Огляд дев’ятнадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

2330
1
БК Прометей

Завершився дев’ятнадцятий ігровий тиждень баскетбольної Суперліги. Даний семиденний відрізок запам'ятався яскравими матчами в Києві, де «Будівельник» втретє в сезоні обіграв «Прометей», а «Київ-Баскет» в дуже напруженій грі в овертаймі завдав поразки южненському «Хіміку». Зіграний поєдинок в Харкові між місцевими «соколами» і «Черкаськими Мавпами» мав дуже важливе значення з точки зору визначення підсумкової вісімки, яка продовжить боротьбу в плей-оф, а Ейверіл Югба і Ді Джей Стефенс порадували шанувальників помаранчевого м'яча черговими яскравими данками. Про все вищезгадане і піде мова в нашому традиційному огляді.

Матч тижня

Третя в сезоні дуель між «Будівельником» і «Прометеєм» з Кам'янського явно порадувала любителів баскетболу. Обидві команди зробили ставку на атакуючу гру і вже за першу половину зустрічі набрали на двох рівно 100 очок (з невеликою перевагою на перерву пішов лідером київський клуб – 52:48). У «будівельників» в ці хвилини непогано себе проявляли американці Девенпорт і Джефферсон, а в складі «Прометея» справно набирали очки і виконували корисні дії бігмени Шон Еванс і Майкл Майєрс. У другій половині зустрічі команди згадали про захист і обидва клуби пристойно засушили гру. За третю чверть колективи набрали на двох лише 33 очки, розділивши їх приблизно порівну і перенісши підсумкові розбірки на четверту десятихвилинку, яку вони почали з рахунком 68:65 на користь «Будівельника».

Фото - БК Прометей

Остання чверть почалася в рівній боротьбі, але в колоді Ігорса Міглінієкса знайшовся справжній джокер. Латиш Ігнус Яковічс, який до 34-ї хвилини зустрічі був не особливо помітним, при рахунку 75:74 на користь «будівельників» закинув чотири точних дальніх кидки поспіль і практично самотужки оформив ривок своєї команди – 12:2. Отримавши перевагу в десять очок, за п'ять хвилин до закінчення зустрічі кияни зуміли утримати лідерство. Максимум на що вистачило гостей, так це скоротити різницю в рахунку. Підсумкова сирена зафіксувала на табло цифри – 94:90 на користь господарів паркету.

Після цієї перемоги «Будівельник» обійшов у турнірній таблиці «Хімік» завдяки перевазі в особистих зустрічах і лише на одну перемогу відстає від БК «Запоріжжя», який йде на п'ятому місці. З огляду на якість гри в останніх зустрічах і силу ростера «будівельників» саме столичний клуб бачиться фаворитом в боротьбі за місце в п'ятірці.

Математика тижня

Не самий примітний на перший погляд поєдинок між «Харківськими Соколами» і «Черкаськими Мавпами» мав дуже важливе значення в боротьбі за потрапляння в плей-оф. На жаль для шанувальників «пернатих», визначальний для себе поєдинок харків'яни провели без таких сильних гравців, як Володимир Шевченко і ДеДжуан Граф, які хоч і були заявлені на гру, але на паркеті так і не з'явилися, а захисник Джеремі Пейдж і зовсім не потрапив до заявки на матч.

Фото - БК Черкаські Мавпи

Як результат, Харків протримався лише першу чверть, а з початку другої десятихвилинки на майданчику домінували гості з Черкас. Фінальна сирена зафіксувала розгромне фіаско «Харківських Соколов» з рахунком - 57:83, яке вкупі з несподіваною домашньою поразкою від МБК «Миколаїв» - 68:78 в минулий четвер, завдало сильного удару по амбіціях Харкова в контексті виходу в плей-оф.

Тепер «Черкаські Мавпи», які йдуть восьмими, випереджають харків'ян і одеситів на чотири перемоги і шансів на те, що їх посунуть з останнього прохідного рядка, відверто мало. Незважаючи на те, що ще не завершене третє коло і попереду четверте, підсумкова вісімка минулого тижня отримала вельми ясні контури.

Сила тижня

Столичний «Київ-Баскет» на минулій семиденці приймав гостей з Одеської області і двічі святкував перемогу. У п'ятницю підопічні Айнарса Багатскіса без проблем обіграли БК «Одесу», а ось з «Хіміком» киянам довелося неабияк попітніти.

Фото - ФК Київ-Баскет

Перед початком четвертої чверті южненці впевнено лідирували - 61:47, але в четвертій десятихвилинці атака гостей увійшла у відвертий ступор. Свої перші очки «Хімік» набрав лише на п'ятій хвилині чверті, а в підсумку за десять хвилин їх виявилося також рівно десять. Але цей факт не применшує звитяг киян, які у вирішальні хвилини змогли нав'язати свою гру, стіною стали в захисті і перевели зустріч в овертайм. У додатковій п'ятихвилинці муки южненців продовжилися, а «Київ-Баскет» закинув за овертайм практично стільки ж, скільки «Хімік» набрав за останні п'ятнадцять хвилин гри. 13:4 в додатковий час і - 80:71 в результаті. Київський клуб продовжує з відривом лідирувати в турнірній таблиці.

Перфоманс тижня

Все ж таки бігмен БК «Тернопіль» Ейверіл Югба явно має зуб на свій колишній клуб «Хімік». У матчах проти южненців американець просто виблискує на майданчику, набравши за три проведені зустрічі в сезоні 103 (!!) бали рейтингу ефективності.

Минулого тижня Югба накидав представникам Одеської області 20 очок і додав до них 16 підбирань. Рейтинг ефективності в 33 бали став однозначно кращим на минулій семиденці. Крім того, зіграв він не тільки ефективно, але й ефектно. Як Вам «млин» в його виконанні?

Кидок тижня

Після того як на минулому тижні Олександр Липовий показав Ді Джею Стефенсу, що і у нас вміють добре кидати згори, американець завдав удару у відповідь. У поєдинку проти БК «Запоріжжя» Ді Джей спорудив просто звірячий данк і додав бігмена гостей Андрія Грицака в список гравців, через яких Стефенс забивав свої яскраві кидки.