Бій Касімеро – Рігондо буде справжньою рубкою. Інакше у них бути не може
Лев Кравців - у передчутті виступу кубинського маестро
Кар'єра Гільєрмо Рігондо - незрозуміле явище. Неймовірно талановитий, виверткий і вмілий боксер провів зовсім мало поєдинків, при цьому програвши лише значно більшому і не менш класному боксеру. Зараз кубинець несподівано прийшов до вирішального етапу професійного шляху. Тут або перемога, або нічого.
Після Ломаченко Гільєрмо не боксував багато, а Касімеро - найкращий серед усіх суперників
Варто розуміти, що на поєдинок проти Рігондо Василь погодився, не поспішаючи підписувати контракт і не вриваючись у переговори так, ніби це єдиний шанс для нього. Зустріч із Гільєрмо - ситуація, яку більше просили фанати, ніж хотів сам українець.
Тоді Василь боксував у найбільш комфортній для нього категорії, суперники здавалися один за іншим, а Рігондо провокував. Але навряд чи кубинець не розумів, з ким він мав боксувати. Справа в тому, що у 2017 році на кубинця хотіли виходити тільки ті, хто не боявся болю, а чемпіони і зовсім намагалися стерти Гільєрмо з оточення.
До того моменту пройшло вже чотири роки з найгучнішого періоду в кар'єрі Рігондо. Тоді він, далеко не найбільш габаритний боксер, побив і знищив грозу всіх легких і найлегших ваг Ноніто Донейра. Філіппінець був побитий у настільки класному і впевненому стилі, що розмови про припинення кар'єри другим найвідомішим боксером країни після Пак’яо розгорілися не на жарт.
У тому ж 2013 році Рігондо розбив ще одного топа - Джозефа Агбеко. І якщо раніше всі розуміли, наскільки хороший Гільєрмо, то до того моменту зрозуміли, що битися з ним просто немає сенсу. Він міг розгадати що завгодно - не рятували ані габарити, ані сила удару, нічого. Кубинець влучав дуже багато, а давав зловити себе дуже малій кількості суперників.
До Ломаченка Рігондо підійшов з абсолютним розумінням, що робити йому поєдинки ніхто не збирається, розкручується він посередньо, а через це виходити під кулаки такого майстра не хотів ніхто. Навіть нокдаун від японця Хісаши Амагаси у 2014 році нікого не переконав - всі розуміли, що кубинець просто загрався, та й японець був настільки більшим, що знову вражало всіх.
Фактично, весь поєдинок із Ломаченком розкрутив сам Гільєрмо. Сам провокував, викладав картинки, стібав, розповідав про те, що бив суперників і більше. Навіть дав інтерв'ю одному з українських видань, аби всі побачили, як сильно він хоче того поєдинку. Все склалося. Експерти і фанати в США дуже хотіли побачити поєдинок двох олімпійських чемпіонів, але Василь попереджав: він навіть не Донейр. Вийде і задавить фізично.
Так воно і вийшло, хоча і уроки боксу Василь теж трохи показав. Рігондо нічого не міг зробити з бійцем, що виступає на дві категорії вище, і який вміє все, що вміє він. До шостого раунду Ломаченко там затріпав суперника так, що той пішов у скарбничку «Номассченка», як ще один трофей.
Після цього Ріго пропав на два роки. Цілком можна було уявити собі, що він пішов з боксу назавжди, оселившись у кімнаті бійців, чию кар'єру поховав Лома, але Гільєрмо повернувся. Після Василя він боксував ще тричі - три рази переміг, хоча моментами загравався у спробах подарувати шоу.
По поєдинку-поверненню проти Дельгадо питань ніяких - нокаут у першому раунді, про що взагалі говорити? А ось далі стало зрозуміло, що в гонитві за видовищністю Рігондо жертвує тим, що вміє. Все-таки битися у нього виходить гірше, ніж боксувати, а з огляду на його габарити, які майже завжди менші, ніж у суперника, особливо.
З іншого боку, можливо, відчуваючи наближення віку, Гільєрмо вже і не може так довго і майстерно маневрувати, йти і переміщуватися. Ось і доводиться битися. Проте, три суперника, три перемоги, дві достроково. Що може бути краще?
Попереду - Касімеро. Чемпіон, з яким не буває нудно, а з огляду на стиль Рігондо, і близько не буде. Але мінусів для кубинця в такому поєдинку вистачає.
Звичайно ж, вік суперника. Філіппінцю всього 32 роки, в той час, як офіційно кубинцеві сорок, а за фактом, знаючи любов кубинських спортсменів до маніпуляцій, може бути і більше. Сила удару у Джоеля теж будь здоров. Передостанній бій - проти Золані Тете - яскраве тому підтвердження.
Касімеро може укласти будь-кого в будь-яку секунду. Це не зовсім неприборкана міць, як у Донейра, але плюха з обох рук там лягає настільки жорстко, що відчувати це на собі не хочеться. З огляду на те, що Рігондо штормило в деяких поєдинках і взагалі він не виглядав людиною, яка готова рухатися і не давати влучати по собі весь поєдинок, починає тхнути небезпекою.
Так хто ж фаворит?
Давайте спочатку до котирувань. В Україні знайти лінію на цей бій проблематично, але в середньому на чемпіона можна поставити за 1.5, а на Рігондо - за 2.25. До речі, так, Гільєрмо теж чемпіон, але всіх другорядних чемпіонів WBA ніхто не визнає, тому і поєдинок не об'єднавчий.
Загалом, букмекери точно передають всю боязкість для Гільєрмо. Кубинець давненько не був навіть більшим за суперника за габаритами. Він і вище (170 см проти 163 см) і має великих розмах рук (171 см проти 163 см).
Головний мінус Рігондо - вік. Його вплив на стиль кубинця більш згубний, ніж на стиль багатьох інших бійців. Гільєрмо важливо відчувати суперника і встигати. Чи встигає зараз кубинець, не ясно.
Насправді, тут два варіанти розвитку подій. Перший: кубинець зарубиться з Касімеро в улюбленій манері філіппінця. Хто жорстко влучить першим, той і переможе. Хоча прямо зараз чемпіон виглядає кращим у цих розбірках. Другий: Гільєрмо зможе показати, можливо, вже й не кращу, але дуже хорошу версію себе. Тоді Рігондо розбере суперника на запчастини.
Як не крути, кубинець є чудовим у грі в квача. У переміщеннях, в русі: в тому, щоб зловити суперника, йому практично немає рівних. А тут ще й перевага в габаритах. Якщо Рігондо захоче і зможе - опонент не зловить його, а сам буде натикатися на удари раз по раз.
Але в цьому рівнянні забагато «якщо» і «можливо». Але можна сказати точно: за будь-яких розкладів поєдинок вийде топовим. Тому що в результаті поєднання таких стилів по-іншому бути не може.
Поєдинок Джон Касімеро - Гільєрмо Рігондо відбудеться в ніч із суботи на неділю, 15 серпня, в Карсоні (США). Орієнтовний початок бою - 04:00 за київським часом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Тайсон розглядає завершення кар'єри
Оглядач Sport.ua Лев Кравців – про те, чого очікувати від Усика і Ф’юрі у другому поєдинку