Луїш КАШТРУ: «Навіть коні перед забігом мають відпочивати»

Наставник «Шахтаря» розповів про труднощі «гірників» перед матчем Ліги чемпіонів із «Реалом»

Луїш КАШТРУ: «Навіть коні перед забігом мають відпочивати»
© ФК Шахтар Донецьк. Луїш Каштру

Головний тренер «Шахтаря» Луїш Каштру перед матчем із «Реалом» – щодо мети, завдання й бажання продовжити шлях у Лізі чемпіонів.

– Перед першим матчем із «Реалом» «Шахтар» мав дуже серйозні кадрові проблеми, через що всі фахівці говорили, що головним козирем може стати недооцінка з боку суперника. Зараз мадридці гратимуть з думкою про реванш. Що в цій ситуації може стати вашим козирем?
– Ми чудово розуміємо, що цей поєдинок геть не пов’язаний з попередніми – ані з успішними, ані з невдалими. Завтра буде дуже специфічна гра. Знаємо, що буде складно, адже це вирішальний матч як для нас, так і для опонента в контексті продовження боротьби в Лізі чемпіонів. Дуже важливо коректно підійти до поєдинку. Справді, багато хто з тих, що грали в нашому складі в Мадриді, можливо, був недооцінений суперником. Наша гра здивувала багатьох, і «Реал» у тому числі. Завтра буде легше через те, що команди вже більш знайомі одна одній. І «Реалу» значно легше вгадати наш імовірний стартовий склад. Ми повинні бути передусім міцними в обороні й спробувати нівелювати всі сильні сторони суперника. Стратегічно, як і в першому випадку, гра буде досить сильною. Важливо не відходити далеко від того, що ми продемонстрували в першому матчі, виявляти себе так само. Прагнемо завтра здобути перемогу й далі виступати в Лізі чемпіонів попри те, який складний суперник «Реал».

– Чи не заважає вам під часу аналізу те, що «Реал» видає чудовий матч з «Інтером», а далі – слабший з «Алавесом»?
– Те, що зараз відбувається з «Реалом», відбувається з великою кількістю європейських топклубів. Ніхто не звик, що команди такі нестабільні. Подивімося навкруги: у якому світі ми зараз живемо? Ми втрачаємо гравців з одного тижня на інший: просто можемо втратити трьох-чотирьох футболістів через травми, COVID… Усе, що раніше було нетиповим і ненормальним, сьогодні є нормальним. Ми маємо потроху до цього звикати. Команди нестабільні. Ми також проводимо одну гарну гру, потім – не надто вдалу. Усе це відбувається. Ми протягом цього сезону подолали різні етапи. Можна подивитися на нас, на «Реал», на «Манчестер Юнайтед», на «Ліверпуль», на ПСЖ… Усі європейські гранди переживають складні моменти. Люди повинні зрозуміти, що зараз немає жодної стабільності. У нас не було міжсезоння, зборів, відпустки, нормального тривалого переходу з одного сезону до іншого. Один завершився – наступний одразу ж, за кілька днів розпочався. Сьогодні ми не тренери, а якісь менеджери з реагування на те, що відбувається. Ми намагаємось відпрацювати стратегію, провести відновлення та поїхати на гру – і все це повторюється циклічно. Ми не можемо нормально тренуватися зараз. У такому світі ми сьогодні живемо. Можливо, хто не розуміє футбол, не відчуває його, цього й не зрозуміє. Як ви правильно зазначили, багато команд зараз переживає досить складний момент.

