Сіренко поб'ється з поляком із негативним рекордом. Але все не так просто
Лев Кравців – про поєдинок українського супертяжа проти спірного суперника
Владислав Сіренко зустрінеться з польським супертяжем Камілем Соколовським. Рекорд поляка 10 перемог, 20 поразок, 2 нічиї. Всього 4 перемоги нокаутом. Здається, що бій повинен закінчитися навіть швидше, ніж дуже швидко. Але не все так просто.
Останнім часом Владислав відчуває проблеми, а Каміль є незручним.
У 2020 році Сіренко був продуктивнішим за багатьох українських топів - у нього цілих два бої. Першого серпня він переміг достроково в четвертому раунді Павла Кроленка. А 13 грудня зустрівся з несподівано головним українським супертяжем-рубакою Костянтином Довбищенком.
Від Кроленка несподівано важко прилетіло. Звучить дивно, враховуючи, що в рингу супертяжі, але факт легкого потрясіння не заперечував навіть сам Владислав:
«У бою з Кроленком мені прилетіло так, як не прилітало ще ніколи», - розповідав після поєдинку Сіренко.
Фактично, той удар включив українця. До влучання Влад не проявляв активності, просто робив свою роботу, ніби намагаючись вберегти суперника від сильних пошкоджень. Після - почав включатися, але опонент, який відчув, що може похитнути проспекта, теж не відставав. У підсумку після четвертого раунду кут зняв Павла, але до того моменту Сіренко мало не перший раз у кар'єрі відчув, що буває, коли суперник не здається відразу і не падає від перших важких влучень.
До речі, за рік до цього, в бою з Іваном Ді Берардіно в Німеччині, українець теж відчув на собі безстрашність. Ді Берардіно з перших секунд не боявся Сіренка, намагався рубатися і йти вперед. Але там вирішила сила удару і клас, який у Владислава просто вищий, ніж у тодішнього суперника. З Кроленком покластися на кілька точних ударів не вийшло.
Бій з Довбищенком міг піти за двома сценаріями. У першому Сіренко розбиває вічно атакуючого опонента декількома зустрічними ударами, бій завершується, всі кажуть: «Нічого дивного». Другий трапився насправді.
Костянтин, як мінімум, не впав. У першій половині бою Влад безпроблемно перемагав, переграючи розгонистого і очевидного суперника. Здавалося, що Довбищенко просто не витримає таких влучень. А потім бій вирівнявся. Взагалі-то Сіренко забирав раунди, але з працею і справжніми випробуваннями. Суперник не падав, не надто боявся ударів, навіть бравіруючи міцною головою.
Перемогу одноголосним рішенням суддів забрав Владислав, але це знову був не найкращий виступ з можливих. Або, як мінімум, не те, чого всі очікували побачити від боксера з рекордом 15, 0 - 13 КО.
Бій з поляком із настільки явним негативним рекордом не повинен був викликати питання. Але він це робить. Тому що Владислав не вражає, а Каміль регулярно однаковий в рингу. Виходить такий собі несподіваний тест для українця.
Чим може бути небезпечний боксер із таким рекордом?
Питання абсолютно логічне і зрозуміле. 10 перемог при 20 поразках. 4 перемоги нокаутом. Ну ось кого це може налякати? Просто якийсь великий мужик в рукавичках, який кожні два роки може і вистрілити, але в іншому буде переможений ким завгодно середнього рівня.
І так, і ні.
Соколовський - не найбільший супертяж. 185 см у нинішньому хевівейті не дивує нікого. Але з непоступливістю і триманням у нього все чудово. Лише три з двадцяти поєдинків він програв достроково. Це навіть менше, ніж його мізерний відсоток нокаутів.
Швидше за встановлений термін з ним справлявся Ділліан Вайт - другий суперник у кар'єрі поляка переміг технічним нокаутом у третьому раунді. Для Ділліана той бій став дванадцятим в кар'єрі. Натан Горман - технічний нокаут у п'ятому раунді. І Жан Коссобуцький - нокаут у десятому, останньому раунді того поєдинку.
Крім них, Каміль боксував, наприклад, з Девідом Прайсом (поразка за очками в шестираундовому поєдинку) і Віктором Фаустом, він же Вихрист (поразка за очками в шестираундовому поєдинку). До речі, Соколовський - перший, кого українець Вихрист не зміг нокаутувати.
Той бій вийшов насиченим. В основному, на джеби Віктора, якими він простукував голову Соколовського. Але і було очевидно, як добре тримає Каміль. Крім цього, він непогано створював тиск, намагався закинути розмашисті бокові і не здавався до самої останньої секунди.
Все одно не зрозуміло, чим він може бути небезпечний Сіренку? Як відомо, стилі роблять бої. Великі хлопці, на кшталт Вихриста або Прайса - це історія, в якій Соколовський програє з ймовірністю 9 з 10. Але любителі помахатися на середній і ближній, на кшталт Сіренка, нехай і не клієнти поляка, але з ними йому веселіше. Тому що треба менше думати і якомога більше махати руками.
Розраховувати на перемогу аутсайдера ніхто не буде. Тут цікавіше, як Владислав впорається з таким досвідченим суперником. Тому що останні бої не вражають уяву. Раніше українець розбирав суперників за рахунок сили, а коли сила перестала діяти, вражати стало нічим.
Яка ймовірність фіаско українця?
1 до 16 - такий прогноз від букмекерів. Десь так шанси і виглядають. Чи може Каміль влучити? А чому ні? Сіренко може пропустити, що доведено раніше. Але сумнівів у його трималці не було, та й не піддавалася вона суворим випробуванням.
Чи може Каміль перебоксувати Владислава? Тут шанси явно нижчі, ніж 1 до 16. Влад, звичайно, не Вихрист у плані навчання і навичок, але боксує здраво і цікаво. Шанси на те, що поляк сподобиться на апсет за очками, не дуже великі. Хіба що Сіренко відразу щось пропустить, потім не зможе зібратися до кінця бою і за рахунок меншої активності поступиться супернику.
У підсумку приходимо до того ж, до чого приходили перед поєдинком з іншим боксером з негативним рекордом - Костянтином Довбищенком. Якщо Сіренко зробить свою роботу - забере перемогу. Ні - будуть проблеми.
Єдине, що від Владислава всі очікують не просто зробленої роботи. Від людини, що зарекомендувала себе, як панчера, очікують відповідного виступу. Впевненого розбивання суперника і барвистого нокауту.
Чи виправдає надії - ось у цьому все питання.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Леннокс вважає цю перемогу заслуженою
Френк Воррен впевнений у перемозі Тайсона