Це чернетка. Подоляк відреагував на викладений проект мирного договору
У проекті: припинення вогню, виведення російських військ та гарантії безпеки
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що опублікований виданням Financial Times проект мирної угоди демонструє не більше ніж запит російської сторони:
«Financial Times опублікувала чернетку, яка демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції.
Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі – це припинення вогню, виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн».
Коротко. Financial Times опублікувала чернетку, яка демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, – це припинення вогню; виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн.
— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) March 16, 2022
Видання Financial Times повідомило, що Україна та росія обговорюють мирну угоду з 15 пунктів, яка включає оголошення Києвом відмови від вступу до НАТО в обмін на гарантії безпеки від союзників та виведення російських військ з України, які зайшли на її територію після 24 лютого.
Угода передбачає відмову Києва від своїх амбіцій щодо вступу до НАТО та обіцянку не розміщувати іноземні військові бази чи озброєння в обмін на захист від союзників, таких як США, Великобританія та Туреччина.
Видання FT наголошує, що характер західних гарантій безпеки України та їх прийнятність для москви може виявитися великою перешкодою для укладання будь-якої угоди. Також перешкодою може стати статус українських територій, захоплених росією та її маріонетками у 2014 році.
Хоча Москва і Київ заявили, що вони досягли прогресу за умовами угоди, українські чиновники скептично ставляться до того, що президент Росії владімір путін готовий до миру. Вони побоюються, що Москва намагається виграти час для перегрупування своїх сил та відновлення наступу.
Радник президента України Михайло Подоляк заявив, що будь-яка угода включатиме пункт про те, що війська рф залишають територію України, захоплену з моменту початку вторгнення 24 лютого, а саме південні райони вздовж Азовського та Чорного морів, а також територію на схід та північ від Києва.
За угодою Україна збереже свої збройні сили, але буде зобов'язана залишатися поза військовими союзами, такими як НАТО, і утримуватися від розміщення іноземних військових баз на своїй території.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Крістіан не знає української мови
Флорентіно готовий розглянути продаж українця влітку 2025 року
А нічого, що це країни НАТО і якщо люба з цих країн стане на захист України, то згідно статуту НАТО весь альянс повинен втрутитися теж.
А в НАТО ми не хочемо.
Тоді тими гарантами мають виступати Зімбабве, Бурунді та Малаві.
Уряд, ви обкурилися, обнюхалися чи обкололися?