– Цього сезону «Шахтар» демонструє не такі результати, що від нього чекають, плюс серйозні кадрові проблеми, з якими раніше не стикалися. Чи відчуваєте в цей непростий період підтримку керівництва, і якщо так, то яку?
– Так, звісно, підтримка з боку адміністрації та вболівальників відчувається. Адже як відбувається в гарній родині? Коли в когось у сім’ї проблеми, всі повинні це зрозуміти, прийняти й спробувати якось допомогти. Так відбувається і в нас. Звісно, цього сезону дуже складно. Коли ми завершили минулий сезон, мали піти у відпустку, потім провести збори, але всього цього не було. Хочу нагадати, що ми були в півфіналі Ліги Європи, в нас були постійні ігри – це складний календар без відпустки або зборів. Це жорстоко. Знаєте, в спорті є така особливість, і до футболу вона також застосовується: навіть коні перед кожним забігом мають відпочивати. А ми до того ж – люди, і це слід розуміти. Календар дуже складний, матчі – постійно. Коли ми втрачаємо 11 гравців, які захворіли на COVID, усі читають це в новинах, однак чомусь часом це ніхто не хоче до кінця зрозуміти. Порівняно з минулим сезоном у нас ті самі гравці, той самий тренерський штаб, та сама адміністрація й ті самі вболівальники. Контекст змінився – умови, у яких ми зараз живемо. Повторюся, є дуже невелика нестабільність. Певно, наші вболівальники не люблять, коли ми демонструємо не такі успішні результати, як торік. Тим паче така команда, що минулий чемпіонат України завершила з 23 очками відриву від другого місця та була в півфіналі Ліги Європи. Утрати очок і досить низький перформанс поточного сезону – це складно. Я можу сказати одне: гравці докладають зусиль, тренерський штаб докладає зусиль. Багато хто з оточуючих також нас цілковито підтримує. Світ змінюється насправді не надто швидко. Це буде дуже складний сезон, і за клацанням пальців усе з одного на інше не зміниться. Ми читаємо новини: там безробіття, там голод. У нас у футболі також зараз є така нестабільність: нам справді складно. Усі мають це розуміти, проте, на жаль, напевно, цього ніхто не хоче. Бажаєте, я скажу вам про топ-5 європейських чемпіонатів і як грають там. Ви ж чудово знаєте, що відбувається з цими командами, і я вже неодноразово це повторював. Люди, які не хочуть цього розуміти, можливо, бажають ще більшої нестабільності. Навіщо це потрібно? Ні, всі рахунки ми зведемо наприкінці. Ось коли завершиться сезон, тоді ми здійснимо огляд, подивимось на баланс чемпіонату та зрозуміємо, хто кращий, а хто гірший. Лише наприкінці.

– В останньому матчі Ліги чемпіонів грав Пятов, у чемпіонаті – Трубін. Хто вийде завтра?
– Ви знаєте, коли Трубін повернувся зі збірної, він деякий час грати не міг. Через це був непідготовлений, тому ми й не ставили його на той матч. Щойно він був цілковито готовий, ми випустили його в чемпіонаті в поєдинку з «Дніпром-1». Завтра, можливо, гратиме Трубін.

Матч Ліги чемпіонів «Шахтар» — «Реал» відбудеться у вівторок, 1-го грудня, о 19:55 за київським часом.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — ФК Шахтар Донецьк

