Олімпіада-2022. Джима фінішувала 13-ю у переслідуванні

Норвежці Марті Олсбю Ройселанд знову не було рівних

11105
12
Getty Images/Global Images Ukraine. Юлія Джима

У неділю, 13 лютого, на біатлонному стадіоні в китайському Чжанцзякоу в рамках Олімпійських ігор 2022 відбулася жіноча гонка переслідування.

Впевнену перемогу здобула норвежка Марте Олсбю Ройселанд. Переможниця спринту не закрила лише одну мішень та зберігала лідерську позицію з першого і до останнього метра дистанції. Другу поспіль срібну медаль завоювала шведка Ельвіра Карін Еберг, а ось у боротьбі за бронзу відбулася драматична розв'язка.

На останній стрільбі одразу кілька спортсменок претендували на медаль, серед них була й українка Юлія Джима. Проте Джима заробила два кола штрафу, а фавориткою стала норвежка Інгрід Тандреволд, яка стала єдиною з цієї компанії, кому підкорилися всі п'ять мішеней.

Здавалося, що свого Тандреволд вже не впустить, але у неї, очевидно, виникли проблеми зі здоров'ям, і на останньому підйомі цим скористалася інша норвежка Тіріл Екгофф, яка й фінішувала в результаті третьою. Тандреволд з величезними зусиллями дісталася фінішу і знесилено впала, у неї 14 підсумкове місце.

Анастасія Меркушина допустила за гонку лише два промахи, але бігла досить слабко і посіла 25 місце. А ось Ірина Петренко окрім чотирьох штрафних кіл заробила ще й штрафний час – 2 хвилини, через що розташувалася лише на 55-му рядку підсумкового протоколу.