В Англії стартувала Championship Leaguе
Професійний снукер відновився!
В Англії відбулася подія, що вплинула не тільки на світ снукера. Першим повноцінним турніром, що стартував на Островах, стала снукерна Ліга чемпіонів. Вірніше, назва турніру інша: Championship Leaguе. Але для нас звичніше звучить просто «Ліга чемпіонів», тому приймемо це найменування за основне.
Організатори зуміли знайти унікальне рішення рестарту сезону. Турнір з груповим етапом дасть можливість провести гравцям як мінімум по три матчі. А місце проведення дозволить проконтролювати поширення коронавірусу. Але давайте по порядку.
Снукерна ЛЧ - турнір не новий, проводився з 2008-го. Формат був досить непростим, і досить сказати, що раніше проводився в гольф-клубі.
Тепер все інакше. Турнір проходить на «Маршалл Арені». Це спорткомплекс в англійському Мілтон-Кінсі. Організатори запевняють, що гравці і судді, котрі потрапили на його територію (близько 3,5 тис. кв. м!) та пройшли тест на коронавірус, залишаться там до закінчення змагань. І, отже, ні заразити, ні заразитися вже не зможуть.
Але, зрозуміло, головне не в цьому. Головне, мабуть, в тому, що завдяки формату снукерісти отримають такий необхідний ігровий практикум. Ну і, зрозуміло, гонорари. Хоча, нагадаємо, турнір все-таки не-рейтинговий. Однак призовий фонд солідний: 218 тис. фунтів. З них 30 дістануться переможцеві, 18 - гравцеві, який посів друге місце.
Коротенько про формат. 64 гравця Світового туру (в т.ч. 11 з топ-16) розбиті на 16 груп по 4 учасники. Кожен зіграє з кожним в форматі «4 фрейма». Тобто матч може закінчитися внічию - 2:2. Переможцем групи стане снукерист, який набрав найбільшу кількість очок (3 бали за перемогу, 1 за нічию). У разі рівності очок головним критерієм вважається різниця виграних / програних партій, а якщо і цей показник однаковий, то береться до уваги очний поєдинок. Ну а якщо і він завершився внічию, тоді дивляться на найбільший брейк.
У перші 8 днів турніру гратимуться матчі двох груп. Джадд Трамп виграв свою групу завдяки трьом перемогам. Хоча максимальна серія склала всього лише 63 очки. У понеділок були зіграні матчі також «групи Девіда Гілберта». Він звів внічию матч з Джеком Джоунсом, а ще 2 поєдинки виграв, зайнявши перше місце. Максимальний брейк за Гілбертом - рівно 100 очок.
У вівторок, 2 червня, відбулася перша несподіванка. Марк Джойс виграв групу у Марка Девіса, Майкла Холта і Луїса Хіткота. Джойс здобув три перемоги з рахунком 3:1, попутно оформивши одну сотенну серію. Також не зміг продовжити боротьбу Джек Лісовський. Як і Люка Бресель, він набрав 5 очок, очний матч снукеристи звели внічию. Але найвищий брейк бельгійця склав 138 очок, а англійця - 104.
У середу також вистачало цікавих поєдинків. Райан Дей і Кайрен Вілсон перемогли Алфі Бердена і зіграли внічию з Ченом Фейлонгом. Тож їхня очна зустріч перетворилася на своєрідний міні-фінал. Сильнішим виявився Дей - 3:1. В іншій групі Джо Перрі звів внічию всі три поєдинки, а перше місце зайняв №84 світового рейтингу Харві Чендлер.
Група 1 (Стюарт Бінем, Ріккі Уолден, Джордан Браун, Джеймі Кларк) - 6 червня.
Група 2: Джадд Трамп - 9 очок. Елліот Слессор - 6. Деніел Веллс, Девід Грейс - по 1.
Результати: Трамп - Грейс - 3:0, Веллс - Слессор - 1:3, Веллс - Грейс - 2:2, Трамп - Слессор - 3:1, Слессор - Грейс - 3:1, Трамп - Веллс - 3:1.
Група 3: Марк Джойс - 9. Марк Девіс - 4.Майкл Холт - 3. Луїс Хіткот - 1.
Результати: Девіс - Джойс - 1:3, Холт - Хіткот - 3:1, Холт - Джойс - 1:3, Девіс - Хіткот - 2:2, Холт - Девіс - 1:3, Джойс - Хіткот - 3:1.
Група 4: Харві Чендлер - 7. Сем Бейрд - 4. Джо Перрі - 3. Марк Кінг - 1.
Результати: Кінг - Бейрд - 1:3, Перрі - Чендлер - 2:2, Перрі Бейрд - 2:2, Кінг - Чендлер - 1:3, Перрі - Кінг - 2:2, Бейрд - Чендлер - 1:3.
Група 5 (Марк Селбі, Лянь Веньбо, Джо О'Коннор, Лі Вокер) - 4 червня.
Група 6 (Алі Картер, Меттью Селт, Сем Крейгі, Домінік Дейл) - 8 червня.
Група 7 (Баррі Хокінс, Ентоні МакГілл, Крейг Стідман, Хаммад Міа) - 7 червня.
Група 8 (Джиммі Робертсон, Бен Вулластон, Лайем Хайфілд, Тор Чуан Леонг) - 6 червня.
Група 9: Люка Бресель, Джек Лісовський - по 5. Олівер Лайнс - 3, Роббі Вільямс - 2.
Результати: Лісовський - Лайнс - 3:0, Бресель - Вільямс - 2:2, Бресель - Лайнс - 3:0, Лісовський - Вільямс - 2:2, Вільямс - Лайнс - 0:3, Лісовський - Бресель - 2:2.
Група 10 (Ронні О'Салліван, Кріс Вейкелін, Майкл Георгіу, Кіша Хірані) - 5 червня.
Група 11 (Марк Аллен, Мартін О'Доннелл, Майкл Уайт, Найджел Бонд) - 8 червня.
Група 12: Райан Дей - 7. Кайрен Вілсон - 4. Алфі Берден - 3. Чен Фейлонг - 2.
Результати: Вілсон - Фейлонг - 2:2, Дей - Берден - 3:0, Дей - Фейлонг - 2:2, Вілсон - Берден - 3:0, Берден - Фейлонг - 3:0, Вілсон - Дей - 1:3.
Група 13: Девід Гілберт - 7. Джексон Пейдж, Стюарт Керрінгтон - по 4. Джек Джонс - 1
Результати: Керрінгтон - Джонс - 3:1, Гілберт - Пейдж - 3:0, Гілберт - Джонс - 2:2, Керрінгтон - Пейдж - 2:2, Гілберт - Керрінгтон - 3:0, Джонс - Пейдж - 0:3.
Група 14 (Гарі Вілсон, Джерард Грін, Джон Ешлі, Майкл Манн) - 4 червня.
Група 15 (Том Форд, Роберт Мілкінс, Майк Данн, Іан Бернс) - 5 червня.
Група 16 (Ніл Робертсон, Курт Мафлін, Кен Доерті, Ешлі Карті) - 7 червня.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Роман Яремчук поки не вражає журналістів своєю грою за «Олімпіакос»
Гол Александера Ісака було скасовано через нібито офсайд