810
0
ФК Шахтар

Найголовніші цифри і факти дванадцятого туру – в нашому традиційному огляді.

«Динамо», здобувши 3-тю перемогу поспіль (м'ячі 6-1), зберігає 3-очковий відрив від «Шахтаря» перед останнім туром першого кола.

Динамівці всьоме поспіль перемагають «Маріуполь» (м'ячі 15-2).

Кияни вражають ворота маріупольців 15 матчів поспіль.

Віктор Циганков забиває помаранчево-синім більше, ніж будь-кому - 9 голів. Частіше змушував голкіперів азовців виймати м’яч з сітки тільки Євген Селезньов - 13 разів.

Руслан Нещерет стає 4-м і наймолодшим воротарем біло-синіх, вилученим з поля в чемпіонатах України - 18 років 318 днів.

Безвиграшна серія «Маріуполя» у зустрічах з «Динамо» досягає 18 матчів (=2-16).

«Шахтар» завдає розгром 35-му клубу УПЛ. При цьому гірники здобувають 4-ту велику перемогу в сезоні, а «Минай» зазнає четвертої поразки з великим рахунком.

Помаранчево-чорні, які стали автором 30-й вікторії господарів в нинішньому чемпіонаті, продовжують загальну безпрограшну серію до 21-го матчу (+14-7), а домашню - до 42-х (+35= 7).

«Шахтар» не йде з поля без забитих м'ячів 16 зустрічей поспіль.

Луїш Каштру святкує 40-ту перемогу на посту головного тренера донеччан (ЧУ - 33, ЄК - 7).

Гірники першими з усіх клубів забивають 1050-й м'яч на своєму полі. Його автором стає ... захисник «Миная» Олег Допілка.

«Десна» 3-й раз поспіль бере верх над «Ворсклою» (м'ячі 4-0).

Максим Дегтярьов, який вразив ворота полтавчан на 90+4-й хвилині, стає автором найпізнішого переможного гола чернігівців в елітному дивізіоні.

Команди Юрія Максимова зазнають 60-ї поразки в чемпіонатах України.

Безгольова серія біло-зелених на чужих полях сягає 443-х хвилин.

Артем Громов забиває 20-му клубу УПЛ. При цьому, оформивши 35-й дубль «Зорі», він доводить рахунок своїх голів за чорно-біло-червоних до 20 і, обійшовши Тімерлана Гусейнова, виходить на 6-е місце в списку найкращих бомбардирів луганчан.

«Дніпро-1» зазнає п’ятої поразки поспіль (м'ячі 4-11), повторюючи особистий антирекорд, а в гостях - третьої (м'ячі 4-8).

Дніпряни оновлюють два клубних досягнення, продовживши безнічийну серію на чужих полях до 11 ігор (+ 2-9), а виїзну гольову - до 9.

Олександр Назаренко перериває суху серію «Зорі» на 295-й хвилині, а голкіпера луганчан Ніколи Василя - на 404-й.

Олександр Сваток стає 9-м гравцем в історії УПЛ, який забив 3 м'ячі в свої ворота.

«Олександрія» втретє поспіль ділить очки з суперниками.

Підопічні Володимира Шарана пропускають в гостях 10 матчів поспіль.

Чорно-жовто-зелені переривають свою рекордну пенальтійскую серію з 14 точних ударів з «точки».

«Колос» оновлює клубне досягнення, реалізувавши 8-й одинадцятиметровий поспіль.

Євген Селезньов стає 3-м гравцем після Максима Шацьких і Тімерлана Гусейнова, який забив 50 м'ячів в перших таймах.

ФК Олімпік

Шахаб Захеді, двічі вразивши ворота «Руху», обходить Максима Дегтярьова і з 14 голами стає новим рекордсменом-бомбардиром «олімпійців» в чемпіонатах України.

Шахаб Захеді оформляє 10-й дубль «Олімпіка» в елітному дивізіоні. При цьому другий його гол стає 200-м для донеччан в УПЛ, в тому числі 50-м при Ігорі Климовскому.

Безвиграшна серія «Руху» досягає 12 матчів (=6-6).

Данило Кондраков на 398-й хвилині перериває безгольову серію жовто-чорних на чужих полях.

«Львів» підписує першу мирову в цьому сезоні в рідних стінах.

«Інгулець» втретє поспіль ділить очки з господарями.

Червоно-жовті реалізовують всі 5 пенальті в елітному дивізіоні.

150-й матч у чемпіонатах України проводить Євген Паст («Десна»), 100-й - Владислав Лупашко («Інгулець»), 1-й - Святослав Козловський («Рух»), Костянтин Домагацький, Сергій Заєць, Кирило Ховайко і Владислав Шинкаренко (всі - «Дніпро-1»).

У 7-му для себе клубі елітного дивізіону дебютує Олег Допілка («Минай»), який раніше захищав кольори «Динамо», «Кривбасу», «Севастополя», «Олександрії», «Говерли» та «Зірки», в 5-му - Артур Карноза («Минай»), який виступав за «Дніпро», «Севастополь», «Карпати» і «Чорноморець».

115-й м'яч у прем'єр-лізі забиває Євген Селезньов, 45-й - Артем Громов, 25-й - Денис Гармаш, 5-й - Анатолій Нурієв.

4-й дубль в УПЛ робить Артем Громов, 2-й - Шахаб Захеді.

15-й пенальті з 18 реалізовує Євген Селезньов, 10-й з 11 - Младен Бартулович.

4-й раз не забиває з «точки» Дмитро Гречишкін.

8-му пенальтійську дуель з 18 виграє Євген Волинець.

200-й м'яч у чемпіонатах України пропускає Богдан Шуст.

1-шу червону картку в УПЛ заробляють Руслан Нещерет (в 3-му матчі), Максим Грисьо (в 37-му), Шина (в 44-му) і Руслан Степанюк (в 75-му).

40-й поєдинок в елітному дивізіоні проводить арбітр з Кропивницького Віктор Копієвський, який з нагоди ювілею вперше обходиться без дисциплінарних стягнень.