Суперліга. Три овертайми в столиці, матч лідерів у Кам´янському

Огляд сьомого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

3802
0
ФБУ

Завершився сьомий ігровий тиждень Суперліги. Головною його відмінністю від попередніх було те, що він був рівно поділений на два великих ігрових дні. У п'ятницю та неділю відбулися по чотири поєдинки. Раніше всіх у п'ятницю на майданчик вийшли БК «Запоріжжя» і «Дніпро». Після абсолютно рівної першої половини матчу дніпряни ударно провели третю чверть і виграли її з різницею в п'ятнадцять очок - 29:14. Гості продовжили нарощувати оберти і після точного кидка Станіслава Тимофєєнка за шість з половиною хвилин до кінця четвертої чверті, різниця досягла максимальних +23 на користь «Дніпра». Після цього питання про переможця було знято. Єдине, що вийшло у запоріжців, так це зменшити різницю в рахунку.

Наскільки в сучасному баскетболі важливий триочковий кидок, наочно продемонстрував матч між «Черкаськими Мавпами» та БК «Одеса». Господарі майданчика показали відмінну реалізацію дальніх кидків (13 з 25, 52% реалізації). Особливо постарався Олександр Кольченко (5 з 8, 62% реалізації). В цей же час гості з Південної Пальміри кидали триочкові куди гірше (5 з 24, 20% реалізації), а лідери одеської задньої лінії в особах Брюса Мейсі та Олексія Щепкіна на двох показали реалізацію 0 з 9. За інших приблизно рівних статистичних показниках, саме точне виконання дальніх кидків дозволило «Мавпам» здобути впевнену перемогу.

Ще два п'ятничних поєдинки закінчилися великими розгромами. На майданчику ПС «Венето» столичний «Київ-Баскет» приймав «Хімік». Рімейк фіналу минулого чемпіонату обіцяв напружену боротьбу, але по факту гості змогли на рівних провести тільки першу чверть. Далі на паркеті були помітні тільки господарі, які були сильніші від южненців на всіх ділянках майданчика. Фінальна сирена зафіксувала перемогу «Київ-Баскета» з різницею в 35 пунктів - 91:56.

Набагато менше здивування викликав розгром «Харківських Соколів» в Кам'янському. Все-таки між собою зустрічалися лідер і головний аутсайдер чемпіонату. Вирішальний удар «Прометей» завдав вже на старті поєдинку, вигравши стартову чверть - 36:12. Яскравіше за всіх в першій десятихвилинці виблискував Ренді Калпеппер, який набрав в ній 19 зі своїх 29 очок. Відзначаємо не надто вдалий дебют в складі харків'ян американського захисника Деандре Барнета. Новачок «Соколів», хоч і набрав 12 очок, але схибив дуже багато кидків і закінчив гру з вкрай маленьким показником рейтингу ефективності в один бал.

Продовжився «жах у захисті» для харків'ян в неділю. Матч у Запоріжжі став другим поспіль, де «соколи» пропустили більше ста очок. Проти БК «Запоріжжя» підопічні Євгена Мурзіна трималися в грі набагато довше, вирішальний ривок у господарів паркету вийшов тільки в третій чверті. За підсумками поєдинку варто відзначити Якова Тітова. Молодий захисник запорізького клубу набрав 18 очок і встановив особистий рекорд результативності в Суперлізі.

У матчі між «Черкаськими Мавпами» та «Хіміком» офіційно відбулося раніше анонсоване повернення до складу южненців Крістіана Джонса, який був одним з лідерів минулорічної чемпіонської команди. Гра пройшла в рівній боротьбі з позмінним лідерством обох команд. Ключовим моментом в поєдинку став початок четвертої десятихвилинки, в якій гостям вдався ривок - 8:0, в той час як «Мавпи» свої перші очки набрали тільки на початку четвертої хвилини заключної чверті. Крістіан Джонс відразу трохи не напрацював на дабл-дабл, завершивши матч з показниками в 10 очок і 9 підбирань.

