Суперліга. Перші дуелі фаворитів, дебютна перемога Запоріжжя

Огляд третього ігрового тижня баскетбольної Суперліги

3047
0
ФБУ

Завершилася третій тиждень чемпіонату України з баскетболу. Даний часовий відрізок вмістив в себе дебютні зустрічі в рамках регулярного чемпіонату між головними претендентами на медалі, просто величезний розгром черкащан від «Прометея» і дебютну вікторію Станіслава Овдєєнка на чолі БК «Запоріжжя». Про все це і не тільки піде мова в нашому традиційному огляді.

Матчі тижня

Згідно з волею календаря на минулому тижні вперше між собою зустрілися основні претенденти на перемогу в Суперлізі. Будь-який з матчів «Київ-Баскет» - «Дніпро» і «Прометей» - «Будівельник» міг претендувати на статус центральної гри семиденного періоду. Тільки відбулися вони чомусь в один день і, більш того, розпочалися в один час. Мабуть, наша Суперліга не так багата на топові поєдинки, щоб ставити їх в один часовий слот. Але повернемося до ігор.

Набагато більш інтригуючим вийшло протистояння «Київ-Баскета» і «Дніпра». Перша чверть повністю залишилася за господарями, які виграли стартовий відрізок гри з дворазовою перевагою – 30:15. Друга і третя чверть перелому в матч не внесли. Дніпряни кілька разів підбиралися до суперника, але після слідував ряд успішних дій від гравців «Київ-Баскета» і на табло глядачі знову могли спостерігати двозначну різницю в рахунку. В результаті, підопічні Дмитра Болдаєва до старту фінальної десятихвилинки відіграли тільки три очки – 64:52.

ФБУ

Зате в четвертій чверті у «річковиків» стало виходити набагато більше. Не без зусиль гості змогли підібратися до суперників на небезпечну відстань, але і тут точні кидки Джеффрі Гаррета і результативні передачі від Майка Кеффі допомогли киянам знову втекти на комфортну відстань – 77:68 за сімдесят чотири секунди до кінця чверті. Однак Віталій Зотов закинув швидкий триочковий, а В'ячеслав Кравцов підтримав свою команду данком – 77:73 за тридцять три секунди до закінчення чверті.

Ігровий час, що залишився, перетворився на парад помилок. Спочатку кияни при винесенні м'яча із-за лицьової віддали його супернику, а після виграного підбирання зробили ще одну втрату. Далі баскетболісти «Дніпра» замість продуманої комбінації не сотворили нічого кращого як складний кидок Іссуфа Санона через руки, а після пасу в аут від Віталія Зотова гості втратили навіть теоретичні шанси на овертайм. Перший матч в сезоні залишається за підопічними Айнарса Багатскіса – 78:73.

Після відмінного баскетболу в матчі за Суперкубок України перша в регулярному чемпіонаті зустріч між «Прометеєм» і «Будівельником» очікувалася з великим інтересом. Але боротьби в ній не вийшло. Якщо в першій половині гри «будівельники» ще не відпускали господарів паркету далеко – 40:33 до великої перерви, то в другій половині матчу підопічні Ронена Гінсбурга повністю домінували на майданчику. «Прометей» не залишив своїм суперникам жодного шансу і завершив зустріч з перевагою майже в три десятки очок – 98:69. Можливо, Ігорсу Міглінієксу варто починати переживати за своє майбутнє на посаді головного тренера київського клубу.

Розгром тижня

А перед матчем з «Будівельником» чемпіон України влаштував просто формений розгром досить міцним «Черкаським Мавпам». Звичайно, учасник Ліги чемпіонів ФІБА був явним фаворитом матчу, але таку різницю в рахунку до стартового вкидання було важко передбачити.

Ще до перерви «Прометей» оформив величезний відрив – 50:24, а в другій половині зустрічі продовжував його методично нарощувати. Деякий час різниця в рахунку була більше, ніж набрала очок команда з Черкас. І тільки під завісу поєдинку гості зуміли трохи скоротити розрив. Фінальна сирена зафіксувала на табло цифри – 100:54. Різниця в 46 очок стала найбільшою в нинішньому сезоні, і далеко не факт, що цей результат буде перевершений в наступних іграх чемпіонату.

Почин тижня

На минулому тижні зник останній нуль в графі «перемоги» у команд Суперліги. Для цього постарався БК «Запоріжжя», який обіграв «Черкаських Мавп» - 82:75. Варто сказати, що дебютна вікторія срібних призерів минулого сезону назрівала. На тижні запоріжці видали два непоганих матчі проти «Дніпра» і «Будівельника», де в дуже впертій боротьбі поступилися з різницею в шість і чотири очки відповідно.

А вже в неділю БК «Запоріжжя» продовжив серію непоганих ігор і оформив свою першу перемогу в сезоні. Відзначимо непогану гру від тріо легіонерів Джозеф-Френсіс-Максвелл і той факт, що, не беручи до уваги виходу молодого Романа Морозова на 94 секунди, господарі провели цю зустріч у сім гравців. Даний тріумф став першим для Станіслава Овдєєнка в його кар'єрі головного тренера.

Перфоманс тижня

Найкращий індивідуальний результат минулого тижня показав розігруючий «Дніпра» Донелл Купер. Однак його 38 балів рейтингу ефективності не вистачило, щоб «річковики» відсвяткували перемогу над «Київ-Баскетом». Тому звернемо увагу на блискучу гру в матчі проти «Будівельника» від захисника «Прометея» ДіАнджело Харрісона.

Один з найдорожчих легіонерів Суперліги підтвердив свій статус і в поєдинку з прямим конкурентом за медалі набрав 30 очок і додав до них вісім підбирань і п'ять результативних передач. Рейтинг ефективності гравця склав 35 балів.

Кидок тижня

БК «Запоріжжя» минулого тижня порадував своїх уболівальників не тільки результатом, а й непоганою грою. У тому числі і низкою красивих епізодів, серед яких можна виділити дуже потужний данк з фолом від Дейшона Френсіса в матчі з «Дніпром» (на відео з 1:12):