ФРАНКОВ: «Чинуші УАФ шугаються відповідальності. І досить лохматити бабусю»
Головний редактор тижневика «Футбол» не вірить у відновлення УПЛ
Головний редактор тижневика «Футбол» Артем Франков у редакційній статті чергового номера журналу висловив свою скептичну думку про можливість відновлення футболу в Україні:
«Хто-небудь виразно відповість: у нас надлишок тестів і перевіряють всіх бажаючих? Поясніть мені, будь ласка, одну начебто просту до елементарщини річ. В Україні вистачає надійних тестів на коронавірус (експрес-тести навіть не згадуйте, про них соромно згадувати в колі поважних людей!)? Наскільки я розумію, все як завжди – в системі державної медицини, як і раніше, лютий дефіцит і тестів, і засобів захисту, і ШВЛ, і чортів в ступі, але в комерційних клініках вам в будь-який момент зроблять що завгодно. За прайсом, зрозуміло.
Я не питаю, звідки береться цей перекіс і як стратегічної важливості продукція опиняється на ринку – ми всі знаємо, як, принаймні, в загальних рисах. Я про інше: як футбол зі своїми тисячами і тисячами оперативно необхідних тестів (контроль!) планує вписуватися в цю дійсність? І з моральної, і з матеріальної точки зору.
Але я і про третє: приблизно уявляю, де такі тести можуть організувати в Києві, Харкові, Львові, Одесі – але чи зроблять їх в Комсомольську-на-Дніпрі, селищі Зоря, Петрово-Владимирове (вибачте, якщо кого зачепив цим переліком)? У нас що, кілька виїзних лабораторій під парами стоїть?!
Так ні ж! Просто всі ці чинуші, які пхають вперед себе безсловесно приймаючого на себе вогонь великого Протасова, поняття не мають ні про що, не готові вирішити жодне питання і найбільше в житті шугаються відповідальності. Так, може, досить лохматити бабусю?
Як і раніше сумніваюся, що нам під силу дограти сезон (не тільки чемпіонат, але і Кубок з «Минаєм» в півфіналі!), більш того, бачу в цьому спортивну необхідність, але виразно спірна необхідність «загальнолюдська». Особливо якщо врахувати невміння і небажання створити, впровадити і проконтролювати неухильне виконання протоколів безпеки і звичайного здорового глузду. Тобто: тестування та соціальне дистанціювання учасників матчів (хто у нас готовий виїжджати на матчі на трьох автобусах, як пропонується в Німеччині?!), страхування гравців від «ковідли» (а профспілки не зажадають?!), знезараження стадіонів, недопуск сторонніх, забезпечення специфічної логістики (готелі, харчування, переміщення по країні) ... Як вам перелік, а? Питання здебільшого про це звучали, але, зрозуміло, не отримали жодної відповіді. Готелі в регіоні працюватимуть? Транспорт? Ресторани і кафе? «Як би повинні...»
От не бачу, не відчуваю всього цього. А що бачу і відчуваю: звичне до підлих інтриг керівництво ФФУ може нишком попросити і заохотити уряд України зачинити футбольні ігрища в зародку, рівно так само, як це сталося в Нідерландах і Франції! Після чого – типу ні при чому, нам старший наказав.
Френк Лампард, головний тренер «Челсі»: «Коли я замислююся про те, що ми, тренери і гравці, повинні будемо проходити тести поперед медиків, які щодня піддаються смертельній небезпеці, і навіть самих хворих на коронавірус, мені стає не по собі». Френку, ми в Україні поки не збираємося морочитися, правда, колеги? Вчися, поки ми живі! Але АПЛ, пишуть, планує закупити пересувні лабораторії вартістю 36 тисяч фунтів штука, здатні тестувати хоча б сім чоловік на день (це скільки ж їх всього знадобиться?!) А що закуповуємо ми?
Так що залишаюся при своєму. Спірні питання в нашому чемпіонаті можуть бути з'ясовані шляхом екстреного, поперек будь-яких регламентів плей-оф, тобто «золотих» і «срібних» матчів на нейтральних або умовно нейтральних полях. Зрозуміло, із застосуванням вищезазначеного відсутнього, але зобов'язаного звідкись з'явитися протоколу безпеки, що дозволяє звести ймовірність зараження до мінімуму. Нормальне догравання без глядачів чи як там? Імовірність присутня, але вона не передбачає, крім усього іншого, ситуації «жах-жах», коли футболісти почнуть заражатися – що тоді робити і хто буде винен?! А якщо вони натовпами почнуть травмуватися від навантажень? Гей, дядьки в ФФУ, ви вже приготувалися відповідати за це, а якщо не відповідати, то хоча б пред'явити медичні та тренерські рекомендації? Та ну вас!
Сумно констатую: дев'ять турів, що залишилися, ми навряд чи витягнемо без непередбачуваних наслідків і зривів. У той же час з'ясування відомих всім відносин між «Динамо» і «Зорею», натовпом претендентів на підвищення в класі, в тому числі плей-оф між першою і другою лігами (і деякими небажаними знижуватися), навіть, можливо, три матчі, що залишилися, в Кубку України – чому б й ні. Скажімо так, поки не дозрів відмовитися і від цього, уподібнившись похмурим колегам із Заходу Європи та іншим вершникам апокаліпсису».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Фахівець віддав належне супернику
Богдан Кушніренко продовжить кар'єру в Черкасах
Футбола? 🤕🤕🤕🤕