Найвпертіший матч тижня (та й усього чемпіонату в цілому) відбувся в Києві, де в неділю «Київ-Баскет» приймав гостей з Одеси. Протягом більшої частини зустрічі трохи краще виглядали кияни, але «Одеса» завжди була поруч і наздоганяла господарів, в тому числі після їхнбого найбільшого відриву - 55:42 на восьмій хвилині третьої чверті. Всього за матч було зафіксовано 15 змін лідера, і 9 разів на табло горів нічийний рахунок. Тричі такий паритет збігався з сиреною про закінчення четвертої чверті і двох додаткових п’ятихвилинок. Гра цілком могла перейти в четвертий овертайм, але Кейсі Шепард не влучив рятівний триочковий за чотири секунди до кінця 55-ї (!) хвилини гри.

Матч лідерів Суперліги відбувся в Кам'янському. На радість усіх присутніх уболівальників він пройшов з явним ухилом у бік атаки. Але, до жалю фанів «Прометея», більше в атакуючих діях досягли успіху гравці «Дніпра». Особливо добре гостям вдалася перша половина, за яку вони набрали 56 очок, і пішли на перерву з перевагою в 16 пунктів. У другій частині гри господарі стрепенулися і після точного штрафного від Ренді Калпеппера за чотири хвилини до кінця третьої десятихвилинки зрівняли рахунок - 60:60. «Прометей» зловив свою гру і за п'ять хвилин до завершення четвертої чверті вийшов вперед на вісім очок - 90:82. Тепер уже прийшла пора дніпрянам включати максимальні оберти і у них це вийшло. Зусиллями Фесенка і Тимофеєнка, які набрали 13 з 17 останніх очок своєї команди, гості здобули перемогу і наздогнали «Прометей» в турнірній таблиці.

Суперліга
6 грудня
«Черкаські Мавпи» - БК «Одеса» - 92:76 (22:17,22:17,24:16,24:26)
«Черкаські Мавпи»: Кольченко – 20, Райт – 19 + 7 підбирань, Хаджифейзович – 16 + 7 підбирань
БК «Одеса»: Холовей – 22 + 6 подборов, Артамонов – 16

БК «Запоріжжя» - «Дніпро» - 81:94 (25:25,24:25,14:29,18:15)
БК «Запоріжжя»: Сіммонс – 22, Рендольф – 18 + 5 підбирань + 6 передач
«Дніпро»: Закурдаєв – 21, Санон – 19 + 10 підбирань + 5 передач

«Київ-Баскет» - «Хімік» - 91:56 (19:17,27:12,19:17,26:10)
«Київ-Баскет»: Шепард – 16, Близнюк – 12 + 5 підбирань, Павлов – 12 + 7 підбирань, Пустозвонов – 12
«Хімік»: Марченко – 12, Салліван – 9

«Прометей» - «Харківські Соколи» - 114:77 (36:12,26:23,30:27,22:15)
«Прометей»: Калпеппер – 29, Конате – 17, Майерс – 17 + 7 підбирань
«Харківські Соколи»: Джамар – 15 + 5 втрат, Барнет – 12

8 грудня
«Черкаські Мавпи» - «Хімік» - 74:81 (14:19,23:20,20:17,17:25)
«Черкаські Мавпи»: Хаджифейзович – 15, Бєліков – 14, Кольченко – 13 + 5 передач
«Хімік»: Салліван – 20 + 13 підбирань, Вільямс – 20 + 5 втрат

БК «Запоріжжя» - «Харківські Соколи» - 102:87 (29:17,22:28,24:17,27:25)
БК «Запоріжжя»: Сталлворт – 23 + 5 передач, Сіммонс – 20 + 6 підбирань, Рендольф – 20 + 5 підбирань + 9 передач
«Харківські Соколи»: Джамар – 22 + 8 підбирань, Джексон – 14

«Київ-Баскет» - БК «Одеса» - 111:114 3 ОТ (21:17,18:17,16:17,21:25,16:16,8:8,11:14)
«Київ-Баскет»: Шепард – 25 + 5 передач + 5 втрат, Петров – 20 + 12 підбирань, Коренюк – 16 + 8 підбирань
БК «Одеса»: Мейсі – 34 + 9 підбирань + 7 передач + 5 перехоплень, Холовей – 16 + 6 підбирань, Фрізен – 15

«Прометей» - «Дніпро» - 93:99 (21:30,19:26,31:16,22:27)
«Прометей»: Калпеппер – 25, Трент – 20 + 5 підбирань + 7 передач, Майєрс – 19 + 12 підбирань
«Дніпро»: Тимофєєнко – 21 + 9 підбирань, Дугат – 15 + 9 підбирань, Фесенко – 12 + 5 підбирань