У фіналі китаєць обіграв Люку Бреселя

1114
1
wst.tv. Чжао Сіньтун

В англійському Йорку завершився Відкритий чемпіонат Великобританії зі снукеру. Протягом усього турніру було чимало несподіванок, та й завершився він сенсаційно.

Чжао Сіньтун завоював перший у кар'єрі титул, і виграв він його, перемігши в одному з найпрестижніших снукерних турнірів Світового туру. Мабуть, вище за UK Championship стоїть лише чемпіонат світу.

Суперником китайця був не менш несподіваний фіналіст Люка Бресель. У кар'єрі бельгійця вже є один титул, і, зрозуміло, він був сповнений рішучості поповнити свій особистий музей ще одним трофеєм.

Гравці розпочали матч на рівних - обмірювалися фреймами (причому Бресель з першої ж партії опинився в ролі наздоганяючого). І на першу перерву пішли за рахунку 2:2. Друга півсесія показала, що пауза не пішла на користь бельгійцю. Він частіше помилявся, чим скористався суперник – Сіньтун взяв три фрейми поспіль, після чого Люка скоротив відставання у рахунку – 5:3.

Вечірню сесію також краще розпочав Чжао: серії у 87 та 120 очок збільшили його перевагу до 7:3. Після чого знову розпочався обмін партіями, що за такого рахунку, зрозуміло, було на руку Сіньтуну. За рахунку 9:5 він ефектно завершив поєдинок, набравши 99 очок за підхід – 10:5.

Зазначимо, що вперше в історії Відкритого чемпіонату Великої Британії у фіналі не було представників Об'єднаного Королівства чи Ірландії. Також уперше за трофей боролися гравці, жоден з яких не входив (на момент старту турніру) до Топ-16 світового рейтингу. Сіньтун починав як №26, а Бресель – №40. Тепер, відповідно, вони піднялися на 9 і 18 рядок світового табеля про ранги.

Перемога, до речі, принесла Чжао не лише 200 тис. фунтів призових (Бресель одержав 80 тис.). Стрибок у рейтингу дозволив йому кваліфікуватися на Мастерс, куди допускаються 16 найкращих снукеристів. Мало того, у першому раунді Сіньтун зустрінеться з Джоном Хіггінсом, якого здолав тут, у Йорку, з рахунком 6:5. Зрозуміло, у річному рейтингу тепер Сіньтун – №1. До того ж, на даний момент він став №1 серед китайських гравців.

Додамо, що у свої 24 роки Чжао став другим наймолодшим переможцем UK Championship. Джадду Трампу у 2011 році було 22 роки. До того ж, для нього це був перший фінал рейтингового турніру в кар'єрі, що, погодьтеся, говорить про психологічну стійкість.

Втім, гравцям ніколи розслаблятися – вже 6 грудня стартує Scottish Open.

UK Championship, 1/16 фіналу (29-30 листопада):
Марк Джойс  – Джордан Браун  - 3:6
Ентоні МакГілл  – Чжоу Юелун  - 6:5
Рікі Волден  – Ентоні Гамільтон  - 4:6
Люка Бресель  – Стівен Магуайр  - 6:0
Кайрен Вілсон  – У Йізе  - 6:3
Бен Вулластон  – Лайем Хайфілд  - 6:4
Ноппон Саенгхам  – Стюарт Бінем  - 6:5