Суперліга. Сенсація в Миколаєві, перші поразки Мурзіна

Огляд п’ятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

4379
0
ФБУ

Завершився п'ятий ігровий тиждень Суперліги. Свій старт він взяв в Запоріжжі, де місцеві баскетболісти приймали лідера чемпіонату - «Прометей» з Кам'янського. Боротьби в даному поєдинку не вийшло. Гості виграли кожну окремо взяту чверть і вже по завершенні першої половини завоювали комфортну перевагу в чотирнадцять очок. У другій частині поєдинку ситуація не змінилася і лідер чемпіонату оформив розгромну перемогу з підсумковою різницею + 26. У даному поєдинку в складі «Прометея» дебютував Руслан Отверченко, який набрав шість очок, реалізувавши два триочкових кидки з чотирьох спроб.

У другому матчі минулого четверга «Черкаські Мавпи» обіграли в гостях МБК «Миколаїв». Як і в останніх поєдинках, першу скрипку в атаці черкащан грав американець Діон Райт. Цього разу американський форвард набрав 27 очок, реалізувавши при цьому десять із тринадцяти кидків з гри та закинувши сім з семи штрафних кидків. «Корабели» спробували врятувати гру в четвертій чверті (в результаті вигравши її з рахунком - 23:9), але витягнути програний поєдинок у них не вистачило ані часу, ані сил.

Свій перший матч в Суперлізі (до цього були тільки дві кубкові зустрічі) на чолі «Харківських Соколів» провів минулої п'ятниці Євген Мурзін. Перший млинець у досвідченого українського тренера вийшов глевким. Харків'яни на домашньому паркеті за всіма статтями програли «Хіміку» - 77:93. Перемогу гостям принесла блискуча гра Айзейі Вільямса, який набрав в поєдинку 37 очок, що стало новим рекордом результативності в сезоні. При цьому американський плеймейкер не забував асистувати партнерам (п'ять виконаних передач) і завершив зустріч з підсумковими сорока балами рейтингу ефективності.

Слідом за першою «баранкою» через два дні Мурзін отримав і другу. У неділю «Харківські Соколи» поступилися гостям з Одеси - 66:87. По завершенні першої половини гості заробили комфортну перевагу в п'ятнадцять очок, а в другій половині вміло утримували свою перевагу. За великим рахунком, крім невеликого сплеску активності в третій чверті, коли «Соколам» вдалося скоротити різницю до десяти очок, у господарів і не було реальних шансів витягнути гру.

Головна сенсація тижня відбулася в Миколаєві, де в суботньому поєдинку господарі паркету завдали поразки «Київ-Баскету». Після першої половини, в якій підопічним Айнарса Багатскіса вдалося заробити невеликий гандикап в п'ять очок, Миколаїв стрепенувся і почав відігравати відставання. Ключовою в поєдинку стала четверта чверть. У цьому відрізку матчу у господарів виходило якщо не все, то дуже багато чого, а ряд точних триочкових в середині чверті від Зотова, Онуфрієва і Луценко вивів господарів вперед і свого «корабели» вже не відпустили. В даному матчі за столичний клуб дебютував Владислав Коренюк, але його дебют з одним набраним очком за майже вісім хвилин проведених на майданчику, складно назвати успішним.

Завершився ігровий тиждень битвою лідерів в Дніпрі, де господарі майданчика приймали южненський «Хімік». Дніпряни проводили поєдинок без травмованих Дугата і Фесенка, але це не завадило їм зім'яти суперника у стартовій десятихвилинці - 24:10. У другій чверті гості прийшли в себе і почали скорочувати відставання, наздогнавши «Дніпро» у третьому відрізку поєдинку. Після цього ривком на ривок відповіли дніпряни, реалізувавши свою перевагу в передній лінії. Кращим гравцем матчу, безумовно, став захисник «Дніпра» Іссуф Санон, який просто замучив оборону «Хіміка» та набрав двадцять п'ять очок, ставши найрезультативнішим гравцем зустрічі.