(10 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    sand
    online
      sand, 02.12.2020 01:07
    0
    Ivan_33Ob, 01.12.2020 12:39
    Думал хуже нитика и пиздуна Фонсеки и Мирча уже в Шахтере не будет, но нет, Каштру уже просто бредит своим нитьем, а Срна так тихонько в уголке ручки потирает и шепчет себе "пизди-пизди, Португалеш физрук" немного тебе осталось
    А Ванька дзьоб все не уймется
    sand
    online
      sand, 02.12.2020 01:06
    0
    Alexander Киев, 01.12.2020 10:57
    Андрюшка, к чему это оскорбление ? Тебя где-то разве на Х послал я? - или мне кто-то запрещает болеть за какие то другие клубы? - Ну ок, пиши номер телефона. Если уж так сильно хочешь меня кофейком угостить
    Чего то мне этот столичный рагулизм напоминает некие высшие расы... Арийцы, еврейцы, кацапцы...
    sand
    online
      sand, 02.12.2020 01:04
    0
    Андрей Мадайский, 01.12.2020 06:37
    Чучело поменяй свой ник, ты не Киевлянин, а если да тогда давай встретимся!!!
    Чучело, поменяй фото. В квадрате на полпикселя твою слюнявую морду все равно не видно
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 01.12.2020 16:50
    0
    а кроты перед забегом тем более
    George Abuladze
      George Abuladze, 01.12.2020 12:40
    +1
    Из тройки наших еврокубковых команд только Заря сможет принести на этой неделе очки, Шахтера ждет злой Реал, Динамо поставит автобус в Италии, обе команды проиграют без вариантов!
    Ivan_33Ob
      Ivan_33Ob, 01.12.2020 12:39
    -2
    Думал хуже нитика и пиздуна Фонсеки и Мирча уже в Шахтере не будет, но нет, Каштру уже просто бредит своим нитьем, а Срна так тихонько в уголке ручки потирает и шепчет себе "пизди-пизди, Португалеш физрук" немного тебе осталось
    Alexander Киев
    online
      Alexander Киев, 01.12.2020 10:57
    +4
    Андрей Мадайский, 01.12.2020 06:37
    Чучело поменяй свой ник, ты не Киевлянин, а если да тогда давай встретимся!!!
    Андрюшка, к чему это оскорбление ? Тебя где-то разве на Х послал я? - или мне кто-то запрещает болеть за какие то другие клубы? - Ну ок, пиши номер телефона. Если уж так сильно хочешь меня кофейком угостить
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 01.12.2020 09:30
    -1
    -"Вот когда закончится сезон, тогда мы проведем обзор, посмотрим на баланс чемпионата и поймем, кто лучше, а кто хуже." - вони по внутрішньому чемпіонаті орієнтуються - тобто минулий виграли з 23 очками переваги, зробили аналіз, вирішили, що цей у пів ноги можна грати... - хренові виявилися аналітики ....
    99460
      99460, 01.12.2020 07:47
    -1
    Только у фк вагина такой календарь !!
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 01.12.2020 07:09
    0
    Очень обнадёживает что говорит в конце сезона.
    Ну да Каштру контракт до конца сезона.
    Тайсон тоже
    Матвиенко тоже
    Коваленко тоже
    Дентинью тоже
    Я думаю что будут огромные изменения в следующем сезоне.
    В первую очередь мне так кажется Шахтер станет более украинским, и уйдет селекционер Боту
    zzg77
    online
      zzg77, 01.12.2020 06:43
    +4
    Да он не тренер, он жокей!!!
    Андрей Мадайский
      Андрей Мадайский, 01.12.2020 06:37
    -5
    Alexander Киев, 30.11.2020 22:27
    Україна тримає кулаки за Вас, наші Чемпіони!
    Бажаємо Вам перемоги! Найкращий клуб України! Вперед Шахтар
    Чучело поменяй свой ник, ты не Киевлянин, а если да тогда давай встретимся!!!
    Злобный Енот
    online
      Злобный Енот, 01.12.2020 05:43
    0
    С Мирчей в одной лодке будете плыть, в море собственных слез.
    xxxxxxxxxxxxххх
      xxxxxxxxxxxxххх, 01.12.2020 01:42
    +1
    Он просто не знает что сказать, не знает НА САМОМ ДЕЛЕ, что происходить с командой и придумал себе схему по которой стоить все интервью. Я уже сам могу за Каштру интервью давать с лёгкостью.
    И нас не волнуют эти " причины". По моему причины в другом. Видимо есть недовольство тренером внутри самой команды и исходить это от бразильцев - старожилов. Не зря, вы посмотрите, Кашру ставит молодняк + Марлоса во все игры где только может. Видимо он один не поддерживает это недовольство из "старослужащих". Но, возможно, это моя паранойя)
    Алексей Голяченко
    online
      Алексей Голяченко, 01.12.2020 01:24
    -2
    Пусть Шахтер выиграет Реал, а потом будем думать об отдыхе. Удачи кроты. Выиграйте королей Мадрида. На жилах выиграйте. МЫ ВЕРИМ В ВАС ГОРНЯКИ
    nicksaf
    online
