Суперліга. Одеське дербі на старті і перший овертайм сезону

Огляд першого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

2708
2
ФБУ

Незважаючи на те, що офіційно новий сезон Суперліги взяв свій старт в останні дні вересня, саме перший тиждень жовтня став повним ігровим відрізком турніру. П'ять з дев'яти заявлених на сезон команд провели свої стартові поєдинки минулого тижня.

Відкрився тиждень поєдинком між бронзовим призером минулої першості БК «Запоріжжя» і МБК «Миколаїв». Господарі майданчика розпочали поєдинок без розкачки і вже трохи менш ніж за сім хвилин гри заробили собі дванадцять очок переваги – 24:12, продовжуючи нарощувати її і надалі. До перерви відрив «Запоріжжя» вже становив дев'ятнадцять очок. У другій половині гри гості активізувалися і спробували наздогнати запоріжців, чому посприяла травма основного плеймейкера господарів Лью Сталворта. Але його партнери зуміли охолодити запал гостей серією точних влучань в ключові моменти і довели матч до комфортної перемоги.

У другому матчі п'ятниці «Черкаські Мавпи» приймали «Харківських Соколів» і цей поєдинок явно порадував усіх любителів баскетболу. Гра вийшла дуже результативною, ще до перерви команди на двох набрали 108 очок. Сам хід матчу нагадував гойдалки. Перша половина гри повністю залишилася за господарями, яких вів за собою Олександр Кольченко (27 очок за дві чверті). У другій частині поєдинку вже харків'яни зіграли краще, особливо відзначилися американці Тіг і Джексон. Гості цілком могли виграти в основний час, але «Мавп» втягнув у овертайм Діон Райт, який закинув дуже важливі кидки. Додаткову п'ятихвилинку краще почали «Соколи», але господарів знову врятував Райт, який своїми влучними кидками приніс перемогу «Черкаським Мавпам».

У суботу відбулося перше одеське дербі сезону. Матч між принциповими суперниками пройшов з належною йому напругою. Початок поєдинку краще вийшов у одеситів, яких вели за собою Брюс Мейсі та Клим Артамонов. Южненці трималися на невеликій відстані за рахунок хорошого відсотка реалізації дальніх кидків. У другій половині «Хімік» почав використовувати перевагу в глибині складу, яка не дуже велика, але все-таки краща, ніж у одеситів, в той час, як лідери гостей почали зменшувати оберти. Господарі лідирували в рахунку, але одесити не здавалися і затягли матч в близьку кінцівку, проте точне виконання на останніх хвилинах штрафних кидків гравцями «Хіміка» не залишило гостям шансів на перемогу.

Свій єдиний матч на тижні «Дніпро» провів в гостях у «Черкаських Мавп». Дніпряни сильно почали поєдинок і зім'яли суперника в першій чверті, вигравши її з рахунком – 22:9. Багатьом здалося, що результат гри вирішено, але господарі схаменулися і почали наздоганяти суперника. За собою партнерів повів Сеад Хаджифейзовіч, який з 26 очками став найрезультативнішим гравцем матчу. Заключну чверть «Мавпи» почали лідерами, маючи в своєму запасі +6, але «Дніпру» вдався потужний ривок ініціатором якого став Генрі Дугат. Відповісти на нього «Мавпи» не змогли, і перемога залишилася за гостями. Відмінну гру під щитами в складі «Дніпра» показав Максим Корнієнко, який зібрав 18 відскоків і вже на старті сезону встановив дуже високу планку для ребаундерів Суперліги.

Останнім в чемпіонаті свій стартовий матч провів «Київ-Баскет». У суперники столичному клубу календар визначив «Харківських Соколов» і «птахам» вдалося здивувати господарів на старті поєдинку. Першу чверть харків'яни виграли з перевагою в десять очок. Після цього кияни зібралися і почали скорочувати відставання, ліквідувавши його ще до перерви. У другій половині харків'яни жодного разу не вийшли вперед, але трималися на невеликому відставанні і не дозволили «Київ-Баскету» спокійно себе почувати до самого кінця гри.

Завершився ігровий тиждень в Кам'янському, де «Прометей» приймав МБК «Миколаїв». Ця гра немов повернула всіх любителів баскетболу до часів «золотої Суперліги», коли одним з найяскравіших і результативних її гравців був Ренді Калпеппер. Американець розривав захисні порядки «корабелів» і набрав в результаті 30 очок. Після рівної першої чверті господарі почали створювати відрив у другій десятихвилинці і методично збільшували його до кінця матчу. Не можна не відзначити блискучу реалізацію триочкових у гравців «Прометея». Показник в 66% (19 точних з 29 кидків) викликає повагу, 5 влучань з 8 кидків у Ренді Калпеппера. Що до «Миколаєва», то йому необхідно терміново покращувати командні взаємодії і підсилювати склад. Нині саме «корабели», а не прогнозовані багатьма «Харківські Соколи», є аутсайдерами чемпіонату.

Суперліга

4 жовтня
БК «Запоріжжя» - МБК «Миколаїв» - 84:73 (31:20,19:12,15:25,19:16)
БК «Запоріжжя»: Рендольф – 29 очок + 12 підбирань, Шевченко – 17 + 5 підбирань, Сіммонс – 15 + 11 підбирань, Сталлворт – 14 + 6 підбирань.
МБК «Миколаів»: Луценко – 23, Давел – 22 + 8 підбирань.

«Черкаські Мавпи» - «Харківські Соколи» - 104:102 ОТ (33:27,27:21,12:19,23:28,9:7)
«Черкаські Мавпи»: Кольченко – 29, Райт – 24, Хаджифейзовіч – 20 + 6 підбирань
«Харківські Соколи»: Джексон – 35 + 6 подборов, Тіг – 26 + 10 підбирань, Джамар – 21 + 5 передач + 5 перехоплень + 5 втрат