Президент ФЛАУ прокоментував дискваліфікацію за допінг Катерини Табашник

Українська стрибунка у висоту пропустить Олімпіаду-2020

Президент ФЛАУ прокоментував дискваліфікацію за допінг Катерини Табашник
© Facebook. Ігор Гоцул

Президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул прокоментував ситуацію з позитивною допінг-пробою української стрибунки у висоту Катерини Табашник.

«На зборі в Туреччині Табашник звернулася до лікаря, сказала, що їй погано. Лікар подивилася, вирішила, що в неї сонячний удар і зробила певні маніпуляції. Легше спортсменці не стало, поїхали до клініки, подивилися і остаточний діагноз не змогли поставити. Лікар збірної дав Каті і її тренеру рекомендацію закінчувати збір, повертатися до України і йти в клініку, де поставлять діагноз. Однак вони з тренером вирішили залишитися і поїхати ще в одну клініку, хоче це вже не було передбачено  страховим полісом. Ця клініка теж не поставила діагноз.

Після цього тренер ухвалює рішення купити в аптеці препарат, який спрямований на зниження тиску. Увесь цей час лікар команди моніторив стан спортсменки і вимірював тиск. Знаєте, який був найбільший – 125 на 89. В анотації для будь-якого препарату латиницею записані всі діючі речовини. Спортсмен і тренер можуть зателефонувати в Національний антидопінговий центр, можуть зайти на сайт WADA і перевірити будь-який препарат на те, заборонений він чи ні. Це може зробити учень третього класу. Дивним чином вони цього не зробили.

В препараті є заборонена речовина, яка є диуретиком. Знову таки: якщо є потреба на терапевтичне застосування, то його можна використати, але повідомити про це WADA. За словами Табашник, їй стало легше після прийому препарату. Однак упродовж тижня ані у спортсменки, ані у тренера не виникає бажання подивитися склад препарату і за потреби звернутися за дозволом до WADA на терапевтичне застосування.

Через сім днів до спортсменки приїздить допінг-контроль. Вона здає пробу і в формі має занотувати всі препарати, які приймала упродовж останніх двох тижнів. Як ви думаєте, вказала вона цей препарат? Ні.

Ми спілкувалися із фахівцями WADA, говорили, що це прикра помилка спортсменки. Нам на це кажуть: «Препарат не перевірили – це перше порушення. За дозволом на терапевтичне використання не звернулися – це друге порушення. В формі не вказали – це третє порушення. Лікар надала повністю перелік і серед іншого вказала, які параметри тиску були у спортсменки. І вони кажуть: ви хочете, щоб ми повірили в те, що це прикра помилка?», - сказав Гоцул.

Нагадаємо, що у допінг-пробі легкоатлетки був виявлений заборонений препарат гідрохлортіазид. Всі результати українки, починаючи з 28 березня 2019 року, були анульовані. Саме з цієї дати відраховується термін дискваліфікації. На рішення можна подати апеляцію.

Катерина Табашник, за інформацією Sport.ua, планує самостійно подавати апеляцію.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(3 голоса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності