао втомився, оскільки Марк зумів оформити два брейки "80+", сенчурі – і впритул підібрався до суперника – 10:11. Проте виявилося, що Янь чудово вміє концентруватися у затяжних фреймах. Адже 22-а партія цього матчу стала рекордною для "Крусибла". Вона тривала 85 хвилин 22 секунди та завершилася перемогою Бінтао на останньому чорному!

Попередній рекорд чемпіонатів світу, встановлений Люкою Бреселем та Гері Вілсоном у 2019 році, становив 79 хвилин та 31 секунду. Що стосується кваліфікації на чемпіонат світу, то в 2017 партія поєдинку між Фергалом О'Браєном і Девідом Гілбертом тривала 123 хвилини та 41 секунду.

Це стало переломним моментом: у наступному фреймі Бінтао оформив сенчурі та святкував перемогу – 13:10. Зазначимо, що в цій зустрічі китаєць оформив лише 4 великі брейки. Але ж яких! На його рахунку серія в 91 очко та 3 сенчурі. При цьому в активі Селбі теж 3 сотенні та 8 півсотенних серій.

У чвертьфіналі Янь зустрінеться з Марком Вільямсом, який поки що демонструє приголомшливу гру. А для Селбі поразка може коштувати місця на вершині світового рейтингу. 7 разів Марк завершував сезон на першому рядку світового табеля про ранги, проте цього разу, схоже, цього не буде.

Чемпіонат світу. 1/16 фіналу (16-21 квітня):

Марк Селбі  – Джеймі Джонс  – 10:7
Янь Бінтао  – Кріс Вейклін  – 10:6
Баррі Хокінс  – Джексон Пейдж  – 7:10
Марк Вільямс  – Майкл Вайт  – 10:3
Кайрен Вілсон  – Дін Цзюньхуей  – 10:8
Стюарт Бінем  – Лю Хаотянь  – 10:5
Ентоні МакГілл  – Ліам Хайфілд  – 10:7