      nicksaf, 01.12.2020 00:07
    +10
    Загнанных коней пристреливают, не правда ли?
    sidor zalcman
      sidor zalcman, 30.11.2020 23:21
    -13
    Коментар згорнуто. Показати
    Alexander Киев, 30.11.2020 22:27
    Україна тримає кулаки за Вас, наші Чемпіони!
    Бажаємо Вам перемоги! Найкращий клуб України! Вперед Шахтар
    Отщепенцы думают наоборот...
    DKTheBest2
    online
      DKTheBest2, 30.11.2020 22:55
    +4
    Аби лиш коні не застрягли в кротячих нірках.😂😂😂
    Alexander Киев
    online
      Alexander Киев, 30.11.2020 22:27
    -14
    Україна тримає кулаки за Вас, наші Чемпіони!
    Бажаємо Вам перемоги! Найкращий клуб України! Вперед Шахтар
    sidor zalcman
      sidor zalcman, 30.11.2020 22:12
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    чуть помедленнее кони...)
    Sviatoslav Kudelych
    online
      Sviatoslav Kudelych, 30.11.2020 22:09
    +12
    Ну і нитік !
    Саша Яковенко
    online
      Саша Яковенко, 30.11.2020 22:11
    +11
    Лошади это женская команда ЦСКА.
    nicksaf
    online
      nicksaf, 01.12.2020 00:07
    +10
    Загнанных коней пристреливают, не правда ли?
    Alexander Киев
    online
      Alexander Киев, 01.12.2020 10:57
    +4
    Андрей Мадайский, 01.12.2020 06:37
    Чучело поменяй свой ник, ты не Киевлянин, а если да тогда давай встретимся!!!
    Андрюшка, к чему это оскорбление ? Тебя где-то разве на Х послал я? - или мне кто-то запрещает болеть за какие то другие клубы? - Ну ок, пиши номер телефона. Если уж так сильно хочешь меня кофейком угостить
    zzg77
    online
      zzg77, 01.12.2020 06:43
    +4
    Да он не тренер, он жокей!!!
    DKTheBest2
    online
      DKTheBest2, 30.11.2020 22:55
    +4
    Аби лиш коні не застрягли в кротячих нірках.😂😂😂
    George Abuladze
      George Abuladze, 01.12.2020 12:40
    +1
    Из тройки наших еврокубковых команд только Заря сможет принести на этой неделе очки, Шахтера ждет злой Реал, Динамо поставит автобус в Италии, обе команды проиграют без вариантов!
    xxxxxxxxxxxxххх
      xxxxxxxxxxxxххх, 01.12.2020 01:42
    +1
    Он просто не знает что сказать, не знает НА САМОМ ДЕЛЕ, что происходить с командой и придумал себе схему по которой стоить все интервью. Я уже сам могу за Каштру интервью давать с лёгкостью.
    И нас не волнуют эти " причины". По моему причины в другом. Видимо есть недовольство тренером внутри самой команды и исходить это от бразильцев - старожилов. Не зря, вы посмотрите, Кашру ставит молодняк + Марлоса во все игры где только может. Видимо он один не поддерживает это недовольство из "старослужащих". Но, возможно, это моя паранойя)
    sidor zalcman
      sidor zalcman, 30.11.2020 22:12
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    чуть помедленнее кони...)
    sand
    online
      sand, 02.12.2020 01:07
    0
    Ivan_33Ob, 01.12.2020 12:39
    Думал хуже нитика и пиздуна Фонсеки и Мирча уже в Шахтере не будет, но нет, Каштру уже просто бредит своим нитьем, а Срна так тихонько в уголке ручки потирает и шепчет себе "пизди-пизди, Португалеш физрук" немного тебе осталось
    А Ванька дзьоб все не уймется
    sand
    online
      sand, 02.12.2020 01:06
    0
    Alexander Киев, 01.12.2020 10:57
    Андрюшка, к чему это оскорбление ? Тебя где-то разве на Х послал я? - или мне кто-то запрещает болеть за какие то другие клубы? - Ну ок, пиши номер телефона. Если уж так сильно хочешь меня кофейком угостить
    Чего то мне этот столичный рагулизм напоминает некие высшие расы... Арийцы, еврейцы, кацапцы...
    sand
    online
      sand, 02.12.2020 01:04
    0
    Андрей Мадайский, 01.12.2020 06:37
    Чучело поменяй свой ник, ты не Киевлянин, а если да тогда давай встретимся!!!
    Чучело, поменяй фото. В квадрате на полпикселя твою слюнявую морду все равно не видно
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 01.12.2020 16:50
    0
    а кроты перед забегом тем более
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 01.12.2020 07:09
    0
    Очень обнадёживает что говорит в конце сезона.
    Ну да Каштру контракт до конца сезона.
    Тайсон тоже
    Матвиенко тоже
    Коваленко тоже
    Дентинью тоже
    Я думаю что будут огромные изменения в следующем сезоне.
    В первую очередь мне так кажется Шахтер станет более украинским, и уйдет селекционер Боту
    Злобный Енот
    online
      Злобный Енот, 01.12.2020 05:43
    0
    С Мирчей в одной лодке будете плыть, в море собственных слез.