Обіграв росіян та взяв бронзу. Анікєєв – призер чемпіонату світу з шашок

Світовий форум з шашок-64 відбувся в жовтні у турецькому місті Кушадаси

1131
3
Facebook. Юрій Анікєєв на п'єдесталі (праворуч)

Чемпіонат світу 2020 по шашок-64 відбувся в жовтні у турецькому місті Кушадаси. За результатами змагань на п'єдестал пошани зійшов український спортсмен Юрій Анікєєв.

Міжнародний гросмейстер з Харкова, дійшовши до півфіналу, завоював бронзову нагороду в класичній програмі. При цьому українець обіграв декількох сильних росіян, але в боротьбі за вихід до фіналу не зумів реалізувати перевагу в партії з чинним чемпіоном світу.

Після турніру Юрій Анікєєв спеціально для Sport.ua розповів про своє досягнення і про хід змагань у Туреччині:

«У цьому році через пандемію коронавірусу це був мій перший турнір офлайн. Звичайно, грати наживо набагато цікавіше. Якихось сильних обмежень в зв'язку з пандемією в Туреччині не відчувалося. Тому турнір пройшов на високому рівні.

Туреччина підключилася до ФМЖД та світового шашкового руху в 2014 році, і на мою думку, рівень проведення цього чемпіонату світу був найкращим. Туристичне місто, відмінний готель з триразовим харчуванням, просторий ігровий зал.

Склад турніру був дуже сильним. Традиційно у шашки-64 домінують росіяни. Я грав у статусі чемпіона Європи. На попередньому етапі зайняв 3 місце та потрапив у раунд плей-оф, в який відібрались 8 найкращих спортсменів.

В 1/2 фіналу я грав з чинним чемпіоном світу з шашок-100 Алєксандром Георгієвим. Мав виграшну позицію як в основний час, так і в додатковому матчі у швидкі шашки. Але, на жаль, не зміг перемогти та вийти в фінал. У матчі за 3-тє місце мене вже влаштовувала нічия, яку я без особливих зусиль й досяг.

В шашки-64 я традиційно добре виступаю. Шість разів грав на чемпіонатах світу і Європи, і весь час вигравав медаль. Причому, як в російську, так і в бразильську версії гри. Плани на майбутнє? Тепер перейду на стокліткові шашки, яким нині приділяю набагато більше часу».

Крім того, в Туреччині відмінно виступила жіноча збірна України, представниці якої завоювали три золоті медалі у різних видах програми, включаючи перемогу в командному чемпіонаті світу в грі з швидким контролем часу.